Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kibékítsem az anyósomat a...

Kibékítsem az anyósomat a férjemmel, vagy "örüljek", hogy egy ilyen "anya, nagymama" nem része az életünknek?

Figyelt kérdés

Nem tartja a férjemmel sem a kapcsolatot és az unokáira sem kíváncsi.Simán elmegy a babakocsi mellett,amiben az újszülött unokája fekszik.A dolgok előzménye annyi,hogy a férjem volt feleségét tekinti mai napig a menyének és nem engem.A párom mellett egy nőt sem tűrt meg,csak a volt feleségét.

Mivel mi a szemében nem számítunk családtagnak(közös gyerekeink és én),így a párommal is megszakította a kapcsolatot,esküvőnkön sem volt ott.(nem akarja elfogadni,hogy a párom elvált)

Most született meg a második közös babánk és én arra gondoltam,hogy felhívom őt és elhívom hozzánk ebédre az anyósékat,hiszen ez így nem állapot,hogy nem tartják a kapcsolatot és,hogy gyakorlatilag nem is ismeri az unokáit és engem sem.Illő lenne elfogadnia minket együtt,mint egy családot.Ez már 4. éve megy így.

Mit tennétek a helyemben?


2010. jún. 21. 17:03
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Az hozzá tartozik a dolgokhoz,hogy az anyósom számomra idegen,hidegen hagy egy közömbös ember,nem is haragszom már rá.Viszont a saját fia...ő nem igazán akar békülni.Viszont én ma is mondtam a páromnak,hogy a koporsó mellé nem haraggal kellene majd állnia annak idején és,hogy ne legyen olyan büszke(anyósom is az),mert akkor ez a végtelenségig elmehet és az én gyerekeim pedig nagymama és papa nélkül nőnek fel.(az én szüleim nem élnek már sajnos)
2010. jún. 21. 17:07
 2/24 anonim ***** válasza:
47%

egy próbát még megér

ha nem akkor hagyd rá


te megtetted amit lehetett:D

2010. jún. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
párod apukájával mi a helyzet?
2010. jún. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
85%

Ez nagyon dicső tett, hogy békejobbot nyújtasz, ezt nem mindenki tudná megtenni.


Én azonban pesszimista vagyok, rossz tapasztalataim révén.

De a ti esetetek még talán jól is elsülhet.


Jól járt veled a férjed.

2010. jún. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
ha 4 év nem volt elég:O
2010. jún. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
69%
biztos nem hívnám át azt a nőt, aki nem kíváncsi a gyerekeimre magától.
2010. jún. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
77%
Van egy barátnőm, aki hasonló helyzetbe került, csak a szituban ő volt az elvált feleség, gyerekekkel. A pszihiátere azt javasolta neki, hogy ő próbálja meg kibékíteni az új családdal a nagyszülőket. Mindannyiunk kiakadására meg is tette. Az idő őt igazolta. Most három év után az összes gyerek együtt nyaralt a volt anyóséknál, beleértve az azóta az új férjétől született, tehát semilyen szinten nem rokon gyereket is, és nagy a békesség minden fronton, ami a gyerekeknek a lehető legjobb.
2010. jún. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

A párom apukája befolyásolható ember,ő sem jön.Valahol megértem,valahol nem.Hiszen ő lakik az anyóssal persze,hogy otthon családi békét akar.Annak idején,amikor a férjem elvált,annyit mondott az apósom,hogy felnyílt végre fiam a szemed.

Akkor a párom mellé állt,ritkán,de vele beszélünk telefonon.Csak nem jön.A férjem az apukájára azért neheztel,mert lehet,hogy az anyukájának a férje,de ő meg a fia.Szóval rosszul esik neki,hogy olyan,mintha az apukája is hátat fordított volna neki.Szerintem apósnak sem lehet könnyű két tűz között.Nagyon hiányoznak a páromnak a szülei,hiába mondja ,hogy haragszik rájuk...a csalódását és ami ezzel jár nem tudja letagadni.

2010. jún. 21. 17:17
 9/24 A kérdező kommentje:

Kedves 17:12-es válaszoló.

Sajnos anyós is makacs ember,de gondoltam,ha felhívom őt,akkor kiderül,hogy ennyi év után valóban nem kíváncsi ránk,vagy csak a makacssága győzött.Bár én mondjuk anya révén elképzelni nem tudom,hogy minek kellene történnie,hogy ne legyek kíváncsi az unokáimra és a gyerekemre.De minden ember más...ő makacs.(én is makacs természet vagyok,de tudom hol a határ)Ő már lehet ott tart,hogy nem meri keresni a fiát,ki tudja?

Talán egy telefonhívást megérne a dolog.

2010. jún. 21. 17:25
 10/24 anonim ***** válasza:
47%

sztem pedig az após a "kulcs"..

neki kéne a sarkára állnia..

de ha papaucs úgy nehéz

én vele próbálkoznék....Ráadásul ahogy írtad ő hajlik is rá h.kommunikáljon veletek.

2010. jún. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!