Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mit tegyek? (anyám romba...

Most mit tegyek? (anyám romba dönti az életem)

Figyelt kérdés

Egy 13 éves lány vagyok...van egy 2 éves húgom, egy 37 éves anyám és egy 42 éves apukám...Anyám egy alkoholista, de nem akarja bevallani...üvegszámra issza meg a pálinkákat és a borokat..amit csak talál itthon...ha itthon elfogy a pia akkor elmegy és dugiba felhozza a papám pincéjéből a papám borát...ma is mondta neki a szomszéd h menjen át ad neki pálinkát...átment és hozott tőle 2 üveggel...15 perce jött haza de fél üveg pálinkát már megivott és ma már az előtt is ivott mert érezni a száján és látni rajta...1 éve már egyszer botrány volt hogy én miért találok ki ilyenek...de akkor még csak keveset ivott..most már nagyon sokat iszik és tönkre tesz engem és apukámat is lelkileg..és tagadja hogy alkoholista pedig az..amikor berúg mindenkinek telefonál mindenhova menni akar..és engem szégyenít le....mit tegyek?? mit tegyek hogy végre abbahagyja a piálás?? már mamám is tudja h iszik mert elmondtam neki de nem szól neki...apám már szólt de azt hazudta anyám hogy ezt csak én találtam ki... MIT TEGYEK???????

lelkileg teljesen meg vagyok rogyva...

SEGÍTSÉG ANYÁM TÖNKRETESZI AZ ÉLETEM!!!!!!!!!


2010. jún. 23. 21:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
szegény te! anyád egy nyomorult alkoholista, mond meg apukádnak, hogy ezt így nem bírod tovább és vitessétek be elvonóra. ha nem megy magától, szóljatok dokinak, hogy nyilvánítsa beszámíthatatlanná és be lehet vinni.
2010. jún. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Apukad hogy all a temahoz ? Vele nem tudsz beszelni, hogy hasson ra ? Vagy o is iszik ?
2010. jún. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Jól tetted hogy szóltál apukádnak és a nagymamádnak, mást nem is tehettél volna. Leginkább ők tudnának ebben segíteni esetleg beszélj velük még egyszer. Mást nem tudsz tenni, még túl fiatal vagy, anyukád nyilván nem hallgatna rád. drukkolok, hogy meggyógyuljon, de tudod az csak néha sikerül és apukád tudna ezért leginkább tenni, de biztos hogy neki is nhéz.
2010. jún. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Ha nem hajlandó elismerni s letagadja mások elött akkor titokban videózd le s mutasd meg apudnak. Ha van józan pillanata s leülnél vele megmutatni neki milyen is akkor

talán észhez térne.

2010. jún. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
nyukádnak segitségre van szüksége..elvonora kellenne bevinnetek...
2010. jún. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
igen, szólj egy dokinak. nem lesz egyszerű, de beviszik elvonóra... vagy egy időre nem tudnál a nagymamához költözni, ameddig apukád megoldja a dolgot anyukáddal? ezt nem neked kell elintézned, de mondd el apukádnak, hogy ez milyen rossz neked!
2010. jún. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Nem vitethetitek be elvonora, mivel o egy felnott, o dont a maga sorsarol es nyilvan nem fog elvonon maradni..

Ha az anyukad nem latja be sajat maga, hogy iszik, akkor semmit nem tehettek. Apukad tudja, hogy anyukad alkoholista? O talan tudna tenni valamit. Mikor anyukad azt mondja, hogy az egeszet te talaltad ki, akkor mondja, hogy o is latta, eszrevette.. Te pedig vigyazz a kishugodra nagyon

2010. jún. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
apukám nem iszik..és már sokszor beszélt vele apa de mindig azzal fenyegetőzik hogy öngyilkos lesz felköti magát átszúrja a mellkasát és ilyenek...a mama a szomszédba lakik napközbe szinte csak ott vagyok ha be van rúgva...csak az van hogy van egy kishúgom is és ő még nem érti és nagyon anyás...már többször fényképeztem és videóztam is apának is megmutattam meg a mamának is...anyának én azért nem merek szólni mert ha szólok mindig megver...olyan is volt már hogy majdnem eltörte a karom...és csomószámba tépte ki a hajam amikor a hajamnál fogva ráncigált...többször vert kék-lilára és az iskolába is többször kérdezték a tanárok hogy mit csinálok...meg az iskolástársaim is tesiórán látták a lábamon meg a combomon a nagy lila foltokat..sokáig nem is mertem rövidújast húzni miután megvert... félek tőle én ezért nem merek elé állni és megmutatni neki a képeket mert a végén még annyira megverne hogy kórházba kerülnék ...
2010. jún. 23. 21:57
 9/21 anonim ***** válasza:

Anyud lelkileg gyenge ezért piál de ezzen semmi sem fog változtatni, te se és neked nem is köteleséged.

Ha részeg kerüld el foggd meg a húgod és meny át a rokonokhoz, ne piszkáld ezzel mert kár a saját testi éppséged kockáztatni, a részegekre nem hatnak az érvek és itt a felnöteknek kell közbe lépni. A tesoddal és magadal törödj.

2010. jún. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
kérj a tanáraidtól segítséget, ők biztosan segítenek...
2010. jún. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!