Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Inkább hallgassak, vagy...

Inkább hallgassak, vagy igenis mondjam el a magamét?

Figyelt kérdés

Hjajj nm is tudom, hogy hogyan magyarázzam, hogy mindenkinek érthető legyen:D

Szóval a párommal sokat civakodunk.(nem veszekszünk!) És mindez azért, mert sokat szólok rá. Vagyis folyamatosan nem úgy csinál semmit ahogy kell, egyfolytában kell mondjam, hogy most légyszives ezt csináld meg azt, vagy ha indul is valahova, mint a gyermekeknek el kell mondani 50szer, hogy mindent elvette meg stb..

És már én sem tudom, hogy mit tegyek. Ha kihagynám, hogy egyfolytába ne szóljak rá, akkor csak magamba őrőlném az egészet..De a kapcsulatunk érdekében, úgy-e meg kell probáljam????

De miért mindig a nők kell azok legyenek akik még akarnak is tenni azért, hogy minden rendben legyen?!!

Előre is köszönöm a válaszokat..


2010. jún. 23. 07:43
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
76%

Szia, igen, a fiúknak általában mindent a szájukba kell rágni. Mi a 6. évet tapossuk, de nekem is el kell mondanom szinte minden nap, hogy "az a szemét az asztalon magától fog kimenni a kukába?" meg ilyenek, persze régebben több mindenért szóltam, ma már nem olyan sok dologért. Most különösen nem kell rászólnom, mert terhes vagyok, és szinte mindent megcsinál magától:D Remélem így marad ez után is:D

Valahol meg kell húzni a határt, valamiért szólni kell, és valamit el kell tudni engedni, nekünk is van (ó jajj, de még mennyi) hülyeségünk, amiért ők nem szólnak:D Nem tudom miért, de mi nők tényleg nyavajgósabbak vagyunk:D

A lényeg mindig az, hogy a kapcsolat elején tisztázni kell az erőviszonyokat. Ha a kapcsolat elején nem követelsz meg tőle bizonyos dolgokat, később ne várd el, hogy megcsinálja. Néha ténlyleg olyannak tűnnek, mint a gyerekek, ha dolgozni indul, rá kell kérdezni, hogy elraktad a buszjegyet?:D Érdekes, hogy összeszedettebb a párom, amióta terhes vagyok. Le kell mondania a gyerek szerepről, mert jön a baba?:D

Valószínű ilyen marad a párod, amilyen most, és el kell döntened, hogy elfogadod e ilyennek, és le tudsz mellette húzni egy életet, vagy keresel mást, míg nem késő. Egyébként meg te is tudod, hogy unalmas lenne, ha tökéletes lenne:D

2010. jún. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
65%
Igen, néha az ember besokall, és akkor kicsit sajnálja magát, de aztán rájön, hogy nélküle borzalmas lenne.:)Én ritkábban teremtem le a párom, mint ő engem, de látom, hogy sutyiban megemészti, és próbálja belátni, ha igazat mondtam. Most már mindketten nyögdíjasok vagyunk, és nagyobb a harmónia, mint mikor rohantunk. Pedig ez a vízválasztó. Sokan csodálkoznak: jé, kibírtak 40 évet, és akkor válnak. Mert amíg rohan mindenki, addig elélnek egymás mellet, de ha a nap 24 óráját együtt töltik, akkorra dől el, hogy szövetségesekké váltak-e,hasonultak-e. Úgyhogy kiartást! Nevelődjetek!
2010. jún. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
8 ora 15 -ös vagyok Örülök,hogy ilyen szuperfeleségekkelakadtunk össze aki mindent ráhagy szegény anyámasszonykatonáira,aki jot röhög magába Majd anyu megcsinálja,ha nem tetszik neki.Vagy otthagyják a dolgokat és eggyik se csinálja csak ha már nagy a kupi.Én neki láttam egyszer kétszer az ő munkájának,Na apukám akkor most te fözöl,mosol stb én meg gyalulom az ablakfélfát utánna lefestem.Éhes volt egyböl tudta mit kell csinálni.
2010. jún. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Jaj persze ez igy van, nyavalygósabbak vagyunk, ez tény!:)) Örvendek, hogy terhességed alatt jobban érezheted a párod aktivitását:D

Ez természetes, hogy kell a kompromisszum. És tudom, hogy le tudom élni vele az életemet.

Csak most elkapott egy ilyen "hisztis" időszak gondolom:)

De attól örvendek, hogy kezdenek megérkezni az igazi kapcsolatokból is a válaszok!!!!!


NA EZEK AZOK, NEM A LEGELSŐ felében!! Ahogy irta valaki, hogy biztos hölgyek válaszoltak akiknek jónéhány év a hátuk mögött van..

Hát én ezekre mondanám, hogy inkább ezeken a válaszokon látszik a jó néhány év..

