Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez így fair? Így helyesen...

Ez így fair? Így helyesen csinálnám a barátommal?

Figyelt kérdés

Egy hónapja odaköltöztem a barátomhoz (neki van lakása) és dolgozik, én diákmunkán élek. Főiskolás vagyok.

Én végzem az összes munkát az otthonában, ő semmit.Nagyon trehány, lusta. Ezt sajnos szomorúan vettem észre:((

Csak annyi amit ő is csinál, hogy autóval közösen megyünk vásárolni (vegyesen fizetjük).


Most kitalálta hogy szálljak be a számla felébe. De én nem akarok a számlába befizetni, mert nem maradna semmi pénzem, és ezt mondtam is neki.


Nem tudom, hogy mi legyen. Ő eddig is fizette a számlákat (én nem pazarlok) de ha azt vesszük van egy ingyen bejárónője. Szerintetek így fair ha ezt mondom neki?

21/L


2010. jún. 29. 13:56
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 A kérdező kommentje:

Igenám, csak itt az a baj, hogy én nappalis hallgató vagyok és emelett még dolgozom is.

A diákmunkámmal max. 25-30 ezret keresek, szinte éhbérért.

Őneki jó keresete van. Én nem használok sok vizet, áramot, alapban is spórolós vagyok. Ő tudta ezt, hogy iskolás vagyok! Előtte is ő fizette a számlákat!


Unom a trehányságát, mert ő irodai munkát végez és munka után is csak netezik vagy tv-zik a kupi meg áll. Eddig mindent én csináltam mert nem bírom nézni...de ez úgy néz ki, hogy cselédnek tart. Már beszóltam ezért, azt mondta neki most nincs kedve, vagy dolga van...stb. lerázás.


Ingyencseléd meg nincs, mert minden munka pénzbe kerül. Ha belegondoltok tök fáradtan takarítok, főzök, mosok, mosogatok és még ami van (utána pakolgatok) azért ez elég sok pénz lenne ha kellene érte fizetni! Ez nem csak az én dolgom, mert ő is csinál koszt!

De legalább a saját cselédkedésemért nem kellene odaadni a fél fizumat neki:S

2010. jún. 29. 14:28
 12/67 anonim ***** válasza:
100%

Valahol igazad is van.

Nappalis diákként, akkor gyakorlatilag oda is adhatnád az összes pénzed, és még az sem lenne elég a számlákra.

Nyilván tudta, hogy tanuló vagy (még azért sem kövezhetne meg, ha nappali suli mellett nem dolgoznál) Gondolom az a kis pénzt magadra szeretted volna szánni, megdolgoztál érte, fiatal vagy és nyilván nem a rezsibe akarod beleadni az összes pénzed.

Ahogy írtad a kaját felesbe fizetitek, ez szép. Takarítasz nála, azaz kompenzálod az anyagiakat, úgymond természetbeni fizetséggel.

Őt is meg lehet érteni, abban az esetben, ha nem tudja fizetni a számlákat, és abban az esetben is, ha abból a kis pénzedből nem a rezsi felét szeretni veled kifizettetni, hanem egy hányadát.

Beszéljétek meg, hogy hogyan lenne jó, te is légy hajlandó kompromisszumot kötni, de én is úgy gondolom, hogy neked is kell maradjon egy kis pénzed.

2010. jún. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 anonim ***** válasza:
72%

bocsi, acska annyit, hogy elég sz@r lehet nektek, ha még ezt sem tudjátok megoldani!!! nem kéne egy kicsit beszélgetnetek? vagy letiztáznotok? végülis egy pár vagytok!! nem cseléd, és Úr vagy Hisztis pics@, akit a barátja eltart....

inkább legyetek közös életet élő emberek!! tisztázzátok!!!

bocsi a nyers véleményemért!! szép délutánt

2010. jún. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 anonim ***** válasza:
100%
Egy háztartásban éltek könyörgöm,nem lehetne ezt felnőtt emberek módjára megbeszélni? ha együtt éltek,akkor legyen közös a házimunka ,meg a számlák is. Neked,meg a barátodnak is igaza van,csakhogy egy kúrvanagy kommunikációs szakadék tátong köztetek ,ahhoz képest,hogy egymással éltek..Egy hónap után ez van,mi lesz később? Egyikőtök sem tud alkalmazkodni? mert akkor ti társas magányban éltek
2010. jún. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 anonim ***** válasza:
20%
én biztos kitenném a cuccaid még ma az utcára aztán lehet menni máson élősködni
2010. jún. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem is igaza van a barátodnak, te is használod a villany, gázt.. stb.. annyit igazán megtehetsz hogy az ő lakásában vagy, hogy takarítasz néha.. de szólhatsz neki hogy segítsen neked... Szerintem ne élősködjél rajta...
2010. jún. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 anonim ***** válasza:
100%
14:02-es vagyok,a harmadik válaszoló,és nem szeretnélek élősködőnek kikiáltani,de sajnos hozzá kell szoknod,hogy adsz a számlákba,cserében viszont kikötheted,hogy akkor a többi pénzt szeretnéd elrakni.Viszont a közös rezsi egy alap dolog.A másik alap dolog,hogy gyakorlatilag az Ő lakásában élsz,de ha a sajátodé lenne,vagy közös,akkor is elvárható lenne,hogy házimunkát végezz.Természetesen a párod besegíthet,legyen szó porszívózásról,mosogatásról,törölgetésről,teregetésről,stb.Osszátok fel egymás között a feladatokat.Ez megfelelő kommunikáció nélkül tényleg nem megy.
2010. jún. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 anonim ***** válasza:
11%
18:29: Te nem tudsz olvasni?????? :"Már beszóltam ezért, azt mondta neki most nincs kedve, vagy dolga van...stb. lerázás."
2010. jún. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 A kérdező kommentje:

bocsi az élősködős beszólásoknak. de szerintem a párom élősködik rajtam. arról meg nem tehetek hogy neki lakása van nekem meg nincs.


Én többet dolgoztam eddig neki mint amennyi vizet vagy áramot használtam:S

2010. jún. 29. 19:59
 20/67 anonim ***** válasza:
42%
Akkor ? ellehet költözni nem kötelező vele élni! barátodnak igaza van teljsen mértékben! szertinem el elvárható ha már ott is laksz hogy takaríts... akkor ez már kihúzza hogy ott laksz ez olyan mint ha albérletben laknál.. csak a helység van.. na és akk jön a számla, amit te is használsz víz villany, most is gondolm otthon gépezzel szted mivel megy? És Ezzen nem kell felháborodni mert igaza van!!
2010. jún. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!