Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan győzzem ezt le? Teljese...

Hogyan győzzem ezt le? Teljesen megkeseríti már az életem. :' (

Figyelt kérdés

Nagyon kínos problémám van, csak anyukámnak mondtam el, orvoshoz meg nem szeretnék vele menni.

Az a helyzet, hogy nagyon érzékenyek a beleim. Ha elmegyek itthonról, vagy hosszú útra készülök, akkor mindig rám jön a hascsikarás, hasmenés, és kénytelen vagyok bevenni imodiumot, bolust, vagy neurosant... Ha valahová készülök, már előző este ezen kattogok, és persze be is következik a probléma. Most ebben az évben sajnos itthon vagyok, ritkán járok el itthonról (kb heti 1-2x) és akkor borítékolható, hogy iszonyú székelési ingerem lesz végig.


A másik pedig, hogy azon is görcsölök, hogy be ne nyaljak valami vírust, vagy bacit, mert attól is mehet a hasam és/vagy hányhatok (hányástól fóbiám van...), ezért kb egész nap mosom a kezem, és ha "koszos" kézzel nyúlok az arcomhoz, vagy a számhoz, akkor félek, hogy már be is nyaltam valamit, és mit ad Isten, még aznap hasmenésem lesz...


Remélem, hogy "csak" pszichések a bajaim, mert félek, hogy valami súlyos bélbetegségem is lehet, bár nem hinném...

Az a rend általában, hogy hasmenésem van max 1 vagy 2 napig, aztán 1-2 nap kimarad (egyszer sem kell nagywc-znem), majd szorulásom lesz, majd pár napig normál, majd megint hasmenés, és kezdődik előről.


Mi lehet ez? IBS? Vagy valami súlyosabb?


2011. márc. 2. 16:21
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!:)


Hát... Én inkább élek így, minthogy elmenjek tükrözésre...

2011. márc. 2. 19:15
 12/15 anonim ***** válasza:
Ugyan egyátalán nem fájt mivel altatva voltam és ezzel is kicsit megnyugtattak, hogy nagyon "szép" minden belül, szóval így szinte 100% hogy a betegségem lelki eredetű.
2011. márc. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Szia!

Én Crohn-os vagyok, tanulj az én hibámból, és menj el kivizsgáltatni magad. Én másfél évig nem mentem orvoshoz, éreztem, hogy gáz van, de úgy voltam vele, mint te. Addig jutottam, hogy már az öngyilkosság foglalkoztatott, úgy gondoltam, meghalni is jobb, mint így élni. Egy ápolónő barátnőm unszolására mentem el végül, azt mondta, ha így folytatom, ki fognak pakolni, de szerencsére nem így lett. Mégis 2-3 évbe telt, mire rendbe hoztak a gyógyszerek. Egy ismerősöm, aki szintén Crohn-os, pár hét hasmenés után kivizsgáltatta magát, és kb. 1 hónap múlva tünetmentes volt. Ez a betegség nagyon alattomos, észre sem veszed, és csak egyre rosszabbodik, ha nincs kezelve. Most, 6 év után már azt mondom, igenis, így már érdemes élni, minden nap köszönetet mondok azért, hogy emberhez méltó életet élhetek végre. Igaz, kellenek ehhez a gyógyszerek, de végre normális életem van! Ajánlom, hogy olvasgasd az ibd fórumot:


[link]


És mindenképp menj el orvoshoz. A háziorvosod gasztoenterológiára fog küldeni. A tükrözés egyébként 10 perc kb., és nem nagyon érzel semmit. Engem nem altattak, csak bódítottak, de az is elég erős, és nem érzed. Ami rossz benne, az a bélmosó folyadék. De akkor is azt mondom, inkább 1 napnyi szenvedés, mint több hónap, vagy akár év!

2011. márc. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
De nekem ere nincsen szükségem.
2011. márc. 8. 20:19
 15/15 A kérdező kommentje:
*erre
2011. márc. 8. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!