Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kibékítsem az anyósomat a...

Kibékítsem az anyósomat a férjemmel, vagy "örüljek", hogy egy ilyen "anya, nagymama" nem része az életünknek?

Figyelt kérdés

Nem tartja a férjemmel sem a kapcsolatot és az unokáira sem kíváncsi.Simán elmegy a babakocsi mellett,amiben az újszülött unokája fekszik.A dolgok előzménye annyi,hogy a férjem volt feleségét tekinti mai napig a menyének és nem engem.A párom mellett egy nőt sem tűrt meg,csak a volt feleségét.

Mivel mi a szemében nem számítunk családtagnak(közös gyerekeink és én),így a párommal is megszakította a kapcsolatot,esküvőnkön sem volt ott.(nem akarja elfogadni,hogy a párom elvált)

Most született meg a második közös babánk és én arra gondoltam,hogy felhívom őt és elhívom hozzánk ebédre az anyósékat,hiszen ez így nem állapot,hogy nem tartják a kapcsolatot és,hogy gyakorlatilag nem is ismeri az unokáit és engem sem.Illő lenne elfogadnia minket együtt,mint egy családot.Ez már 4. éve megy így.

Mit tennétek a helyemben?


2010. jún. 21. 17:03
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
**papucs
2010. jún. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

mi az anyós kifogása ellened?

miben volt "jobb" szerinte az előző feleség?

Vele most is tartja a kapcsolatot?

2010. jún. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
68%
figyelj, szerintem örülj, hogy ilyen a viszonyotok. és 18 vagyok, világ életemben gyűlöltem nagyanyámat. fogalma nincs róla, hova járok suliba, a 3. szülinapomon egy százast tett le az asztalra, hogy vegyek magamnak valamit belőle. apukámnak (a saját fiának!!!) nem ír sms-t szülinapjára, mert az pénzbe kerül... és még sorolhatnám...egyszerűen annyira gyűlölöm, hogy azt már képtelenség lenne fokozni... szerintem óvd meg a gyerekeidet egy olyan "nagymamától", aki nem kíváncsi rájuk a saját hülyesége miatt... szegény anyukám próbálja csitítani az utálatomat drága jó anyósa iránt, nem sok sikerrel :) sok szerencsét, bárhogy döntesz is! 18/L
2010. jún. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon okosan gondolkodsz és érzel. Kívánom, hogy sikerüljön megbékíteni egymással ezt a két konok embert!

Teljesen igazad van abban, hogy az unokáknak szükséges a nagyszülő is.


Abban reményt látok a békekötésre, hogy azt írod, túlságosan büszkék (anyósod, férjed), tehát ha te ne viselkedsz ugyanígy, rátarti-módon, akkor sikerül meglágyítani anyósod keménységét. Lehet, hogy ő is megbánta már, hogy ilyen messzire került tőle a fia és az unokái, csak nem tudja, miként közeledjen (ráadásul közben a büszkeségét is megőrizhesse).

2010. jún. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Igen,tartják az ex feleséggel a kapcsolatot.

Velem mi a problémája?Nem tudom,sokat nem beszélgettünk.Amikor a páromékhoz mentem talán már első alkalommal is mosogattam,próbáltam megmutatni magamból egy darabot,hogy igen is segítőkész vagyok és nem esik le a karikagyűrű az ujjamról,ha mosogatni kell és háztartást vezetni,mint exnek.Az ex feleségről annyit tudok,hogy nem szeretett főzni,lusta volt és imádott szórakozni járni a férje nélkül.Hogy miért mégis ő a családtag anyós szemében?Talán,mert ott is van egy közös gyerek?Nem tudom.Őt előbb ismerte és megszokta,talán ezért.

Csak azt nem értem,hogy miért nem érdemeltem meg egy esélyt sem tőle?Végül is,tök mindegy valahol az anyós kialakított véleménye rólam,nem az számít.Ami nekem fontos ebben az egészben,az,hogy a gyerekeim mama és papa szeretet is kapjanak és persze a szüleit vissza kapja a férjem.(az első néhány mondatom lehet félre érthető ebben a kommentben,amit az exről írtam.Nem tekintettem őt vetélytársnak az anyós előtt,úgy értem nem akartam azt bizonygatni,erőltetni,hogy én jobb vagyok.Csak azt akartam,hogy olyannak szeressen és fogadjon el engem is,amilyen vagyok.)

