Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Inkább hallgassak, vagy...

Inkább hallgassak, vagy igenis mondjam el a magamét?

Figyelt kérdés

Hjajj nm is tudom, hogy hogyan magyarázzam, hogy mindenkinek érthető legyen:D

Szóval a párommal sokat civakodunk.(nem veszekszünk!) És mindez azért, mert sokat szólok rá. Vagyis folyamatosan nem úgy csinál semmit ahogy kell, egyfolytában kell mondjam, hogy most légyszives ezt csináld meg azt, vagy ha indul is valahova, mint a gyermekeknek el kell mondani 50szer, hogy mindent elvette meg stb..

És már én sem tudom, hogy mit tegyek. Ha kihagynám, hogy egyfolytába ne szóljak rá, akkor csak magamba őrőlném az egészet..De a kapcsulatunk érdekében, úgy-e meg kell probáljam????

De miért mindig a nők kell azok legyenek akik még akarnak is tenni azért, hogy minden rendben legyen?!!

Előre is köszönöm a válaszokat..


2010. jún. 23. 07:43
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
87%
Még annyit a "semmit nem csinál" megjegyzésedhez. 8 év alatt megszokta,hogy bármit is csinál,az neked nem jó. Teljesen természetes reakció,hogy inkább nem csinál semmit,minthogy állandóan kritizáld! Talán ezen is elgondolkodhatnál.
2010. jún. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
97%
Én bizony nem csinálnék meg mindent,szollj neki nyugodtan,ne legyenek olyan kényelmesek Az én párom is ilyen volt Aztán szépen megbeszéltük kinek mi a feladata itthon.Nem szekiroztam,de rájött,hogy valamit neki is kell csinálni,pl a kertben nehogy már én ásozzak a férfi munkát el kell neki végezni,de még mindig szollnom kell érte.
2010. jún. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

Jjaj nem kell annyira megsajnálni, mert csak általános apró dolgokról van szó amikre rá sem néz...Az sem zavarja, ha a szőnyegen 2 üres üveg áll 2 napig...

Szóval szegény nem annyira stresszes.

Amúgy ez még az anyukájával kezdődőtt, ő volt olyan aki a mai napig mindent az orra elé tesz. Szóval tudom, hogy honnan indult el ez az egész folyamat.

De amúgy arra lennék kiváncsi, hogy hogyha egy férfi irná a párjáról ugyanezeket, akkor is ugyanilyen válaszokat kapna-e.

2010. jún. 23. 08:15
 14/32 anonim ***** válasza:
81%
Nem ismerjük a családi életeteket - hogy adhatnánk korrekt választ? Ha valaki mindig mérlegel,én húzom a többet, az nem lesz hosszú távon nyerő. Az vigye le a szemetet, aki éppen ráér. Lehet, hogy a férjedé a felelősségteljesebb munka, ő viszi haza a több pénzt. Ki tudja. De ha 8 év alatt nem értétek el, hogy közösen, közös célért, akkor most akarsz változtatni?
2010. jún. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Végre egy normális válasz..ma 08:15-as..

És nem azért normális mert p az egyetlen aki esetleg mellettem áll, hanem azért mert igaza van!!!Hiszen vannak teljesen alap dolgok amiket igenis egy férfi szokott megtenni.És amikor én neki főzők, mosok, pakolok akkor szerintem aza a min., hogy ő is tesz valamit.

Amúgy meg a "semmit nem csinál jól" azt inkább arra kell érteni, hogy úgy fog neki mindennek, hogy unszolni kell és azt is unottan végzi..

De vettem a lapot.. a ti véleményetek szerint akkor, csak semmi duma, hanem mint egy robot egyedül nyomjam egész nap.

Jah és a melója is 8 órás és laza. Szóval még arra se tudná fogni, hogy fáradt..

2010. jún. 23. 08:19
 16/32 anonim ***** válasza:
74%

Gondolom a te anyukád pedig "kardos menyecske" volt, aki szintén megmondta apádnak, hogy mit kell csinálni.

Figyelj, a párkapcsolat először is 2 ember egyenragú kapcsolata. Másodszor meg kell tanulni eldönteni, hogy mik a fontos dolgok és mik nem azok. Ha zavar az a 2 sörösüveg, akkor rakd el. Érdemes ezért hatalmas balhét csinálni? "rászólni"? Már a szóhasználodon is kiakad mindenki, hiszen nem azt tükrözi, hogy felnőtt embernek tekinted a párod.

És a válaszok nagy részét szerintem nőktől kaptad, akiknek van egy pár év házasság a háta mögött. De nem azzal telt, hogy "rászóltak" a férjükre, mint egy kisgyerekre.

2010. jún. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Igen, képzeld, hogy még 8 év után is idegesitenek bizonyos dolgok, miért ez nem természetes???Jaj elnézést itt a gyakorin megszokhattam volna, hogy mindnekinek tökéletes kapcsolata van!! Vagyis, csak a tökéletesről ir szerintem.

És igen még a mai napig is szeretnék változtatni ezen, éeppen azért, hogy legyen minél jobb a kapcsolatunk, mert még 8 év után is sokan megirigyelhetik..Ez amiről most irok ez a az életünk 10% teszi ki..De attól boldog vagyok vele, csak ez az egyetlen dolog amit kiszeretnék küszöbölni, és tudom, hogy az én hibám is benne van, de akkor se vártam, hogy mindenki csak igy lehurrogjon.

2010. jún. 23. 08:23
 18/32 A kérdező kommentje:

8:23-as, rengetegszer szó nélkül összeszedek mindent. És éppen ezért, közbe elvárnám, hogy ő is szó nélkül tegye meg.

Amúgy meg jó a kapcsoltaunk, nem értem, hogy miért néztek le ennyire. Irtam h ez csak engem zavar...

2010. jún. 23. 08:25
 19/32 anonim ***** válasza:
76%
Most, hogy így mondod, mi 36 éve "nevelnénk" a párommal egymást. Én nő vagyok, rengeteget alakultam a párom mániája szerint, annyit macerált engem. Igaza van tk., hogy miért ég a villany, ha nincs a szobában senki, miért teszek mázsányi adagot a macskának, ha otthagyja, miért hagyom kint a fogkrémes tubust este. Hát, ha eszembe jut az intelme, megcsinálom,ha nem, akkor szól 36 év után is. De ő süt rendszeresen, a kertben egy gazszálat nem húztam még ki, én bevásárolok, főzök, mosogatok, ő törölget. Szar az egész, mert ALKALmAZKODÁS nélkül nem megy, vagy maradjon az ember egyedül.
2010. jún. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
:))) 8:30-as nálunk is csak ennyiről van szó!!!! Pont ahogy te irtad, olyan dolgokra haragszom..Nevettem is. villanykapcsolás meg ilyenek..Szerintem én is megprobálom abba hagyni, sokszor gondolkoztam, hogy amig szólok addig inkább gyorsan elintézem én, scak közbe nagyon zavaró tud lenni, amikor 20-szorra sem csinálja meg..Szerintem is igy van, ahogy te irtad, hogy még sok év után is kell alkalmazkodni, hiszen erről szól az egész.Köszi nagyon a választ!!!!
2010. jún. 23. 08:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!