Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem akarja anyám, hogy...

Miért nem akarja anyám, hogy jobb életem legyen?

Figyelt kérdés
Nem támogat semmiben, főiskolára akartam menni, hogy jobb állásom, több pénzem legyen, erre azt mondta, hogy túl sokat akarok az élettől, menjek dolgozni, ahogy ő tette ennyi idősen, dolgozzak meg én is mindenért keményen, mint ő. Még kollégiumot sem akar fizetni, azt mondta lakjak otthon, mert az ingyen van. Egy kis faluban élünk, messze mindentől, a gimibe is órákat utaztam minden nap, innen esélyem sincs semmire.
2011. jan. 5. 13:34
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Miért irigy a saját gyerekére?
2011. jan. 5. 14:00
 12/15 anonim ***** válasza:
82%

Lehet irigy azért, mert az ő fiatalsága, az ő lehetőségei már véget értek, a te életed viszont csak most kezdődik. Többnek érez téged magadnál, és van aki nehezen emészti meg, hogy a gyereke, akit ő szült, jobb nála.

Ugyanolyan életet akar neked, mint az övé volt.. Talán valamikor ő is többre vágyott, de csalódott, vagy megváltozott a véleménye, és úgy gondolja nálad is csak múló szeszélyről van szó. Az élet most azonban nem olyan, mint az ő idejében. Menj egyetemre! Tényleg meg tudsz állni a magad lábán, van egy rakás támogatás, ha önellátó vagy, akkor sokkal jobb eséllyel indulsz szociális támogatásért is! Ezen kívül ott van a diákhitel, amit ugyan később vissza kell fizetned, de valamit valamiért.. Dolgozni is próbálhatsz suli mellett, de ne a tanulás rovására, mert még mindig jobban jársz a tudásodért járó ösztöndíjjal szerintem..

Anyád biztosan megkeseredett, ezért nem látja értelmét a te álmaidnak sem. Te viszont soha nem leszel boldog, ha ott maradsz abban a faluban! Te többre vágysz! És hidd el nekem, értékesebb ember lesz belőled, ha saját erőből, önállóan végzed el az egyetemet, azért mert TE akarod, mintha a családod küldene úgy tanulni, hogy téged az egész hidegen hagy..

2011. jan. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Fogadd meg a többiek tanácsát!

Ha szeretnél mindenképp menj suliba. De tényleg jobb a kolesz, mert olcsóbb és akkor nem is beszéljünk a sok BULIRÓL :-)))...

Nekem szerencsére nem kellett eltartanom magam, de ha a többiek mondják, hogy kivitelezhető, akkor tuti :-)...

Hajrá, légy bátor :-)...sajnálom, hogy anyukád nem támogatja a döntésed...de ha így van, szard le és indulj el a saját utadon.

Nagyon izgalmas lesz majd meglátod :-)!!!!!!!!!


Sok sikert!

2011. jan. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én bizots mennék a helyedben!Bár anyukád hozzá állása elég fura nekem is.Én a te helyedben a fővárosba jelentkeznék valami suliba!Ott könyebben találsz alkalmi munkát,mondjuk mekibe,vagy tescoba.Ha nem is 100 ezreket,de szerintem napi 4 órával meg lehet keresni 40-50 ezer ft-ot havonta, amiből megvan a kajád,plussz még valami marad szórakozni is.PLussz ha jól tanulsz akkor még kapsz esetleg ösztöndíjat is vagy valami támogatást és esetleg a szüleid is látják hogy komolyan gondolod,akkor még talán ők is támogatnának valamivel.Most indulj el,egyszer vagy fiatal!Veszteni valód nincs,ahhoz képest ahol most laksz meg főleg nincs.Sok sikert!
2011. jan. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 tetris ***** válasza:

Azt tanácsolom neked, amit a többiek! Jelentkezz a főiskolába, menj koleszba. Apád is támogathatna, ami azt illeti. Ha jól tanulsz, kaphatsz ösztöndíjat is.

Anyádnak ez esetben nincs igaza!

Bizony, ott kezdődik a nagybetűs élet, hogy magadnak kell döntened magadról, és meg kell tenned olyan lépéseket, amelyekben bizonytalan vagy.

Hát, hajrá!!!! Sok sikert! És ne parázz belevágni!!!!!

2011. jan. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!