Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nem szeretnék egy...

Mit tegyek? Nem szeretnék egy "vadállattal" együtt élni.

Figyelt kérdés
Hamarosan összeköltözünk a párommal. Viszont van egy kutyája (Rottweiler) és hát nem szívesen laknék vele egy házban (a házban tartja) mert kb 1 évvel ezelőtt megtámadta őt a saját kutyája (kiharapott a kezéből egy darabot). Először el akarták altatni a kutyát de ő nagyon harcolt érte és megmaradt. Nem volt veszett, nem ő ingerelte csak hirtelen begolyózott de utána megnyugodott. Szerettem a kutyákat meg minden...de egy ilyen kutyával nem szeretnék egy házban élni. Nem is vagyok a gazdája rám nem hallgatna annyira mint rá. Már mondtam neki ezt de azt mondja mindig, hogy nem lesz semmi baj. De mi van ha megint ilyen lesz?
2010. jún. 28. 16:10
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
58%
Még mindig nem értem, mi a hiszti azon, hogy ő nem akar együtt lakni egy kutyával, ami A)idegbeteg B)ki tudja milyen okot talált arra, hogy harapjon
2010. jún. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
36%
Az a hiszti hogy most gondolom azt várja mondjunk neki minden féle praktikát, esetleg kutyaeltüntető ötletet. Mivel az a válasz hogy ne költözzön vele össze, szerintem túl egyszerű, kérdéskiírás nélkül is kitalálná szerintem. És ez szemét dolog akármilyen is egy állat... Ha pl egy gyerek fogyatékos és pl veszélyes másokra akkor dobjuk ki azt is, szabaduljunk meg tőle? Egy állat ugyanilyen kiszolgáltatott nekünk. És most öljetek meg mert gyerekkel hasonlítottam. Egy olyan ember aki komolyan kutyázik annak a kutya az első és őt is figyelembe veszi az élete alakulásakor. Pl nem jön össze olyan emberrel aki nem szereti a kutyákat, és nem pedig a kutyáját tünteti el. Mint ahogy egy elvált anyuka sem hoz olyan párt haza akit a gyereke ki nem állhat vagy aki utálja a gyerekeket.
2010. jún. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:
Félreértettél. Én nem szeretném kirakni a kutyát, meg amúgy is ő biztos nem szabadulna meg tőle mert nagyon szereti. Én is szeretem a kutyákat de azért azt nem szeretném, hogy megegyen. És nem hisztizek.
2010. jún. 28. 16:54
 14/41 anonim ***** válasza:
67%

Először is, a kutyának - szerintem - a kertben, vagy az udvaron a helye...főleg egy Rotinak!!!

Aztán gondolj bele, ha a párodnak - aki nagyobb nála - neki ment...mi lesz, ha lesz egy pici babátok???

2010. jún. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
51%
Nekem hirtelen az a szomoru hir jutott eszembe, amit nemreg tortent. Rotik halalra teptek egy 8 ev koruli kislanyt! Apuka, anyuka mondta, hat nem ertik, egyutt nottek fel, egyutt jatszottak es most ez hirtelen! Tudod soha nem tudod elore, hogy mikor lesz baj, aztan csak nez az ember tetlenul. Ha mar eleve golyos a kutya, meg a kertben sem turnem meg magam korul. Egy ismerosomnek skot juhasz kutyaja volt, idosebb kora korul az is meghulyult, eloszor csak nekiment a gazdinak, majd egyszer harapott a kezebol egy darabot, aztan kovetkezo alkalommal megint bekattant es a szajat harapta szet a gazdinak, na ekkor lett elaltatva (de itt mar orokre latszodnak a hegek).
2010. jún. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
53%
Tanami drága!Harapott már meg kutya?
2010. jún. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
21%

1, gyereket nem hagyunk egyedül egy yorkival sem nem hogy rotikkal

2, a kutyák tudják hogy a gyerek az kölyök, tehát alattuk áll a rangsorban akármit csinálnak a szülei.

3, ami a kutyakölyöknek nem fáj az veszélyes lehet egy emberre, a kutyák csak rendre akarták tenni, vagy a gyerek piszkálta őket stb.

A skótjuhász pedig szntén nem bolondult meg csak öreg lett, biztos fájt valamilye, rosszul látott, rosszul hallottm ezért könnyent megijedt, ilyesmik... Ennyit a sok vadállat teóriáról. :) A kutyában 100% meg lehet bízni ha tudod mit csinálsz, honnan veszed, hogy neveled, mik a jellemzői, betegségei stb.

Manapság pedig túlhaladott vélemény hogy akutyának kint a helye. Egyrészt sokkal vadabb lehet egy kutya ha látja hogy kitúrják, kidobják a kert végibe. Ma már a hatalmas kutyákat tenyésztők (pl dobermannt) is bent tartják a kutyájuk, nem csak a kis ölebeket.

2010. jún. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
33%
Nem vagyok drága. És nem, nem harapott meg kutya, ellenben a szerett kutyáim tépte már szét majdnem roti, és még sok más rosszul tartott kutya séta közben. Ha megfogom vagy nincsenek ott a kutyáim akkor minden bizonnyal engem is megharapott volna. És továbbra sem a kutyát utálom hanem a barom gazdáit. El is értem hogy a kutyájuk jobb helyre kerüljön. Nem ő tehet róla. Persze ehhez kell egy bizonyos szint hogy felfogd. Attól hhogy egyszer megharapott egy kutya: 1, még nem ő a hibás hanem a gszdája és lehet szemét dolog de te, az áldozat 2, ne egy kutyából vonj le következtetést a sok millió földön élő kutyára 3, elhoszem hogy nagy trauma, de ettől nem kell minden kutyát utálni.
2010. jún. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
27%
*szeretett
2010. jún. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
60%

Tanami, én elhiszem, hogy rossz gének, meg hajj de ostoba emberke az aki nem jó tenyésztőtöl vesz, de hogy a jó égbe van az, hogy 9 évig egyszersem mutatkoznak a rossz gének, aztán hirtelen bumm?

Az meg, hogy a gyerek mögötte áll a rangsorban, hát elég beteg fanatikusnak kell lennie annak a szülőnek, aki ezt elfogadja. Ha lesz gyereked és bántják a kutyák akkor is eztmondod, hogy hátistenem, a kutyakölyöknek nemfájt volna, szegény oktalan állat?

Kérdező, szerintem beszéld meg vele, én nem élnék olyannal, akinek egy állat fontosabb mint én, akkor iknább ne költözz. Miért nem lehet kinnt tartani a kutyát? Boxban, vagy láncon, úgy nem bánthat, aztán esténként jó progi lehetne a kutyasétáltatás :)

2010. jún. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!