2010. jún. 21. 17:42
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
hát ha az anyósnak a lusta,hanyag ex a jó...akkor reménytelen az eset
2010. jún. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
71%
Az én véleményem az,hogy aki képes a gyerekével minden kapcsolatot megszakítani,csak mert nem kedve szerint él,nem kíváncsi az unokáira,az arra sem méltó,hogy letojd a fejét,már bocs.Mégis milyen ember az ilyen,milyen anya?Anya egyáltalán?Az apja sem különb,mert nem "úgy néz ki"hanem az a helyzet,hogy nem érdekli a fia Őt sem.Próbálna engem a férjem majd távol tartani a gyerekeimtől az unokáimtól,na,ez röhejes...Az én férjem szülei is hasonlóak.Volt is konfliktus velük,ők sem látták akkor a férjem és a gyerekünket közel 2 évig.Aztán békültek,majd pár év múlva megint nem tetszett valami,most megint nem kíváncsiak ránk.Hát akkor lássam őket amikor a hátam közepét,az én gyerekeimnek nincsen szükségük ilyen nagyszülőre.Pedig én igyekeztem jóban lenni velük,de mindennek van határa.Természetesen állandóan azon munkálkodtak,hogy a mi házasságunkat hogyan tudnák tönkre tenni,az életünket mérgezni.A férjem sajnos eljutott addig,hogy nem kíváncsi a szüleire,tudomást sem hajlandó már venni róluk.Sajnos vannak ilyen emberek,akikkel képtelenség jó viszonyban lenni.Nekünk sokkal jobb nélkülük sajnos.
2010. jún. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem anyósod egy primitív,önző asszony.Nem anya,nem nagymama. Gondolod,ha bármit csinálsz majd eztán a térdén lovagoltatja a sosem-látott unokáit,vagy sütit süt hétvégente nekik,vagy elviszi kirándulni?Mert az igazi nagyi ilyen.Kényezteti,imádja az unokákat.Nem tudom elképzelni a te korlátolt,gőgös anyósodról,hogy egyszer csak így megváltozna.Akkor meg minek a kényszer,erőltetett kapcsolat?Ennél a semmi is jobb.
2010. jún. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon jó ember vagy, kedves Kérdező, kitűnik leveleidből. Tetszik nekem, hogy nem vagy sértődött, és hogy figyelsz arra, hogy férjednek mi fáj, és hogy gyermekeidnek lehetne nagyanyjuk, nagyanyjuk, hiszen élnek.

Nagyon rossz a harag a családban. Sajnos, ha felhívod, könnyen előfordulhat, hogy egyszerűen visszautasít azzal, hogy fogalma sincs ki beszél, vagy még durvább módon. S minden visszautasítás megaláz bennünket, bármennyire számítunk is rá. Ezért azt tanácsolnám, hogy egy születésnapon, lehetne akár férjedé, de talán jobb lenne egyik gyermeked születésnapját választani, rajzoljatok egy kedves meghívót, ragaszd bele fényképeteket, nagyon kedvesen invitáljátok meg őket a születésnapi ünnepségre, elmondva talán, hogy hiányoznak, és hogy gyermekeid így, "ismeretlenül" is szeretik nagyanyjukat, nagyapjukat,mert ez a vér szava. Hogy jobban elgondolkozzanak, a másik oldalra kereshetnél valamilyen idézetet arról, hogy milyen nagy vétek elmulasztani bizonyos dolgokat, mert vannak pótolhatatlan dolgok, és amikor erre ráeszmélünk, esetleg késő. Aztán a buli előtti napok valamelyikén felhívhatná az ünnepelt, vagy a nagyobbik gyermeked, és ha úgy jön ki, az ő invitálása után átveheted a kagylót,hogy szóljál néhány barátságos szót.

Ezekre a körmönfont dolgokra azért gondolok, mert, sajnos,az ilyen ostoba és elvetemült emberektől semmi jót sem lehet várni. Csak reménykedni, és kár volna alkalmat adnod neki arra, hogy megtaposson.

Még egy tanács, hiszen ezt kérted, ne akarj neki megfelelni. Az ilyen emberek a másik ember jóságát gyengeségnek vélik. Azt hiszi, föléd kerekedhet. Ha összejön a buli, elég, ha kedves, de kicsikét távolságtartó leszel vele. Mert semmi okod sincs körülugrálni és nyalogatni - bocs a kifejezésért -, hiszen kivívta volna utálatodat, ha nem lennél ilyen nyíltszívű és családod lelki érdekiért bármire kész ember. Csak hadd érezze, hogy mindezt szeretteidért teszed, de Neked közömbös ő. Ennél többet kár nyújtani, nemcsak azért, mert érdemtelen rá, hanem azért is, mert feltételezésem szerint visszaélne vele.

Sok sikert!

2010. jún. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Huuu,a párom is ezt mondja.A másik fele meg sír,mert csalódnia kellett a szüleiben.

Bizonytalan vagyok.Viszont igaz,ami igaz.Sajnos a gyerekeimnek és a férjemnek az elmúlt 4 évet már nem pótolhatja,de a jövőben még helyrehozhatnánk a hibákat,ha adnánk egymásnak egy esélyt.

2010. jún. 21. 18:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!