Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez így fair? Így helyesen...

Ez így fair? Így helyesen csinálnám a barátommal?

Figyelt kérdés

Egy hónapja odaköltöztem a barátomhoz (neki van lakása) és dolgozik, én diákmunkán élek. Főiskolás vagyok.

Én végzem az összes munkát az otthonában, ő semmit.Nagyon trehány, lusta. Ezt sajnos szomorúan vettem észre:((

Csak annyi amit ő is csinál, hogy autóval közösen megyünk vásárolni (vegyesen fizetjük).


Most kitalálta hogy szálljak be a számla felébe. De én nem akarok a számlába befizetni, mert nem maradna semmi pénzem, és ezt mondtam is neki.


Nem tudom, hogy mi legyen. Ő eddig is fizette a számlákat (én nem pazarlok) de ha azt vesszük van egy ingyen bejárónője. Szerintetek így fair ha ezt mondom neki?

21/L


2010. jún. 29. 13:56
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
62%
Ma 19:18-Képzeld el,tudok olvasni,tanultuk általános iskola első osztályában!Szerintem inkább értelmes válaszokat adj a kérdésre,és ne verd itt a nyáladat,a felesleges kötekedéseiddel nem segítesz a Kérdezőnek!Én legalább arra méltattam,hogy normálisan válaszoljak a kérdésére,szóval leállhatsz a kötekedéssel!Egyébként pedig én nagyon meggondolnám,működik-e a kommunikáció,és az együttélés két olyan ember esetében,akik ilyen alapvető dolgokat képtelenek egymással megbeszélni...
2010. jún. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 anonim ***** válasza:
32%
Azt még hozzátenném,hogy amíg tanulsz,és csak diákmunkán vagy,felesleges összeköltözni,mert ha nincs meg a kellő tolerancia a két félben (főleg a Kérdezőben nincs),addig ez lesz,és folyton marakodni fogtok a pénzen.Megjegyzem,a barátod esetében is jogos a két pont,ergo igaza van,és teljesen reálisak az elvárásai. 23/L
2010. jún. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 anonim ***** válasza:
34%
"Ma 19:18-Képzeld el,tudok olvasni,tanultuk általános iskola első osztályában!" Hát nem látszik meg....
2010. jún. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 anonim ***** válasza:
31%

kisanyám, te Esztlen vagy, x éve együtt vagytok, és ennyit nem tudtok megoldani, SAJNÁLLAK TITEKET!

bocsi...:S

2010. jún. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 anonim ***** válasza:
51%

Ma 00:06,nagyon tré,ahogy ilyen gyengén próbálsz oltogatni,szóval állj le(nem megy ez Neked),és írj egy értelmes véleményt is!Köszike!


Amúgy még hozzátenném,hogy ahol egy együtt élő pár ennyit nem képes megbeszélni,ott nagy gáz van,és nulla kommunikáció,de ezt már kb.30-szor leírtam.A pasid sz@rik rá a Te mondanivalódra,Te még az Ő gondjaira.Egoisták vagytok.Ennyi.

2010. jún. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 anonim ***** válasza:
87%

Na jól megkaptad, egyébként nincs igazuk.

Tudta, hogy diák vagy, ráadásul elvileg szeret. Az én rezsim kb. 2000 Ft-tal emelkedett, mikor a barátom odaköltözött, az meg elhanyagolható. A hűtő és a tv akkor is fogyaszt, ha nem vagy ott, a közös költséget akkor is kell fizetni. Napi 5 perc zuhanyzás meg nem a világvége. Természetesen más írnék, ha te is teljes munkaidőben dolgoznál.

Mindezért cserébe NEM vagy az ingyencselédje. Normális párok megosztják a munkát azért, hogy ne az egyik fél robotoljon 4 órát, hanem mindketten 2-2-t, és 2 órát együtt lehessenek.


Mit csinálnék a helyedben? Elköltöznék. Szakítanotok nem muszáj, de az összeköltözésre még nem értetek meg, és a kapcsolatotok sem. Ha nem költöztök szét, szakítani fogtok rövid időn belül. Ha hazaköltözöl, van még esélyetek talán.

2010. jún. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 A kérdező kommentje:

15:29

köszi a választ, talán te írtál egyedül teljesen korrekt választ.

Nem szeretem a trehányságot, és azt, hogy mert ott lakok nála, már idiótának is kell nézni:S


Nem ettem én meszet! Tegnap este kicsit veszekedtünk, és igen, felháborgatta nekem, h övé a lakás és én csak ott lakok akkor fizessek is meg takarítsak is mert nő vagyok.

Rohadt módon beidegesedtem, aztán 3 óra után átgondoltam a dolgot.

A megoldás: elköltözöm tőle. Van két évfolyamtársam (lányok) akik mondták, hogy jöjjek hozzájuk. Nagyon olcsó az albi és csupán 10 ezret kell fizetnem rezsire. Ez van:S De legalább nem kell robotolnom suli és meló után és a lányok is takarítanak maguk után.

Persze mondtam neki hogy találkozunk bármikor és bárhol...szakítani nem akarok meg ő sem (na meg isteni az ágyban :)

Képzeljééétek el, ez sem tetszik neki! Mert hogy most milyen kupi lesz nála:O

2010. júl. 1. 12:05
 28/67 anonim ***** válasza:
30%

zakítani nem akarok meg ő sem (na meg isteni az ágyban :)



véletlen sem azt kellett volna írnod, hogy szeretjük egymást, vagy szeretem, hanem isteni az ágyban :)


hát, komolyan mondom, ez elárúl róllatok sok mindent!!! elbújni a bajok elől, elküöltözni, nem megbeszélni, de rossz...sajnállak

2010. júl. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:
72%
tehülyevagy, inkább fizetsz albérletet máshol mint hogy beszállj a párod számláiba?
2010. júl. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 anonim ***** válasza:
63%
Nem vagy normális inkább fizetsz albértletet 10 ezret? és a számlát kifizeti? ott? Nem mondom nem semmi...
2010. júl. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!