Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Férjhez mehetek 18 év alatt?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjhez mehetek 18 év alatt? Anyám egyre elviselhetetlenebbé teszi az életem, szét akarja rombolni az 5 éves kapcsolatom.

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, és 5 éve vagyok együtt a párommal, aki 21 éves, nagyon szeretjük egymást, de a szüleim tiltják a kapcsolatunkat mert " nem ilyen jövőt képzeltem el neked " ... Megérteném, ha a barátom egy maffiózó, vagy bűnöző lenne, de még csak nem is kisebbségi, sőt dolgozik rendesen, saját cége van ( családi vállalkozás ) és emellett nem dohányzik, nem iszik, nem agresszív és semmi... Mindent megkapok tőle, amit csak szeretnék és nála jobbat el sem tudnék képzelni.

Eddig elvoltam anyámmal, úgy hogy nem nagyon szívlelte a kapcsoltunkat, de most már addig fajult a dolog, hogy nem jöhet ide a barátom és én sem mehetek hozzájuk, mert szerinte nem egészséges, hogy még mindig a szüleivel él, és egyáltalán nem egészséges az életfelfogása.

( Ezt azzal magyarázta anyám, hogy azért mert nincs saját háza és a családi vállalkozásban dolgozik.... )

A barátom viszont nem is akar saját házat addig, ameddig meg nem teremtette a megfelelő anyagi hátteret, mert nem szeretne hitelt felvenni. Nekem ezzel semmi bajom, de anyám már kibírhatatlan.

Egyetlen megoldás lenne, ha összeházasodnánk, amit ugyan jövő ilyenkorra terveztünk, de most már nem bírom ezt és nem szeretném elveszíteni a páromat.

Az Ő szülei normálisak, szeretnek engem és mindenben segítenek, mondták már, hogy költözzem oda, de ezt az én anyám nem támogatja így. És amúgy sem szeretnék a nyakukon lenni.


Szerintetek mit kellene tennem? Mi lenne ilyenkor a járható út?

Házasodhatok szülői engedély nélkül 18 év alatt?


2011. ápr. 12. 22:16
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
83%
18 év alatt kell a szülői beleegyezés.
2011. ápr. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
79%
18 év alatt szerintem csak szülői engedéllyel lehet.
2011. ápr. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
75%
mikor töltöd be?
2011. ápr. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
83%
Nem szülői beleegyezés kell, hanem Gyámhivatali. Ha azok engedélyezik, a szülő akarata itt nem számít. Mondjuk akkor sem, ha a szülők akarnák, de a Gyámhivatal nem. A gyámügynek korlátozó joga van ebben a kérdésben.
2011. ápr. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
94%
A 16. életévét betöltött kiskorú köthet házasságot, amelynek engedélyezése a városi gyámhivatal hatáskörébe tartozik, a házasságkötési engedély pedig a gyámhivatali határozat jogerőre emelkedését követő 6 hónapig érvényes. A kérelmet a kiskorúnak személyesen kell előterjesztenie.
2011. ápr. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
94%

"Magyarországon minden cselekvőképes és nagykorú (18. életévét betöltött) magyar állampolgár házasságot köthet.

A 16 és 18 év közötti fiatalok házasságkötéséhez gyámhatósági engedély szükséges, melyet a kiskorú állandó lakhelye szerinti gyámhatóságon lehet beszerezni.

16 év alatti magyar állampolgár jelenleg nem köthet házasságot."

2011. ápr. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

februárban töltöm a 18-at.

És a gyámhivatal mi alapján dönti el, hogy én megházasodhatok-e vagy sem ?

