Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám megkeseríti az egész...

Anyám megkeseríti az egész életem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy soha nem akar kiengedni főleg ha a barátomhoz akarok menni. Pedig már voltam párszor és láthatta, hogy nem lett semmi bajom. És ha nagy nehezenel is enged csak 1 max. 2 órára és ez nekem kevés. Ma pl nem engedett el egyáltalán mert szerinte az ő belegyezése is szükséges ahoz hogy hova, kivel és mikor megyek. És mind azzal jön, hogy ameddig az ő házában lakok addig azt kell csináljam amit ő mond. Pedig jól is tanulok. Nem sokára töltöm a 18at és ez már kezd nagyon idegesítővé vállni. Már arra is gondoltam, hogy egy pár napra lelépek otthonról. Így nem lehet élni!

Kérlek segísetek!

17L


2010. febr. 1. 17:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az előttem szólóval.Más dolog,h egy anyuka aggódik és más az,amit a kérdezőé csinál.Írta,h jól tanul,tehát tisztában van a kötelességével és teszi azt.Nem szabadna egy anyának ezzel dobálózni,h "amíg az én házamban laksz..."Mégis mi mást tehetne egy 17éves?Szerintem amíg a saját kötelességeivel tisztában van,addig kijár neki egy kis szabadság is.Kedves kérdező,te pedig ezt próbáld megértetni anyukáddal,h szükséged van szabadidőre és mások társaságára is,miután elláttad az otthoni kötelességeidet.

20/L

2010. febr. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Pedig neki is jobb lenne, ha fokozatosan tanulnál önállóságot. Próbáld meg diplomatikusan rávezetni, hogy valószínűleg nem szeretne élete végéig őrizni.
2010. febr. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
17:52 vagyok. Még annyit akartam írni, hogy az persze hogy normális ha aggódik.Az én anyukám is mindent megkérdezett amikor 17 voltam. " Hol voltál, kivel voltál,hányan voltatok,hány szobája van annak a családnak akinél voltál,mikor aludtatok el" Lehetetlenebbnél lehetetlenebb dolgokat kérdezett,olyanokat még ki sem tudtam volna találni. De válaszoltam normálisan, mert ezen kívül elengedett oda ahova akartam menni. És szerintem ez a normális.
2010. febr. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
50%

Egy 18 éves nagykorú,de nem felnőtt.Lagalábbis addig nem,amíg nem tartja el sajátmagát,haenm mástól várja el ezt.Mert ugye egy szülőnek kötelessége eltartani és iskoláztatni a gyerekét,de jogai nincsenek.Csak a gyereknek van joga,kötelessége vagy semmi,vagy csak minimális.

Joga van élni? Ahhoz minden embernek joga van! De egy nő esetében miért csak az az "élés",hogy minél több pasassal minél több szexuális tapasztalatot szerezzen?Ezzel csak legfeljebb azt éri el,hogy a normálisan gondolkodó férfiak szajhának tartják.

A gondolkodásna kellene alapvetően megv áltozni!.

A kérdező oedig beszélgessen el az anyukájával,és kössenek valamilyen kompromisszumot.Az édesanyja csak azt akarja,hogy tisztességes,felelősen gondolkozó felnőtt legyen.,

27/F

2010. febr. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
18:23: Ja már egy 17 éves lányak nem lehet barátja sem? Akkor egyből szajha? Komolyan úgy tekintetek a 17 évesekre mintha csak 2-3 évesek lennének. Egy 17 éves már szinte felnőtt nő (érzelmileg). Képzeld nekem is 17 évesen volt először barátom, és azóta is vele vagyok.(25 vagyok) És együtt is aludtunk hetente 3-4szer, ami nem azt jelenti rögtön, hogy szex is volt. Mivel fél évet vártunk. Ha nekem anyám ezt is megtiltotta volna, ezzel csak az életemet tette volna tönkre, mivel 18 évesen elmentem volna dolgozni hogy még a közelébe se legyek. És nem végeztem volna egyetemet... Ezen gondolkozzatok már el.
2010. febr. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
És ez hülyeség amit írtál, hogy a szülőnek nem lehet már joga sem. Mivel úgy kéne lerendezni az ilyen ügyeket, hogy leülnek beszélgetni és elmondja mindkettő az álláspontját, majd megegyeznek. Nem pedig úgy hogy "nem mész sehova mert azt mondtam" és persze az sem megoldás ha mindent ráhagy a gyerekére.Normálisan meg kell beszélni a dolgokat, mert mindkét embernek jogai vannak. Egyébként meg csak gondolj bele. Ha lenne mondjuk 10 gyerek akik még nem születtek meg.És egy anya választhatna közülük, de ilyet mondana nekik: "Megszülöm közületek az egyiket,iskoláztatom,etetem,veszek neki ruhát,viszont nem mehetsz se a barátodhoz se senkihez, se bulizni mert az én kenyeremet fogod enni az lesz amit én akarok". Na most vállalná így valamelyik gyerek? Szerintem maradna inkább az összes az éterben :)
2010. febr. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
93%

