Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nem szeretnék egy...

Mit tegyek? Nem szeretnék egy "vadállattal" együtt élni.

Figyelt kérdés
Hamarosan összeköltözünk a párommal. Viszont van egy kutyája (Rottweiler) és hát nem szívesen laknék vele egy házban (a házban tartja) mert kb 1 évvel ezelőtt megtámadta őt a saját kutyája (kiharapott a kezéből egy darabot). Először el akarták altatni a kutyát de ő nagyon harcolt érte és megmaradt. Nem volt veszett, nem ő ingerelte csak hirtelen begolyózott de utána megnyugodott. Szerettem a kutyákat meg minden...de egy ilyen kutyával nem szeretnék egy házban élni. Nem is vagyok a gazdája rám nem hallgatna annyira mint rá. Már mondtam neki ezt de azt mondja mindig, hogy nem lesz semmi baj. De mi van ha megint ilyen lesz?
2010. jún. 28. 16:10
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
79%
Sokszor az ember az állatra fogja a hibáit, ahelyett, hogy megoldást keresne. Azt javaslom keressetek fel egy szakértőtt.Ő talán tud segíteni. A barátod pedig vegye át az irányítást.
2010. jún. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
64%

Én 1000%, hogy nem költöznék.

Nehéz helyzet, mert nem mondhatod a párodnak, hogy válasszon. Igazából magától kéne arra gondolni, ahogy téged megóvjon.

2010. jún. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
40%
Mondd el az aggályaidat a párodnak, és együtt próbáljátok valahogy kezelni. Egyébként biztosan olyan jó ötlet így összeköltözni?
2010. jún. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
Járt kutyasuliba is, ő is ért a kutyákhoz szóval most tényleg a kutyának lett baja. Régebben én is szerettem azt a kutyát de most valahogy nem tudnék a kutyával élni. Félnék tőle ha egyedül lennék.
2010. jún. 28. 16:16
 5/41 anonim ***** válasza:
62%
Én tuti letipliznék...az exemnek volt egy kettyós spániele,nekem meg egy 6 éves fiam.Ez az idióta kutya nem engedte ki éjszaka pisilni a kicsit.Megmorogta,megkapta.Na,mondtam a pasinak,vagy elpaterolja,vagy mehet Ő is a kutyával...a kutya talált szerető gazdit(kiderült,a kutya beteg,túltenyésztett,ezért ilyen kiszámíthatatlan),olyat,ahol nem volt konkurencia.Aztán a pasim is ment,de nem ezért.Én soha többet nem kezdenék Vele(mármint a kutya miatt).
2010. jún. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
52%
Hát ez van akkor ne költözz hozzá. Tudod az egy élő, érző lény és ha normális a párod nem fogja a te hisztid miatt kivágni! Olyan pedig hogy a kutya magától begolyózik megsúgom: NINCS. És ne mondd az ellenkezőjét mert van aki kutyákkal foglalkozik és te nem az vagy szerintem, fogadd el. Ezer oka lehetett: pl fáj neki valami, nincs szilárd rangsor, félreérthető volt a párod, esetleg rossz helyről vette (szaporító stb) és idegiled rosszat örökölt, de az is a párod hibája nem a kutyáé. Sosem az állat a hibás! Ha az ember olyan fejlettnek képzeli magát akkor fogadja el azt is hogy a fejlettségébe a felelősség is beletartozik.
2010. jún. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
38%
Az egyetlen mód ha leülsz vele megbeszélni,és elmondod a félelmeidet.Biztos nem akarja Ő sem,hogy félelemben élj,és a kutyusnak találhattok együtt jó helyet ahol még látogathatja is.
2010. jún. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
66%

16:20. Nekem a nagyapám nagyon értett a kutyákhoz hiszen élete végéig kutyákkal foglalkozott. Neki is egy Rottija volt. Van olyan hogy a kutya magától begolyózik, szemtanúja voltam! Nagyon szerették egymást a kutyájával és soha nem volt semmi gond a kutyával teljesen 9 éves koráig. Egyszer ment volna ki az udvarra és hirtelen a kutya megtámadta. Össze-vissza harapdálta, pedig azelőtt este még semmi baja nem volt. A tyúkokat, kacsákat is megölte amennyit tudott. Nagyanyám beleegyezett hogy elaltassák a kutyát mert veszélyes lett. Akkor a nagyapám életveszélyes állapotba került de szerencsére meggyógyult. Azóta már meghalt.

Van egy másik is. Egyszer a dédnagyapáméknak volt egy kutyájuk és amikor anya kicsi volt ok nélkül megharapta, pedig együtt nőttek fel. Nekem most egy Vizslám van, megbízok benne de remélem, hogy ő ilyeneket nem fog csinálni.

2010. jún. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
71%

16.20 már bocs, de mi azon a hiszti, hogy nem akar egy lakásban lakni egy olyan kutyával, ami a saját gazdájából kiharapott egy darabot?

Ne költözz vele össze akkor. Én nem költöznék. Megmondanám neki, hogy szuper, hogy imádja a kutyáját, nem is kérem, hogy tegye ki, de érthető okokból én nem költözök egy lakásba vele, mert mindig félnék, és az enyhén szólva nem jó.

2010. jún. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
25%
Utolsó mint mondtam olyan nincs hogy ok nélkül: te nem tudod mit érthetett félre a kutya. Végső esetben azt mondtom papád tuti nem jó helyról, tenyésztőtől vette drága pénzért ahol biztosítják a kutya minőségét hanem valami más helyről óccsón. Nem csoda hogy valami idegi baja lett, rosszat örökölt. Erről ennyit. Leírhatod százszor. Oka mindennek van. És ha vállalta a kutyát, ha volt olyan buta hogy nem nem jó helyről szerzi akkor ne dobja el magától mert szerencsétlen állat nem tehet róla. Vaállalja fel a hibáit az ilyen ember. Írhatsz akármilyen megható történetet. Nem fogom sajnálni, mert aki spórolni akar a kutyán, és minden alap nélkül azt hiszi ért hozzá, az meg is érdemli.
2010. jún. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!