Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám megkeseríti az egész...

Anyám megkeseríti az egész életem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy soha nem akar kiengedni főleg ha a barátomhoz akarok menni. Pedig már voltam párszor és láthatta, hogy nem lett semmi bajom. És ha nagy nehezenel is enged csak 1 max. 2 órára és ez nekem kevés. Ma pl nem engedett el egyáltalán mert szerinte az ő belegyezése is szükséges ahoz hogy hova, kivel és mikor megyek. És mind azzal jön, hogy ameddig az ő házában lakok addig azt kell csináljam amit ő mond. Pedig jól is tanulok. Nem sokára töltöm a 18at és ez már kezd nagyon idegesítővé vállni. Már arra is gondoltam, hogy egy pár napra lelépek otthonról. Így nem lehet élni!

Kérlek segísetek!

17L


2010. febr. 1. 17:09
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
100%

Szerintem ülj le vele és beszéljétek meg ezt a dolgot.

Mondd el hogy ez neked nemtetszik és reménykedj a változásban:)

2010. febr. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
40%

Anyádnak igaza van, amig nem vag nagykorú, addig ö mindja meg, hogy mit csinálhatsz és mit nem. Ha eltünsz pár napra, akkor a rendörséggel hozathat vissza és az nem lenne valami kellemes élmény a sámodra.

Utána is csak akkor tehetsz azt, amit akarsz, ha keresel annyit, hogy meg tudj belöle élni - amig eltart, addig jogos, hogy töled is elvárja, hogy úgy élj, hogy neki ne legyen ellene kifogasa.

2010. febr. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerem a történeted hátterét, sem a kapcsolatodat a Mamáddal, nem tudom, milyen a Barátod, Anyud miért tilt, stb. Annyival azonban tartozol Édesanyádnak, hogy megpróbálod higgadtan, tisztelettel megbeszélni Vele a problémádat. lehet, hogy ez nem hozza meg számodra a várt eredményt, de ha lelépsz, annak következményei lehetnek, mégpedig jogilag. És a Mamád oldalán áll a jog. Várd meg a 18-at, akkor szerintem ülj le az Édesanyáddal újra megbeszélni a dolgokat. Ha nem juttok semmire, már felnőtt emberként hozhatsz önálló döntéseket.
2010. febr. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem jó dolog hogy elszökj mert akkor még elis tilthat a barátodtól vagy szobafogságban tarthat!!

Kérdezd meg anyukádtól hogy ő hány éves volt mikor szeretett volna ő is randizni!Reménykedj...

2010. febr. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
69%
Az én anyám is ilyen hasonló!minden sz*rol tudnia kell!!már 20éves leszek de én elfogok költözni..beszélni nem lehet vele,munkámat msot vesztetem el de ha lesz másik már tiplizek is!probáld meg kibirni addig amíg nem vagy önálló!nehéz lesz meg jo pár veszekedésen keresztül fogsz menni de muszály kibirni..minden hogyan probáltam hozzá állni..pedig mai napig segítek neki mindenbe.ugyanezt hajtja h amiiigg az één házzammaba..trarirari...csak ő depis és nemérdekli és nemjár orvoshoz vele..igy meg képtelenség együtt élni vele..sok sikert meg türelmet!
2010. febr. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
32%

"És mind azzal jön, hogy ameddig az ő házában lakok addig azt kell csináljam amit ő mond."

És milyen igaza van anyukádnak! Ő felelős érted,ő etet,ruháztat,és ő neki köszönheted,hogy van hol aludnod,tudsz iskolába járni!

Amíg tőle függsz,addig igenis tartsd be a szabályait..

Egyébként hidd el nekem mire neked lesz egy 17 éves lányod,te is pont ezt fogod neki mondani:)

2010. febr. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
78%
Ezt hívják idomításnak amikor a szülő rákényszeriti a gyerekre az akaratát, ugy h a gyerek belül ezt nem tudja elfogadni. Ezzel elveszti a gyereke bizalmát. Nem biztos h a tanulás miatt aggódik, ez egy ilyen szülő gyerek leválási dolog. Ha felnősz elveszit mint kicsi gyerekét, és ezt nehéz megemészteni, de ez természetes folyamat! És amugy tiszteletben kéne tartania az igényeidet , érdeklődéseidet is. De vannak bunkó önfejű szülők. Próbálj meg beszélgetni vele, kérdezd már meg miért csinálja ezt.
2010. febr. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
70%
Akik a kérdező ellen vannak: Nem értem miért jöttök mindig ezzel, hogy az ő házában lakik, ő kenyerét eszi stb. Ez persze igaz, de szerintem mindenkinek vannak jogai. Egy 17 éves lány már egyáltalán nem kicsi, pont abban a korban van, hogy bulizzon, barátkozzon. Ha nem most, mikor tegye? Az egyik barátnőm anyukáját sem engedték soha sehova "amíg az én házamban laksz azt csinálod amit én mondok" címszóval.Na ennek az lett a következménye, hogy férj és gyerek mellett pótolta be ami kimaradt neki. Rá is ment a házassága. Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én inkább megsem szeretnék születni ha tudom hogy 17-18 évesen is egy "zárkában" kéne élnem.Ahonnan még a barátomhoz sem mehetek el. És ha egyszer a szülő úgy dönt hogy gyereket akar, akkor könyörgöm jogokat is adjon már neki ne "rabszolgának" tartsa....("Azt csinálod és akkor amikor én mondom,Az én kenyeremet eszed az van amit én akarok"stb) Ha nekem gyerekem lesz biztos nem fogom ezt vele csinálni.Kikérem a véleményét,megkérdezem mit akar csinálni. De csak arra nem fogom tartani, hogy parancsolgassak neki és a képébe vágjam, hogy én szültem az van amit én akarok. (Mivel nem is kérte hogy szüljem meg). 25/L
2010. febr. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

nehogy megszökj, az hülyeség, szerintem Te is érzed belül.

Anyukád csak félt és túlzásba viszi.tényleg kérd meg szép szóval engedjen többet, de ne emeld fel a hangodat. hívd oda a barátodat, hoyg lássa normális. Meg akar védeni a vélt bajoktól ennyi .

és gondold meg , ha tényleg tanulsz,,, akkor 1-2 óra miért nem elég? majd lesz az több is !!

nyugi.nem maradsz le semmiről, aki állítólag "utólag pótólta" az amúgy is egy r§banc lehetett az ilyen tanácsokra ne hallgass, nem kell házasságba menekülni, mert az is hülyeség.

2010. febr. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
35%
az egész életet???, az kedves 17 éves még bőven előtted van, majd 18 éves korod után kezdj neki "élni", nem lesz hiány semmiből akkor sem ne aggódj
2010. febr. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!