Azért az írásokból látni,hogy a legtöbben épp hogy betöltötték a 20 évüket vagy fiatalabbak..Az idősebbek mint én,ezen csak mosolygunk amit írtok..Én is voltam 16 éves.Én is alig vártam,hogy felnőtt nő legyek,hisz az én életemet is megkeserítette anyám/apám.Nekem is mondták,hogy amíg itt laksz az van amit én mondok!!Apám szavajárása az volt hogy," a tojáshéj még a seggeden vagy,amíg én gondoskodom rólad,neked KUSS a neved" Szóval tudom,hogy a kérdező mit él áll...Emlékszem ilyenkor mindig megesküdtem,és azt mondtam amit ti.nekem is vannak jogaim 17 évesen...Én biztos,hogy nem leszek ilyen anya,és én több szabadságot adok a lányomnak ha lesz etc...

Az élet úgy hozta,hogy 4 lányom lett akik 14-16-17-19 évesek.Imádom őket,és bizony én is ezt mondom nekik,hogy amíg én gondoskodom róluk,amíg én fizetem az iskolát,ruhát mindent,addig nincs más dolga mint a tanulás.A legkisebb morog is,de tudják,hogy azért mondom,mert féltem őket..A legkisebbre külön figyelnem kell,mert 14 éves korához képest fejlettebb,és sokszor 18 évesnek nézik..Nem akarom,hogy a hirtelen nagy szerelem miatt összejöjjön egy 18-19 éves fiúval,és ne adj isten terhes legyen!! Hétvégeken az 5 hölgy egy kakaó vagy kávé mellett elbeszélgettünk,tanácsot adunk,kapunk..Mindent elmondok ami érdekli a lányokat vagyis felvilágosítom őket..Tudom,hogy okosak,tudják mi a helyes,de amikor nagyon szerelmes valaki hiába az ész,mindig a szíve után megy az emberlánya..Az aggódás,féltés miatt ugyanúgy igyekszem szorosra fogni a gyeplőt ahogy a szüleim tették velem!

Tudjátok most "az vesse rám az első követ" akinek már van nagy lánya ,és tudja mit jelent az egész..Amíg fiatal vagy,és nem érzed mit jelent anyának lenni addig csakis a szülő lehet hibás!!

Tisztelettel egy tapasztalt,aggodó anyuka

2010. febr. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
74%

De pont ez az,hogy tanul!Akkor kijár neki ennyi szabadidő.Teljesen megérteném az anyukáját,ha ez nem így lenne.De nem "zárhatja" el a külvilágtól.Fontos,h a barátaival,párjával is tudjon lenni.Annyi szabadideje meg gondolom otthon is akadna.Az én szüleim fokozatosan engedtek,minél idősebb lettem.17évesen nem volt megszabva,h nem mehetek el.Anya mindig tudta,hol vagyok.Nem ezen múlt a jövőm.Egyetemre járok,mellette egy másikba is bele akarok kezdeni,mindezt úgy,h én el voltam engedve 17évesen,és pontozzatok le,de szerintem igenis nincs rendjén h egy 17éves lány ennyire "be van zárva".Nem azt kérné az anyukájától,h minden nap ott aludjon a barátjánál,hanem azt,h 1-2óránál tényleg többet lehessen ottí8feltételezem hétvégén).Lehet h csak 20 éves vagyok és nincs gyerekem,de annyi önálló véleményem van,h ez semmire nem jó.

20/L

2010. febr. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
62%
Igaza van az utolsónak. Biztos félti a szülő is, de neki is alkalmazkodnia kéne, tehát annak ellenére, hogy félti elkéne engednie.Az én anyukám is nagyon féltett, amikor elmentem valahova este soha nem aludt, és volt hogy végig sírta az estét hogy mi van velem. De azt mondta inkább neki legyen rossz,nekem akkoris megadja a szabadságot 17-18 évesen. Szerintem ez a szülők részéről "önzőség" és inkább nekik kéne engedniük, hogy a gyereküknek jobb legyen.
2010. febr. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, nem gondoltam volna, hogy ennyi érkezik. Már néhanyszor próbáltam megbeszélni vele normalisan, veszekedve is. De csak itt tartunk. Attól félek, hogy vége lesz ennek a kapcsolatomnak is ha hetente csak egyszer találkozunk és akkor is csak 1-2 órára...

Nagyából 1 hónap múlva már 18 leszek, még az után is joga van bezárni a házba?

2010. febr. 1. 21:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!