Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Inkább hallgassak, vagy...

Inkább hallgassak, vagy igenis mondjam el a magamét?

Figyelt kérdés

Hjajj nm is tudom, hogy hogyan magyarázzam, hogy mindenkinek érthető legyen:D

Szóval a párommal sokat civakodunk.(nem veszekszünk!) És mindez azért, mert sokat szólok rá. Vagyis folyamatosan nem úgy csinál semmit ahogy kell, egyfolytában kell mondjam, hogy most légyszives ezt csináld meg azt, vagy ha indul is valahova, mint a gyermekeknek el kell mondani 50szer, hogy mindent elvette meg stb..

És már én sem tudom, hogy mit tegyek. Ha kihagynám, hogy egyfolytába ne szóljak rá, akkor csak magamba őrőlném az egészet..De a kapcsulatunk érdekében, úgy-e meg kell probáljam????

De miért mindig a nők kell azok legyenek akik még akarnak is tenni azért, hogy minden rendben legyen?!!

Előre is köszönöm a válaszokat..


2010. jún. 23. 07:43
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
49%

Te is abba a tévedésbe esel, mint rengeteg nö: a párod NEM A GYEREKED, ne neveld, mert egyrészt úgysem fog sikerülni, másrészt ezzel CSAK AZT éred el, hoyg idövel elege lesz belöled. Egyébként ha ennyire általánositgatsz "miért mindig a nők kell azok legyenek akik még akarnak is tenni azért, hogy minden rendben legyen" az nagyon rossz alap egy tartós kapcsolathoz.


Egyáltalán nem biztos, hogy mindent feltétlen úgy kell csinálni, ahogy te szoktad.

HA a munkamegosztásról van szó, akkor ami célravezetö az az, hogy megbeszélitek (NEM te megmondod!!!), hogy kinek mi a feladata, és azért felelös. Ha meg valamit rosszul csinál, akkor majd megtanulja.

Tekintsd a másikat is embernek, mert nagyon megalázó, ha állandóan piszkálgatod.

2010. jún. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
49%

"Vagyis folyamatosan nem úgy csinál semmit ahogy kell,..."

Tehát nem úgy, ahogy SZERINTED jó. Elég borzalmas a felfogásod. Ha nekem szólogatna folyamatosan a párom, szépen becsuknám az ajtót kívülről és max. a tárgyalásokon találkoznánk.

Meg kellene próbálnod alkalmazkodni az ő dolgaihoz és nem folyamatosan kötekedni vele.Nem biztos, hogy nem jól csinálja a dolgokat, csak máshogy, mint ahogy te gondolod.

2010. jún. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
85%
Nevelhetsz, kritizálhatsz - addig, míg a párod eltűri. Egyszer aztán besokall, és robban. Ha piti dolgok, akkor rá is hagyhatod, de ha alapvető dolgokban nem felel meg az elvárásaidnak, az nem jó. Szerintem.Mert ami neked "rend", az neki nem biztos, hogy az, esetleg nem is foglalkozik azokkal a problémákkal. Ha tanulhat tőled, és akarja is, akkor működik, de egyszer azt mondhatja, keresek olyat, aki nem macerál állandóan.Kétesélyes.
2010. jún. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem is bakot lősz ezzel az állandó beszólogatással. A párod előbb-utóbb menekülőre fogja és majd lelép egy másik nővel, aki nem csak veszekedni tud vele. Én is inkább túlóráznék, ha az asszony állandóan veszekedne, mikor hazaérek. Állítólag szereted a párodat. Ha valakit szeretünk, akkor elfogadjuk úgy, ahogy van, nem próbáljuk megváltoztatni. Szerintem meg te próbálj megváltozni, azzal sokkal többre megy a család.
2010. jún. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Hát most mit mondjak??? Azt, hogy előre tudtam , hogy ilyen aranyos válaszokat fogtok adni..Ez van.Köszönöm..

Borzalmas vagyok..Nem is értem, hogy idáig is, hogyan birt ki engem..ugyebár..(8 év)..

A lényeg, hogy egyáltalán SEMMIT nem csinál az ég világán, ha nem juttatom eszébe, hogy ezt és ezt akkor megcsinálod-e..légyszives..

Szerintem ez a borzalmas, amikro mindenre egy nő kell figyeljen.

De amúgy a kérdésemre megkaptam a választ. Inkább vissza folytom és szó nélkül mindent megcsinálok.

Több választ köszönöm nem is várok.

2010. jún. 23. 08:04
 6/32 anonim ***** válasza:
37%

Miért, te honnan tudod, hogy ugy "kell" csinálni?

Lehet, hogy a barátodnak tökéletesen megfelel ahogy ő csinálja. Ne gondold már, hogy te vagy mindentudó.

Nem a "nők azok, akik megtesznek mindent azért, hogy minden rendben legyen", hanem csak te akarsz ilyen lenni.


Hagyd már élni azt a szegény embert, ahogy neki jó. Különben nem lesz hosszú a kapcsolatotok.

2010. jún. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Édes istenem...El sem hiszem...

Értem én...Milyen jó, hogy mindneki bele akadt abba "nő"-s mondatba..pedig először kiakartam javitani, és reméltem, hogy mindenki nem ezen fog elindulni.

2010. jún. 23. 08:09
 8/32 anonim ***** válasza:
84%

Egyetértek az előttem szólókkal. Gondold végig a saját viselkedésed és az elvárásaidat! Ne szólj minden apróságért,csak olyanért,ami valóban fontos. Pokol együttélni egy mindig mindent jobban tudó,rendmániás emberrel!

Pl. szólhatsz,ha minden holmiját állandóan szanaszét hagyja a lakásban. De ha reggel munkába indulás előtt a fürdőszobában marad a pizsamája,akkor tedd azt szó nélkül a helyére. Még sorolhatnám a piti és a fontos dolgok közötti különbségeket.

Ha nem változtasz,akkor nemcsak a mostani párod fog otthagyni,hanem minden következő is.

2010. jún. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
55%

Remélem azzal tisztában vagy, hogyha ennyi ideje együtt vagytok, akkor te irtottad ki belőle az önállóságot?

Akinek mindíg megmondják mit kell tenni, az egy idő után már nem is gondolkodik rajta, hiszen, ha kigondolna valamit az úgyse jó, akkor meg minek.


A másik része a dolognak, hogy kéne a csudának egy ilyen papucs, akit te csináltál belőle

2010. jún. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Nem hagyom eléggé élni?:))) Nah jól van, akkor majd a szeméttel is én fogok kifutni, autót szerelni is én fogok:))

De legalább ő fog tudni élni.

2010. jún. 23. 08:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!