Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha együttéléskor az egyik...

Ha együttéléskor az egyik félnek korábban kell ébrednie mint a másiknak elvárhatja e, hogy a partnere is felkeljen?

Figyelt kérdés
A férjem 1 órával korábban ébred, mint én. beállitja a telefonját csörögni, és lenyomja 10 percenként. igy még 30-40 percet pihen, miközben 10 percenként csörög az óra. Én meg próbálok nem megőrülni, mert aludhatnék tovább. Ő viszont azt mondja, miért nem kelek én is fel vele, és akkor reggeliznénk együtt, ilyesmi. Én meg arra kérem hogy ébredjen fel az első csörgésre. De már évek óta hiába kérem... Szerintetek melyikünknek van igaza? Ki az önző?
2010. jún. 15. 12:43
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Jaa, és a közös reggeli alatt azt érti, hogy csináljak neki reggelit.
2010. jún. 15. 13:51
 22/32 anonim ***** válasza:

Én két dolgot mondok neked:)

1. Hazsnálj füldugót és akkor kelsz a saját belső orád szerint és a horkolása se zavar.

2. Amit én is teszek. A férjem nehezen kell(kicsi gyerek kora óta ilyen,ugyhoy nem bosszantásból csinálja) és gyakran ő korábban. Mindig nálam csörög az óra,mert én tuti felkelek. Egyszer szólok neki,h ha most nem kell felőllem aludhat velem ameddig én,de akkor elkésik és azzala lendülettel én már fordulok is vissza aludni. Na,ilyenkor szépen fel is kell,mert tudja,hogy nincs több esélye:)

2010. jún. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Csak ha segíteni kell neki az elkészülésben. Csak azért, hogy együtt szenvedjek vele, nem.
2010. jún. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
54%
Külön kellene aludnotok.
2010. jún. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
86%

Ma 13:33!

Nem akarom vitatni ezt a "rendet" amiről írsz, de más ha az ember 23 éves és "barátnő", mintha 30(-) éves és házas. Ráadásul gyerekkel.

Tudom, sokat nem fog érni, hogy leírom, de én sosem szolgáltam ki ennyire egy férfit még lánykoromban sem. (apróbb dolgokkal igen, figyelmességekkel, fini ebéddel) Főleg hogy a mérleg másik oldalára azt teszed, hogy kávét főz neked. Szerelmes vagy, még naiv, de hidd el így lehet egy pasit elkényelmesíteni a legjobban....

2010. jún. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
24%
Nem értem miért ekkora baj, ha valaki figyelmes a párjával és neadjisten még reggel reggelit/ebédnekvalót is készít neki. Attól hogy valaki lusta arra hogy felkeljen fél órával korábban a párja miatt, nem kell lenézni azt, aki nem csak lubickol a langymeleg házasságban hanem még tesz is érte valamit.
2010. jún. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
78%

WOW...Megnéztétek, hogy aki azt írta felkel annak a válasza tökéletes viszont aki felháborodva egyetért a kérdezővel az nagyon le van pontozva.

Szerintem a férjed kedves kérdező egy infantilis önző ember akinél még egy 3 éves gyerekben is több megértés szorult hisztijei ellenére.

Nállunk én kelek korábban. A férjem, ha teheti a hétvégéken bealszik én akkoris kelek 6-7 ora körül. Soha nem verem ki az ágyból és ő sem engem, ha mondjuk hajnal 3-kor megy a haverjaival pecázni...az ember saját magán kívül mégha egyeseknek fájdalmas is kell, hogy tisztelje a társát amellett, hogy szereti.

Totál nem ide tartozik de a nevelőapám hivatalos katona volt. Jó fajta akit szerettek...emlékeszem mennyi anyukakedvence volt az állományban....az ilyen férfiakról az olyan férfiak jutnak eszembe és a magyar mentalitás ha nekem nem jó, másnak se legyen az.

Igazad van kérdező.

2010. jún. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a következő van: Én vagyok a lány. Én nehezen kelek,mindig utolsó pillanatban, de azt is úgy, hogy beállítom az órát fél órával hamarabb és csörög vagy 5-ször mire felkelek. Na ez nem tetszik a páromnak, mert ő akkor már az első csörrenéstől nem tud visszaaludni, azaz fél óráig nem tud pluszban aludni. Egyébként együtt kelünk 6-kor akkor én szaladok készülni, ő meg készít nekem reggelit a munkába.


Én úgy gondolom, hogy neked jogod van pihenni, addig ameddig csak tudsz, ki kell használnod az időt, hiszen dolgozol minden nap. Miért kellene felkelned egy órával hamarabb?

A párod meg nem tud egyik pillanatról a másikra felkelni. Ez is érthető, én sem tudok, kell fél óra, hogy magamhoz térjek, és az agyam ráálljon, hogy bizony kelni kell.

Meg kellene kérned, hogy ne 30-40 percet pihenjen még, hanem 20-at. Állítsa 5 perces csörgésre az óráját, és akkor a 20 perc alatt négyszer csöröghet. Neki is engednie kell.

Egyébként már én is engedtem. 15 perc alatt kell észhez térnem, de bele lehet jönni.

2010. jún. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

ma 15:10


Hol???

Én írtam, hogy felkelek és a másik lánynak is 50-60%on áll a válasza

A lustáké 100%-on.

2010. jún. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
37%

Kedves 14:47!


Tény és való, hogy nem vagyok 30 éve feleség, sem családanya, csak egy szimpla barátnő, aki -igazad van- naiv, és szerelmes. Viszont nem állítanám, hogy rosszul teszem a kapcsolatomban, amit teszek, hisz kölcsönös a "kiszolgálás". Engem nem degradál, hogy tálcán vigyem be napi háromszor az ételt Neki, vagy felkeljek egy órával előtte azért, hogy könnyebben indulhasson el. Viszont Ő cserébe már akkor mosogat, mielőtt főzés után felsóhajthatnék, hogy "nincs kedvem mosogatni"... Úgy gondolom, ha a felek egyenlően végzik a feladatokat, simán mehet a verkli. És nem érzem elnyomva magam, vagy hogy elkényeztetném a Pasast azért, mert megteszek Neki olyan dolgokat, amik az Ő kényelmét szolgálják.

Az alapvető szerepek -szerintem- igenis be vannak rögzülve, persze lehet "harcolni" az egyenjogúságért, nem kell feladni magunkból, de akkor kérdem én, hol van az adok-kapok?


Üdv!

2010. jún. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!