Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kibékítsem az anyósomat a...

Kibékítsem az anyósomat a férjemmel, vagy "örüljek", hogy egy ilyen "anya, nagymama" nem része az életünknek?

Figyelt kérdés

Nem tartja a férjemmel sem a kapcsolatot és az unokáira sem kíváncsi.Simán elmegy a babakocsi mellett,amiben az újszülött unokája fekszik.A dolgok előzménye annyi,hogy a férjem volt feleségét tekinti mai napig a menyének és nem engem.A párom mellett egy nőt sem tűrt meg,csak a volt feleségét.

Mivel mi a szemében nem számítunk családtagnak(közös gyerekeink és én),így a párommal is megszakította a kapcsolatot,esküvőnkön sem volt ott.(nem akarja elfogadni,hogy a párom elvált)

Most született meg a második közös babánk és én arra gondoltam,hogy felhívom őt és elhívom hozzánk ebédre az anyósékat,hiszen ez így nem állapot,hogy nem tartják a kapcsolatot és,hogy gyakorlatilag nem is ismeri az unokáit és engem sem.Illő lenne elfogadnia minket együtt,mint egy családot.Ez már 4. éve megy így.

Mit tennétek a helyemben?


2010. jún. 21. 17:03
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

szerintem próbáld meg felvenni vele a kapcsolatot, és meghívni magatokhoz, de csak egyszer!!


így megnyugszik a lelkiismereted, és később sem vádolhat senki sem azzal, hogy te nem tettél meg mindent, vagy hogy direkt ellene hangoltad volna a férjedet.

mert az anyós jelleméből kiindulva lehet, hogy még ilyesmit is terjeszt rólad.

a férjedet sem érheti csalódás, mert lehet, hogy titokban arra vár, hogy valaki "erőltesse" ezt a dolgot a családban, hogy kézbe vegye helyette ezt az ügyet, és lépjen, mert ő ehhez túl büszke, ahogy írtad.

így senkitől sem érhet vád, sőt, ha sikerrel jár a dolog, anyóst egy életre lekötelezheted.

2010. jún. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
17:46.17:54-nek szólt a kommentem,csak lassú vagyok,mert a babámmal játszok közben.
2010. jún. 21. 18:04
 23/24 anonim ***** válasza:
71%
Próbáld meg,kívánom,hogy nektek sikerüljön a lehetetlen.És azért írom ezt,hogy ehetetlen,mert abban az emberben aki képes így viselkedni a gyerekével az unokáival,semmiféle szülői nagyszülői érzés nem lehet.Valóban gőgös nagyképű,kihanemén....stb...
2010. jún. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,tanácsokat!

Túl sok rossz történt már velünk a múltban(edzettek vagyunk) és én ezért gondolom már azt is,hogy közömbös az anyósom.Volt idő,amikor mindenkinél jobban utáltam,mert kivételezett az unkái között.A férjem előző házasságából származó kisfiút imádja,amíg az én kislányomra nem is volt már akkor sem kíváncsi.Elmúlt...

Történtek azóta rosszabb dolgok is,mégis talpra álltunk a férjemmel és,ami fontos,hogy együtt.Volt időnk megismerni sok kétszínű,rosszindulatú embert és így már nem is érzek senki iránt utálatot,már nem tudom mi az.Viszont megismertem a szánalom szót.Ha az anyósom elutasít és lekezelő lesz a férjemmel és az unokáival,akkor csak annyit ér.Maradjon akkor meg magának én meg örülök majd és büszkék leszünk továbbra is a két szép kislányra.

Köszönöm,hogy írtatok:)

29/n

2010. jún. 21. 18:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!