2011. ápr. 12. 22:30
 8/31 anonim ***** válasza:
95%

Házasságkötés a gyámhivatal előzetes engedélyével A kiskorúak közül a 16 évnél fiatalabbak semmilyen körülmény vagy engedély mellett nem köthetnek házasságot. Az, aki a házasságkötés időpontjában már betölti a 16. életévét a gyámhivatal előzetes engedélye alapján köthet házasságot. A kérelmet bármelyik házasulandó fél lakóhelye szerint illetékes gyámhivatalnál vagy az anyakönyvvezetőnél személyesen lehet előterjeszteni.A beadványhoz csatolni kell


1. a háziorvos arra vonatkozó igazolását, hogy a kiskorú gyermek a házasságkötéshez szükséges testi és értelmi fejlettséggel rendelkezik,

2. a házasulandó felek jövedelemigazolását, amelyből megállapítható, hogy a 16. életévet betöltött házasuló, illetve a meglévő vagy a 18. életévének elérése előtt születendő gyermekének megélhetése és lakhatása a házasságkötés után biztosítva van, továbbá

3. a családvédelmi szolgálat tanácsadásán való részvételt tanúsító igazolást.


Az engedély megadásával kapcsolatos eljárásban első fokon bármelyik házasulandó fél lakóhelye szerint illetékes városi (fővárosi kerületi) gyámhivatal jár el, azonban az engedély megadásáról vagy megtagadásáról értesítik a másik gyámhivatalt is. A házasulandó kérelméről a gyámhivatal a szülő (törvényes képviselő) és a házasulók meghallgatása után határoz. A meghallgatásnak ki kell terjednie azokra a körülményekre is, amelyek az engedély megadását indokolják, továbbá arra is, hogy nem áll-e fenn házassági akadály. A gyámhivatal minden esetben környezettanulmányt is készít.A gyámhivatal a házasságkötésre az előzetes engedélyt akkor adja meg, ha a házasságkötés a kiskorú gyermek érdekét szolgálja, továbbá, ha a kiskorú


1. az engedély megadása iránti kérelmet szabad akaratából, befolyásolástól mentesen nyújtotta be,

2. megélhetése és lakhatása a házasságkötés után biztosított,

3. meglévő, illetve a 18. évének elérése előtt születendő gyermekének gondozásához, neveléséhez szükséges feltételek biztosítottak,

4. részt vett a családvédelmi szolgálat tanácsadásán

5. a háziorvos igazolja, hogy a házasságkötéshez szükséges testi és értelmi fejlettséggel rendelkezik.


A házasságkötési engedély a gyámhivatali határozat jogerőre emelkedését követő 6 hónapig érvényes. Ez azt jelenti, hogy az engedély megszerzését követő hat hónapon belül meg kell tartani az esküvőt. A gyámhivatali eljárásban felmerülő költségeket az eljáró szerv viseli, tehát a kérelmezőnek sem illetéket, sem költségtérítést nem kell fizetnie. Amennyiben a városi gyámhivatal az engedély iránti kérelmet elutasította, a megyei szociális és gyámhivatalnál fellebbezésre van lehetőség. A fellebbezést a városi gyámhivatalban kell benyújtani. A jogorvoslati igény érvényesítésére a határozat kézhezvételtől számított 15 napon belül van lehetőség.


A kiskorúak házasságkötésének joghatásai Az a 16-18. év közötti, aki a gyámhivatal engedélyével házasságot kötött, megszerzi a nagykorúságot, vagyis cselekvőképes személynek minősül.A házasságkötés nem jár a nagykorúság megszerzésével, ha a házasságot a bíróság cselekvőképesség hiánya, vagy a kiskorúság miatt szükséges gyámhatósági engedély hiánya miatt utóbb érvénytelennek nyilvánította. Nem érinti azonban a házasságkötéssel megszerzett nagykorúságot a házasság megszűnése. Tehát az a kiskorú, akinek érvényes házassága még 18. életévének betöltése előtt szűnt meg, továbbra is nagykorúnak minősül . A házasságkötést követően a már nagykorúnak minősülő személy maga köthet szerződést, és tehet jognyilatkozatot, tehát vagyonával is szabadon rendelkezhet.

2011. ápr. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
bocs az offért, de utolsó: ez honnan van? mert jó lenne egy mini-szakdogához egyetemre, csak kéne a forrás is akkor:)
2011. ápr. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
52%
17 évesen? :P Nem lesz ez kicsit korai?
2011. ápr. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!