Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez így fair? Így helyesen...

Ez így fair? Így helyesen csinálnám a barátommal?

Figyelt kérdés

Egy hónapja odaköltöztem a barátomhoz (neki van lakása) és dolgozik, én diákmunkán élek. Főiskolás vagyok.

Én végzem az összes munkát az otthonában, ő semmit.Nagyon trehány, lusta. Ezt sajnos szomorúan vettem észre:((

Csak annyi amit ő is csinál, hogy autóval közösen megyünk vásárolni (vegyesen fizetjük).


Most kitalálta hogy szálljak be a számla felébe. De én nem akarok a számlába befizetni, mert nem maradna semmi pénzem, és ezt mondtam is neki.


Nem tudom, hogy mi legyen. Ő eddig is fizette a számlákat (én nem pazarlok) de ha azt vesszük van egy ingyen bejárónője. Szerintetek így fair ha ezt mondom neki?

21/L


2010. jún. 29. 13:56
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
78%
ha nem fizetnél semmit én kiraknálak, gondolom nem jó kedvéből hozta fel, h nem tudja fizetni a számlákat.
2010. jún. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
62%

Elmondhatod igy is de meg fog sértődni ...

a férfiak 99%-nak teljesen normális hogy a nő nem csak szerető meg barátnő de szakácsnő és takaritónő is !

vagy beletörödsz és ráhagyod- látom nem igy döntöttél -

vagy bizol rá is feladatokat - szemétlevitel kádsúrolás és heti egy porszivózás - vagy megalkuszol.

szerintem nem fer hogy beszállj a számla felébe hacsak nem engeded mindennap tele a kádat vizzel és nem nézed egész nap a tv-t.

Ne hagyd magad de csak finoman...

2010. jún. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
68%
Drágám,rossz hírem van: abban a házban,ahol a pároddal együtt élsz,sajnos a saját keresetedből adnod kell a rezsibe,és a háziasság is alap! 23/L
2010. jún. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
62%

Nekem az a véleményem, hogyha egy pár összeköltözik, akkor onnantól kezdve közösek a számlák és a kassza is, függetlenül attól, ki mennyit tud beleadni. Amikor odaköltöztél, ő tisztában volt azzal, mennyivel tudsz anyagilag hozzájárulni a közös életetekhez, és ezt vállalta.


A takarítás és a házvezetés pedig a nő dolga, főleg, ha a férfi többet dolgozik, ne várd el tőle, hogy ő csinálja.

Attól függetlenül persze rakodjon el maga után, de arra ne számíts, hogy ő mosson/mosogasson, hiszen ő gondoskodik főként a megélhetésetekről.


Az ingyen bejárónő dolog meg elég erős, ebben nincs igazad.

2010. jún. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos a költségek megosztását nem kerülheted el, jogosan kéri, bár az én párom, aki jobban keres, nem fogadta el a fele-fele arányt, pedig én ki tudtam volna fizetni.

Viszont: ne legyél ingyencseléd. Ő a társad, nem a rabszolgatartód. Nem kell megdolgoznod a pénzéért. Ráadásul ha megszokja, hogy pakolsz utána, még trehányabb lesz, és soha az életben nem tudod már elfogadtatni vele, hogy te is ember vagy. Te is suliba jársz, dolgozol is, nincs több szabadidőd, mint neki (ha mégis, abban az időben inkább tanulj), és ha dolgozol majd főállásban, akkor sem lesz. Miért kéne otthon többet vállalnod?

2010. jún. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
84%
Mivel ott laksz,az a te otthonod is.Ott nézed a tv-t,ami árammal megy,használod a hűtőt,ami szintén,fürdesz,ami vízfogyastás.Te végzed a házimunkát,egy élettárs dolga mindez,pláne,hogy ő dolgozik.Ez sajna női feladat.Az ingyen bejárónő nem fogyaszt semmit,nem zuhanyozik stb. ott.De azért a trehányságért én szólnék,mert a házimunka is munka és illik megbecsülni.
2010. jún. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
89%

Azt hiszem, félreértettem. A vásárlást fele-fele fizetitek, a rezsit kellene közösen?

Háát... ebben viszont annak van igaza, aki azt írta, hogy mikor odaköltöztél, tudta, hogy nincs pénzed, és vállalta. Megjegyzem, a rezsit mindenképpen ki kéne fizetnie, akkor is, ha egyedül lakik. Lehet mondani, hogy 2 főre több, ez nem igaz, mikor a párom hozzám költözött, a számlákban ez szinte nem jelent meg. Kb. 2000 Ft-ot jelentett havi szinten. Az meg... ha már együtt élünk, szóra sem érdemes.

Nem is akartam, hogy beszálljon, de ragaszkodott hozzá, pedig a bevásárlást, kocsit is ő fizette. (Mondjuk én nem vezetek, az igaz.)

2010. jún. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
89%
nem hinném hogy jogos a felháborodásod, ennyi erővel mondhatja hogy neki ingyen bejárónője van de te meg ingyen albérletben laksz mert lakbért nem kér.
2010. jún. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
76%

NEM IGAZ, hogy a háztartás női munka! Női munka addig volt, amíg a férfiak el tudták tartani a nőket. Ha mindketten egész nap dolgozunk, miért kéne még napi 2 órát robotolnom és hulla fáradtan bedőlni az ágyba, ha 1 óra alatt végeznénk ketten, és 1 órával több időnk maradna egymásra?!


Az előző hozzászóló "ingyen" cselédjéhez meg, amelyik nem zuhanyzik és nem használja az amúgy is üzemelő hűtőt, azt fűzném hozzá, hogy az ilyen bejárónő kemény pénzeket kap azért, hogy takarítja mások mocskát.

2010. jún. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:
81%
kérdező, most akkor pontosan mibe kell beszállnod? nagyon nem érthető
2010. jún. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!