Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan győzzem ezt le? Teljese...

Hogyan győzzem ezt le? Teljesen megkeseríti már az életem. :' (

Figyelt kérdés

Nagyon kínos problémám van, csak anyukámnak mondtam el, orvoshoz meg nem szeretnék vele menni.

Az a helyzet, hogy nagyon érzékenyek a beleim. Ha elmegyek itthonról, vagy hosszú útra készülök, akkor mindig rám jön a hascsikarás, hasmenés, és kénytelen vagyok bevenni imodiumot, bolust, vagy neurosant... Ha valahová készülök, már előző este ezen kattogok, és persze be is következik a probléma. Most ebben az évben sajnos itthon vagyok, ritkán járok el itthonról (kb heti 1-2x) és akkor borítékolható, hogy iszonyú székelési ingerem lesz végig.


A másik pedig, hogy azon is görcsölök, hogy be ne nyaljak valami vírust, vagy bacit, mert attól is mehet a hasam és/vagy hányhatok (hányástól fóbiám van...), ezért kb egész nap mosom a kezem, és ha "koszos" kézzel nyúlok az arcomhoz, vagy a számhoz, akkor félek, hogy már be is nyaltam valamit, és mit ad Isten, még aznap hasmenésem lesz...


Remélem, hogy "csak" pszichések a bajaim, mert félek, hogy valami súlyos bélbetegségem is lehet, bár nem hinném...

Az a rend általában, hogy hasmenésem van max 1 vagy 2 napig, aztán 1-2 nap kimarad (egyszer sem kell nagywc-znem), majd szorulásom lesz, majd pár napig normál, majd megint hasmenés, és kezdődik előről.


Mi lehet ez? IBS? Vagy valami súlyosabb?


2011. márc. 2. 16:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ha ez kizárólag akkor jelentkezik, amikor el kell menned otthonról, akkor pszichológus segítségével (esetleg pszichiáter, majd eldönti a szakember) pár hónap alatt meg tudsz gyógyulni. Ha nem mész vele szakemberhez, az a saját butaságod, nem kell olyanokat mondani, hogy megkeseríti az életedet. Nem ez keseríti meg, hanem saját magad.

El fognak küldeni kivizsgálásra, ott ki fog derülni, hogy van-e szervi probléma (valószínűleg nem lesz, elég egyértelműnek tűnik a helyzet), aztán elmész szépen pszichológushoz és meggyógyulsz.

Ha meg nem akarod...

2011. márc. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ja, és a pszichés problémára utal a bacilusoktól való rettegés és állandó kézmosás is. Ez kicsit olyan kényszerbetegség félének tűnik.

Ha nem kezelik, ennél súlyosabb problémáid is lehetnek...

2011. márc. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szerintem biztos, hogy lelki eredetű.. valami olyasféle embert keress fel, aki erre tudja a választ, és akár fel is oldani az ilyen gátlásaidat..

Jobbulást!

2011. márc. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen, kényszerbeteg vagyok. Voltak már régebben mindenféle kényszergondolataim is, de leküzdtem őket magamtól...
2011. márc. 2. 16:42
 5/15 A kérdező kommentje:
Jólvan, eltúloztam egy kicsit ezt a "megkeseríti az életem" dolgot...
2011. márc. 2. 16:55
 6/15 anonim válasza:

Minden kényszerbeteg ezt mondja.Két lehetőséged van: 1. elmész orvoshoz

2.vagy pedig folyatod az önsajnálatot és nem mész sehova

2011. márc. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"Minden kényszerbeteg ezt mondja."


Mit? Ne haragudj, de a kényszeres gondolataim, amik régebben voltak, elmúltak tényleg, nem véletlenül mondom...

Inkább élek együtt vele, esetleg ha már nem bírom tovább, akkor elmegyek pszichológushoz.


Amúgy nem is ez volt a téma... A kérdésem még mindig az, hogy a stresszes bélbántalmakat lehet-e valahogy csökkenteni. Amúgy azóta vannak, amióta elszoktam attól, hogy eljárjak itthonról. Amíg minden nap elmentem, addig nem volt semmi ilyen...

2011. márc. 2. 17:36
 8/15 anonim ***** válasza:

Az előttem szólókkal értek egyet.. MENJ EL ORVOSHOZ!

Nem lehet orvosolni egy stressztől, kényszerbetegségből kialakult betegséget csak úgy, hogy ne foglalkozz a dologgal fejben..

Max agykontroll vagy kineziológia..

2011. márc. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt. Ha gondolod, írj privit :)
2011. márc. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
jéé mintha magamat olvasnám, nekem is zgyanez azzal párosítva, hogy amikor iskolába vagy gyakorlatra kellett mneni akkro is ment a hsam hulla para voltam. De....mnitha az utóbbi időben ez elmúlt volna. (jó nekem időközben kialakult a tej,-és tojásallergia, és én azon paráztam, hogy jajj nem-e ettem valami olyasmit amibe tej vagy jajj megint éhes vagyok mit egyek amibe nincs tej meg tojás, volt hogym ár a gyomorsavamtól ment a hasam mert nemtudtam mit enni. durva....írtad, hogy régebben nem volt ilyen ameddig mnidgin eljártál otthonról. Tedd ezt most is!!!!és idővel vissza fogsz szokni, én erre 99%-ot mondok. DE az is lehet, hogy túlhajtás van a suliban, melóban (megfelelési kényszer, nekem is ez volt). Engem is elküldtek egy raklapnyi vizsgálatra még meg is tükröztek, akkro nekem mondta a gasztródoki, hogy nagyon sok fiatalnak van ilyen problémája. minden eredményem negatív lett, én maga,tól mentem el pszihológushoz (jó én szó szerint egy gyökeret fogtam ki) szóval 2x mentem, tele akart tömin gyógyszerekkel, amiből az egyiket be is vettem éshát....a majdnem meghaltam enyhe kifejezés....de végül magamtól "gyógyultam ki", még mnidig megvan a stressz, de kisebb mértékben. meg mondom nekem az ételallrgia miatt. De ha most utaznom kellenne hosszabb távra nekem is megy a hasam. én ezeket isten őrizz nem elrettentésnek írtam mert én is azt mnodom neked hogy igenis menj el dokihoz vállald a vizsgálatokat, és te is akarj meggyógyulni!Egyébként én is ugyanúgy éreztem, meg érzem is még ma is hogy nem én irányítom az életemet hanem a hasmenés......
2011. márc. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!