2010. jún. 23. 08:47
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen a pasid, és nem változott 8 év alatt akkor már nem is fog. Vagy elfogadod ilyennek, vagy szekálod egyfolytában és egyszer majd bejelenti, hogy anyukám, találtam másik csajt aki nem szekál(egyenlőre). A te választásod, ha ilyen volt az anyukája és ő ezt szokta meg, és vele vagy 8 éve akkor fogadd el. Én mellettem biztos nem lenne ilyen pasi, mert tőlem éhen is dögölhetne ha nem képes magának kaját csinálni, vagy bármi mást, amire szüksége van. És úgyis tudja hogy kiszolgálod,akkor meg minek mozduljon meg. Szóval vagy hallgass, vagy keress olyan pasit aki pipec.
2010. jún. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Hát igen..el kell fogadnom..Köszi a választ.
2010. jún. 23. 10:56
 27/32 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Én is kiírhattam volna ezt a kérdést,sajnos...

Már 5 éve vagyunk együtt a párommal.Előtte sem volt egy aktív,rendszerető ember,édesanyja kinyalta a segg...t is.De elfogadtam így.Néha besegített,levitte a szemetet,kivasalta az ingét,készített vacsit.1 éve született egy lányunk.Kezdetben nagyon lelkesen részt vett a picur nevelésében.De kezdett ez is csökkenni.Mindig talál valami kibúvót.Én hü...e,meg úgy voltam vele,hogy akkor majd én mindent megcsinálok szó nélkül.Akárhányszor futottam neki kimerültem teljesen,éjjel-nappal talpon lenni nehéz.Most már csak annyit kérek a kedves páromtól,hogy ha rendet teszek,vigyázzon a rendre,a gyerek körül annyit kérek,hogy fürdetésnél segítsen be.

Tegnap túlórázott,fél 7-re hazaért.Fél nyolckor feljöttem a gyerekkel az udvarról,párom gép előtt.

Mondom neki:fürdetni kellene a gyereket,

erre ő:még megy wc-re(hozzáteszem ő az a fél órát ücsörgök a wc-n típus),

erre én:még nem voltál wc-n?fél órája jöttél fel,hogy mész wc-re.

Erre hozzám vágta,hogy én nem hagyom őt élni!!!!!!!

Már csak kiegészítésképp írnám,hogy ha hazajön munkából,fekszik le a tv elé,mert megy a foci.Ennyi.Semmi más dolga nincs.Vagyis lenne,de nem csinálja.

És nem volt ilyen régen.Én nem ezt az embert ismertem meg,erre megkaptam,hogy nem hagyom őt élni.Pedig ha megfigyelne más családokat,rájönne,hogy neki milyen jó élete van,és értékelné.

Tanácsot nem tudok neked adni kedves kérdező,mert én se tudom mit tegyek,csak gondoltam leírom,hogy mi is ilyen helyzetben vagyunk.

2010. jún. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

Hát látod kedves válaszoló, hogy hozzám is azt vágták az első oldalon lévő nagy "tapasztaltak":))))))

Igen sajnos zavaró, és én is ezekről beszélek, hogy az elején még nem ismerjük a párunkat , idővel ismerjük meg. De ahogy szokták mondani a "nagyok": Egy élet is ahhoz, hogy megismerjük a másikat!:))

Ezt már vállalnunk kell, és sajnos ki kell birnunk szó nélkül, hiszen ha szólunk is annyi!!:))) Úgyhogy jobban járunk ha hallgatunk...de sajnos nagyon zavaró!!

De ha véletlenül nincs ebéd vagy vacsora akkor úgy-e el vannak, hogy hát miért nincs!:))

Sok türelmet kivánok!!!

2010. jún. 23. 13:43
 29/32 anonim ***** válasza:
Ez szörnyű, sok férfi sajnos ilyenné válik. Apukám is ilyen lett egy idő után, mert nevelőanyám mindent rá hagyott. Na meg is lett az eredménye: Már mikor 10 éve voltak együtt, már akkor megérett volna a kapcsolatuk a befezésre, de kihúzták még 5 évig. Az apu hibája az volt, hogy nem segített semmit otthon, és nem vitte el sehova nevelőanyámat, csak hazaért a melóból, befekütt az ágyra és nézte a sportot. Amíg otthon éltem, addig nagyon a gyerekneveléssel se foglalkozott, nevelőanyám levette ezt a gondot is a válláról, sokszor a fejéhez is vágta, hogy ő napra készen tudja, hány ceruza, könyv kell a suliba nekünk, hogy állunk matekból, ő meg semmit nem tud rólunk. Sajna ez igaz volt. Csak magával törődött...fél éve mentek szét. (Persze a nevelő anyámnak is megvolt a hibája) Szóval nevelőanyám 15 év alatt teljesen besokalt.
2010. jún. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
"Egy élet is kevés, ahhoz hogy megsimerjük a másikat"
2010. jún. 23. 13:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!