Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nem szeretnék egy...

Mit tegyek? Nem szeretnék egy "vadállattal" együtt élni.

Figyelt kérdés
Hamarosan összeköltözünk a párommal. Viszont van egy kutyája (Rottweiler) és hát nem szívesen laknék vele egy házban (a házban tartja) mert kb 1 évvel ezelőtt megtámadta őt a saját kutyája (kiharapott a kezéből egy darabot). Először el akarták altatni a kutyát de ő nagyon harcolt érte és megmaradt. Nem volt veszett, nem ő ingerelte csak hirtelen begolyózott de utána megnyugodott. Szerettem a kutyákat meg minden...de egy ilyen kutyával nem szeretnék egy házban élni. Nem is vagyok a gazdája rám nem hallgatna annyira mint rá. Már mondtam neki ezt de azt mondja mindig, hogy nem lesz semmi baj. De mi van ha megint ilyen lesz?
2010. jún. 28. 16:10
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
25%

Attól csak vadabb lesz de hajrá szakértők, kössétek csak meg. :) Aztán ha elszabadul nem csak a kezed harapja meg hanem kinyír.

Tudod utolsó, felőlem fogadhat el a szülő akármit, de ha fejre áll, a kutya akkor is tudni fogja hogy a gyerek az gyerek! Ez nem elfogadás kérdése, ez a kutyánál így van! Keress felegykét kutyás szaklapot. Nem rég olvastam róla cikket is.

Ez nem fanatizmus kérdése egyszerűen csak a hozzáértésé. Hiheted azt is hogy a kutya füvön él mert neked sértő ha húst eszik, de attól még a kutya hús fog enni (vagyis inkább tápot, ez most mindegy).

Az meg nem tudom hogy jön ida hogy mi van a gyerekimmel. Egyrészt sem nekem sem a kérdezőnek nincs gyereke. Másrészt meg 1, az én kutyáim ki vannak képezve 2, sosem lesznek egyedül a gyerekkel ha lesz esetleg gyerek 3, ezek versenykutyák, nem gyerekjátékok, családi kutyák, nem nagyon fognak úgy érintkezni gyerekkel ahogy az átlag családban.

De hát ilyen az ember, nem képes beismerni ha hibázik. Amúgy meg nem muszáj drága pénzért venni kutyát. :) Ott vannak a menhelyek is, ahol tesztelik az állatokat. Mindennhonnan jobb mint a szaporítóktól.

2010. jún. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
30%

Hiába pontozzátok le, meg osszátok ki, akkor is igaza van Tanaminak. És igen is, egy kisgyerek alacsonyabb helyen áll a hierarchiában a kutya szerint, és ez akkor is így marad, ha a fejed tetejére állsz, akkor is. Egyébként az embereknél is csak pár száz éve divat, h sokszor a gyerek a főnök a családban két felnőtt ember mellett. És most engem is pontozhattok le.

Amúgy kérdező. Ha nem akarsz egy "vadállattal" együtt élni, akkor ne csináld. Te mondtad, h a párod nagyon szereti a kutyát, nem fogja odaadni senkinek, akkor nem értem mi a kérdés.

2010. jún. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
48%
Én nem költöznék, amíg nem lenne legalább egy kert a kutyának.
2010. jún. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim válasza:
92%
A szüleim tenyésztettek kutyákat. Az édesapám vadász volt, a vadász kutyáknak nagyon nagy fegyelemmel kell rendelkezniük. Ő képezte ki is a kutyákat. A kutyák falka állatok és kell, hogy legyen egy falkavezér, ami "szerencsés" esteben a gazdája. Ha a kutya a falkavezér-gazdája ellen fordul ott komoly problémák merülhetnek fel és a későbbiekben újabb támadásra lehet számítani. Állítólag vissza lehet nevelni de, hogy ez milyen sikeres konkrét adatokat nem tudok! Szerintem közösen nézzetek ezek után a szakirodalomban!
2010. jún. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%

Egy kutya tényleg nem kattan be, csak úgy.

Gondolom nem a párod a falkavezér, hanem a kutya. És a párod egyszer megpróbálta átvenni ezt a szerepet (akár anélkül, hogy tudta), a kutya meg megharapta, mert azt hiszi, rangban felette áll.

2010. jún. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:
A párom 250.000-ért vette és a kutya szülei is törzskönyvesek. Nem gondoltam, hogy ilyen háború lesz ebből...
2010. jún. 28. 19:15
 27/41 anonim ***** válasza:
67%

"A kutyában 100% meg lehet bízni ha tudod mit csinálsz, honnan veszed, hogy neveled, mik a jellemzői, betegségei stb."

Senkiben és semmiben nem lehet 100%-ig megbízni..

2010. jún. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
25%
De igen meg lehet. Nem azt mondtam hogy nem lesz vele gond sosem, hanem azt hogy a jó gazda egy lépéssel a kutyája előtt jár és megelőzi a bajt mert előre tudja mit tesz a kutya. Ha ilyen drága a kutya akkor szerintem a tenyésztőjét kell felkeresni.
2010. jún. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
67%

Oké, lehet itt kutyakiképzési vitákat folytatni, de én továbbra is fenntartom, hogy olyanhoz akinek fontosabb a kutyája mint az én épségem, hát nem költöznék...

Mert akármilyen okból, de a kutya labilis, és hiába "nem tehet róla", akkor is veszélyes rád. Ha a párod ezt nem fogja fel, hát nemtudom.

2010. jún. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
53%
Tehát akkor pl egy olyan ember akinek bármi komoly hobbija van ami szinte már életforma (nem csak kutyázás) az szemét ember, mert értelemszerűen valamilyen szinten ez a szenvedély van előtérben, mert szeretné ha ezt párja elfogadja? És itt most nem arról van szó hogy egy veszélyes állat legyen fontosabb, de te úgy beszélsz mintha felháborító lenne hogy bármilyen állat is fontosabb. Szerintem a kérdező eddig is tudta mi a helyzet.
2010. jún. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!