Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem akarja anyám, hogy...

Miért nem akarja anyám, hogy jobb életem legyen?

Figyelt kérdés
Nem támogat semmiben, főiskolára akartam menni, hogy jobb állásom, több pénzem legyen, erre azt mondta, hogy túl sokat akarok az élettől, menjek dolgozni, ahogy ő tette ennyi idősen, dolgozzak meg én is mindenért keményen, mint ő. Még kollégiumot sem akar fizetni, azt mondta lakjak otthon, mert az ingyen van. Egy kis faluban élünk, messze mindentől, a gimibe is órákat utaztam minden nap, innen esélyem sincs semmire.
2011. jan. 5. 13:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Ne hallgass rá, mert úgyis megbánnád, ha nem is most, akkor 40 évesen, amikor már késő lesz.
2011. jan. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
A miértet nem tudom, de ez így egyáltalán nem jó, menj el onnan mert így tényleg nem lesz jó életed.. Ha nincs pénzed most fősulira, kezdj el dolgozni, tegyél félre.
2011. jan. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Jelentkezz suliba, tanulj tovább, nyugodtan, jelentkezz koliba is. Munkát meg, ha Bp-re jelentkezel nagyon könnyen tudsz találni, ha máshol nem, akkor meg a Mekiben. Fenn tudod majd magad tartani simán, ne aggódj, suli mellett is. Suliba meg majd alapból kapsz ha rászoruló vagy 60000 Ft-t első félévben. Meg van szoctám és Bursa is.
2011. jan. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Akkor ne aggódjak? Mindenképpen el akarok menni innen albérletbe, de az mellett tudom majd fizetni a sulit levelezőn?
2011. jan. 5. 13:47
 5/15 A kérdező kommentje:
Attól is félek, hogy nincs semmi tapasztalatom az életről, szinte még gyerek vagyok, és nagyon egyedül leszek.
2011. jan. 5. 13:49
 6/15 anonim ***** válasza:
49%
Furcsa hozzaallas egy anyatol, annyi bizonyos. De szerintem se hallgass ra, menj csak fosulira, egy egesz eleten at banni fogod, ha nem igy teszel. Ha mashogy nem megy ( nekunk sem volt penzunk) elmentem dolgozni, es levelezon csinaltam meg a fosulit, en fizettem a tandijat. Ma mar 2 diplomam is van, eleg jol keresek, szoba sem kerult, hogy ne tanuljak tovabb. A szuleim mindketten ketkezi munkasok es pont azt akartak hogy en ne verrel verejtekkel keressem a kenyerem.
2011. jan. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%
Ne albérletbe menj, mert az többszöröse a kolesznak. Ne félj, h egyedül leszel, biztos találni fogsz barátokat, senki nem megy oda hatalmas élettapasztalattal a vállán. Ne izgulj! Tanulj+ diákhitel, szoctám, diákmeló. Én is ebből élek, nem támogatnak otthonról, mégis elvagyok vhogy... :)
2011. jan. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%
Ja és ha jól tanulsz, kapni fogsz ösztöndíjat, az is elég nagy segítség.
2011. jan. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%
Én 19 voltam, és egyetemre akartam menni, szüleim elváltak, apám gyerektartást nem adott, anyám alig tudott megélni, nem is hagytam volna, hogy támogasson. Egy fillérjébe sem került a sulim, koleszos voltam, dolgoztam, spóroltam, semmi buli, hiszen tanulni mentem, nem dőzsölni. Anyut már csak a diplomaosztómkor kértem, hogy jöjjön el. A felnőttkor itt kezdődik :)
2011. jan. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem csak irigy Rád. Apám dettó ilyen (még érettségije sincs), ő se támogat semmibe, mindig sérteget, állandóan lehülyéz, pedig egyetemre járok. Én ezen már túlléptem, nem érdekel a véleménye azt teszem ami szerintem helyes, és nem hagyom, hogy befolyásoljon.

Leírom neked a kedvenc idézetemet, szerintem nagyon igaz:

“Ne higgy annak, aki azt mondja, hogy nem vagy rá képes. Nekem se hidd el. Érted? Ha van egy álmod, ne mondj le róla. Ha valaki nem tud valamit, azt szeretné, hogy te se tudnád. Ha akarsz valamit – tegyél érte!”

2011. jan. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!