Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mit tegyek? (anyám romba...

Most mit tegyek? (anyám romba dönti az életem)

Figyelt kérdés

Egy 13 éves lány vagyok...van egy 2 éves húgom, egy 37 éves anyám és egy 42 éves apukám...Anyám egy alkoholista, de nem akarja bevallani...üvegszámra issza meg a pálinkákat és a borokat..amit csak talál itthon...ha itthon elfogy a pia akkor elmegy és dugiba felhozza a papám pincéjéből a papám borát...ma is mondta neki a szomszéd h menjen át ad neki pálinkát...átment és hozott tőle 2 üveggel...15 perce jött haza de fél üveg pálinkát már megivott és ma már az előtt is ivott mert érezni a száján és látni rajta...1 éve már egyszer botrány volt hogy én miért találok ki ilyenek...de akkor még csak keveset ivott..most már nagyon sokat iszik és tönkre tesz engem és apukámat is lelkileg..és tagadja hogy alkoholista pedig az..amikor berúg mindenkinek telefonál mindenhova menni akar..és engem szégyenít le....mit tegyek?? mit tegyek hogy végre abbahagyja a piálás?? már mamám is tudja h iszik mert elmondtam neki de nem szól neki...apám már szólt de azt hazudta anyám hogy ezt csak én találtam ki... MIT TEGYEK???????

lelkileg teljesen meg vagyok rogyva...

SEGÍTSÉG ANYÁM TÖNKRETESZI AZ ÉLETEM!!!!!!!!!


2010. jún. 23. 21:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Nem tudsz tenni semmit.

Az én anyám is ilyen volt, ezért elmentem egy másik városba gimibe, ahol van kollégium és ott laktam. Így csak a hétvégék maradtak, de azt el lehetett viselni. Három évre rá a húgom is elköltözött ugyanígy gimibe, és ősztől jön az öcsém is. Én időközben befejeztem a gimit, egyetemre járok és a párommal élek, úgy igyekszem segíteni a testvéreimet, hogy mindig szívesen látom őket, ha kiakadnak vagy csak nincs kedvük otthon lenni.

Ezzel az a helyzet állt elő, hogy anyám tudja, hogy ha iszik, amikor otthon vagyunk, akkor felülünk az első vonatra és jódarabig nem lát minket. Csak így tudtuk elérni, hogy kicsit visszafogja magát.


Neked is csak ezt tudom ajánlani, bármit mondotok anyukádnak, úgyis hatástalan lesz. Keress magadnak távolabb egy gimit, legalább annyira legyen távol, hogy ne lehess bejárós, és költözz el. Nagy az esély arra, hogy anyukád örülni fog neked, ha hazamész és legalább addig nem iszik. Kitartás!

2010. jún. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat..de látom páran még mindig nem értitek hogy a hugom 2 azaz KETTŐŐŐ éves...és őt nem hagyhatom itt...nem hagyhatom magára ...félek ha egyszer elmegyek valahová még a végén kárt tesz a hugomba...:(
2010. jún. 24. 13:17
 13/21 anonim ***** válasza:

Te nem érted fogd meg a hugod és vidd magaddal a nygyihoz.

Hidd el szerencs hogy van a közeledben egy kedves rokon akihez menekülhetsz.

Te nem tehetsz semmit a felnötteknek kéne de öket meg nem érdekli ne piszkáld ezzel ne próbáld megbüntetni mert ő van testi fölényben ne légy makacs csak magadnak és a tesodnek ártasz. Nem ér ennyit egy alkesz.

2010. jún. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
most szerintem csak az apukádban lehetsz biztos nekimond töbször és mond h neked ez már nagyon durván nem jo ..remélem job lesz :)
2010. okt. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Te szegeny gyerek. Menj el a gyermekvedelmi hatosaghoz az apukaddal egyutt es mondjatok el mi van. Anyukad sajnos nem alkalmas a gyereknevelesre. Legjobb volna ha elkoltoznetek tole.
2010. okt. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Én is voltam hasonló esetben, semmit nem tettem csak tűrtem.

De mostmár anyukám jól van.Most sietek de később írni fogok.Nyugi

2010. okt. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Kicsi lány a gyermek védelemhez ( GYÁMÜGY) egyedül is elmehetsz!!!! Ha apukád eddig semmit nem tett ennek érdekében akkor nem is fog szerintem elmenni veled!!! Gyámügy minden kerületben van nézd meg a neten hol? Vagy mindenképp beszélj az osztály főnököddel és kérd, hogy maradjon köztetek(mert gondolom a társaid előtt ezt szégyelled) BIZTOS segíteni fog!!! Az én szüleim is megittak naponta 1 liter cserkó pálinkát és nem tudtam mit csináljak, most már felnőtt fejjel tudom mit kellett volna tennem !!!!!!


35/N

2010. okt. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Ha tényleg így van minden, ahogy leírtad, akkor azonnal forduljatok a gyámügyhöz, vagy valamilyen hivatalos szervhez. Első írásodban még csak az alkoholizmusát részletezed, de az is nagyon durva, hogy így ver téged. Ezt NEM SZABAD hagyni, valamit tenned kell, mert aki ilyen, az tényleg képes arra, hogy nagyobb kárt tegyen benned, vagy bármelyik családtagodban, akár a húgodban is. Ha pl. annyira részeg, hogy nem tudja magát kontrollálni, akkor egy "szokásos" pofonból is nagyobb gond lehet. Ne várjátok ezt meg!!!

Ha nem tesztek semmit, így marad minden, és a húgodnak is olyan gyerekkora lesz, mint neked - ezt nem szeretnéd, ugye? És a Te életed sem veszett még kárba, rendbe lehet még hozni a dolgokat, de ahhoz cselekedni KELL.

Hidd el, ha elmész a gyámügyhöz, lépni fognak. Mondd ezt el apukádnak, ha nem hajlandó veled elmenni, akkor a nagymamának, de ha ő sem, akkor tényleg szólj nyugodtan egy tanárnak, akivel jóban vagy és kedves, segítőkész. A tanárok is ugyanolyan emberek mint bárki más, van szívük, sokan közülük biztos szülők is, át tudják érezni a helyzetedet, és segíteni fognak, megmondják, mit tegyél. Főleg ha látták a kék-zöld foltjaidat, akkor tudják, hogy komoly a helyzet.

2010. okt. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ugyanigyvagyok kiscsaj! Nemtok semmit csinalni. Anyamtol rosszulvagok amikor reszeg.... 15.L
2010. okt. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok! Irj egy emailt es dumaljunk msnen!
2010. okt. 14. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!