Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nem szeretnék egy...

Mit tegyek? Nem szeretnék egy "vadállattal" együtt élni.

Figyelt kérdés
Hamarosan összeköltözünk a párommal. Viszont van egy kutyája (Rottweiler) és hát nem szívesen laknék vele egy házban (a házban tartja) mert kb 1 évvel ezelőtt megtámadta őt a saját kutyája (kiharapott a kezéből egy darabot). Először el akarták altatni a kutyát de ő nagyon harcolt érte és megmaradt. Nem volt veszett, nem ő ingerelte csak hirtelen begolyózott de utána megnyugodott. Szerettem a kutyákat meg minden...de egy ilyen kutyával nem szeretnék egy házban élni. Nem is vagyok a gazdája rám nem hallgatna annyira mint rá. Már mondtam neki ezt de azt mondja mindig, hogy nem lesz semmi baj. De mi van ha megint ilyen lesz?
2010. jún. 28. 16:10
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
Szerintem nem örül a kérdező, hogy itten ily heves viták folynak... Egyébként én is csak azt tudom mondani, hogy ne költözzél vagy kérjed meg őt: válasszon közted és a "vadállat" között.
2010. jún. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
54%
Tanami,hagyd már abba ezt a kutyakomédiát.Most nem egy lábtörlő méretű ebről van szó,hanem egy nagytestű harci kutyáról,aki ráadásul a saját gazdáját is megharapta!Ha már őt megkóstolta,akkor mást is megfog...Az ember saját magában sem bízhat 100 %-ig,nem hogy egy állatban!És igenis egy rottweilernek,dobermannak és az ehhez hasonló harci dögöknek az idegrendszere a labilis.
2010. jún. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim válasza:
68%

Nekünk is volt rottweilerünk.Nagyon szerettem azt a kutyát,velünk nőtt fel.De felnőtt kutyaként már nem bíztam benne,sunyi volt.Hátulról támadott.Páromnak szót fogadott,nekem nem.Igaz mi az udvaron tartottuk,volt neki karámja,de ha egyedül voltam otthon nem mertem kiengedni.El sem tudom képzelni,hogy lehet lakásban tartani!

Szegény már elpusztult egy betegségben,párom szeretne másikat,de nem engedem,már van egy 1 éves kislányunk.

Szerintem ne költözz oda,ha továbbra is benn marad a lakásban a kutya.De ha az udvaron(már ha van),egy jól zárható,erős,fedett kifutója akkor megoldható az együtt élés.

2010. jún. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
28%

A rottweiler nem harcikutya sem szaknyelven sem pedig a köznyelvben. :) Régen a henteseknek segített illetve állatokat terelt és őrzött. Szóval nézz utána mit mondasz. A dobermann sem harci kutya hanem egy olyan ember által kitenyésztett kutya akinek sok haragosa volt (mert pl adóbeszedő is volt, érthető ha utálták) és kellett neki egy olyan kutya amelyik megvédi.

Azon kívül ha már itt tartunk a köznyelvben vett harci kutyák a kutyatársaikkal harcoltak, és az állatokat nem bírták sokszor, emberekkel, gyerekkel viszont kifejezetten és jó és átlagon felüli viszonyuk volt és van. :) Hoppá.

Ja és minden kutya akit elrontanak, rosszul tenyésztenek, reagál valahogy. Az egyik kutya agresszív lesz, a másik szökős, a harmadik ugat egész nap. Valójában az kis szobakutyáűk sokkal agresszívabbak a szaporítás nevelés hiánya miatt, a legtöb b embert pedig cuki spánielek, uszkárok harapták meg. :) Az idegrendszer meg pont az ilyen tudatlan tuskók miatt lesz labilis mert nem tudnak semmit de látják hogy milyen menő kutya osztán vesznek egyett óccsón hogy menőzhessenek. Nem a fajta miatt.

2010. jún. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
39%
Tanami. Befognád? Te szinte semmit sem tudsz róluk. Csak írsz ezt-azt ami eszedbe jut. Már idegesítő vagy.
2010. jún. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
0%
Kiről nem tudom semmit? A kutyákról? Mert itt róluk van szó. A kérdezőről épp eleget elmond hogy kiír egy értelmetlen kérdést.
2010. jún. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
35%
Jaj hát biztos van egy darab kutyája meg olvasott kicsit és máris tapasztalt szakértő..
2010. jún. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
0%
Ohh elnézés4, csak 10 éve kutyázom, csak 3 saját kutyám van és csak számtalan befogadott, nevelt kutyusom, nem egy almot neveltem fel. :) Emellet egy kutyás nővér mellé születtem aki versenyzett a kutyáival, ahogy én is teszem. Nem hinném hogy neten keresztül okos dolog közölni hogy az én életem milyen. De ha ilyen okos vagy akkor bizonyítsd is be hogy igazad van! :)
2010. jún. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
35%
Ciki kiírni a nevet, mert jájöttél, hogy idegesíted az embereket?
2010. jún. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
0%
Nem ciki a nevem, így is tudják ki vagyok, akkor meg nem mindegy?
2010. jún. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!