Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha együttéléskor az egyik...

Ha együttéléskor az egyik félnek korábban kell ébrednie mint a másiknak elvárhatja e, hogy a partnere is felkeljen?

Figyelt kérdés
A férjem 1 órával korábban ébred, mint én. beállitja a telefonját csörögni, és lenyomja 10 percenként. igy még 30-40 percet pihen, miközben 10 percenként csörög az óra. Én meg próbálok nem megőrülni, mert aludhatnék tovább. Ő viszont azt mondja, miért nem kelek én is fel vele, és akkor reggeliznénk együtt, ilyesmi. Én meg arra kérem hogy ébredjen fel az első csörgésre. De már évek óta hiába kérem... Szerintetek melyikünknek van igaza? Ki az önző?
2010. jún. 15. 12:43
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem is neked van igazad.


Bár az én párom is mindig korábban kelt és ugyanezt játszotta, csak ő (állítólag!) azért állította be korábbanra, hogy még egy fél órát aludhasson, úgy hogy átölel.


Na hát igazán kedves és romatikus gesztus, de hajnalok hajnalán nagyon nem rajongtam érte. :D


Aztán leszokott róla... azóta hiányzik és felkelni se bírok időben... :(:( :)

2010. jún. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
72%
Őt idegesítené a legjobban, ha az első csörgésre kipattannál az ágyból és vinnéd máris magaddal készülődni. Áldozz be néhány reggelt, garantálom, egy hét múlva jóval később fog csörögni az óra... :)
2010. jún. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
Nekem a párom ugyan még nem a férjem, és csak részlegesen élünk együtt, de kivágná az ablakon a telefonomat velem együtt, ha ezt csinálnám. Van, hogy korábban kell kelnem, mert be kell mennem a fősulira, neki meg nincs aznap programja, és alszik tovább. Ilyenkor annyira felébred, hogy elköszönjön tőlem, és visszaalszik. Mivel a szobában szoktam öltözködni, így igyekszem halkan tenni mindezt, így ő sem ébred fel rám.
2010. jún. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
ha te is dolgozol csak 1órával később kelsz akkor igen is bunkóság tőle. szerintem ez nem lenne olyan nagy dolog tőle. egyszerűen fel kéne kelnie mikor a teló jelez...ha erre sem képes akkor nagyon tudlak sajnálni :(
2010. jún. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
amúgy meg ha nem hajlandó ezen változtatni akkor vágj vissza. állíts be a telódat 1 órával azelőttre mikor ő kelne, és nyomd mindig ki, és csináld ezt ugyanúgy egy órán keresztül..pár napig csinálod és észre fogja venni magát.
2010. jún. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
54%
Nehéz kérdés, mert én nem várnám el a páromtól, hogy felkeljen miattam, de én biztos felkelnék, hogy gondoskodjak róla /pl. reggelit készíteni/ :)
2010. jún. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

Amit leírtál, az úgy neked ad igazat, és a férjed önző, mert nem tiszteli, hogy te szeretnél még aludni, gondolom, ha nem lenne fontos, hogy még aludj 40 percet, akkor örömmel felkelnél vele.

Nekem a párom sose csinálna ilyet, figyel rám, hogy ne ébredjek fel, amikor felkel. És fordítva is ugyanez a helyzet. De amikor pl. nem vagyok fáradt és eleget aludtam, akor van, hogy kipattanok a konyhába kávét főzni neki meg a közös reggelinél sincs jobb. De ez változó, hiszen van, amikor nehezebb időszak van, és jobb aludni. Szerintem ennek közös megegyezésen és egymás tisztelésén kéne alapulnia, engem marhára zavarna, ha a párom direkt rendszeresen ezt csinálná, és az is más, ha megkérdezi néha, hogy nem akarsz felkelni velem drágám, hogy együtt reggelizzünk?

De szerintem is a párod a reggelizés alatt azt érti, hogy te csinálsz neki kaját és nem az a lényeg, hogy együtt töltsétek a reggelt.

Ha szép szóval nem menne, az első csörgésnél én is elvenném a telefonját.


23L

2010. jún. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
70%

ha mki majdnem úgy látja a dolgot, hogy a férj a "hunyó", akkor miért vagyok lepontozva?


Mellesleg én is 1dül vagyok itthon a babával, férjem korán indul. (7óra)Csendben készülődik, tudja alszom. Baba még forog picit, 7 utána kel fel 10-15 perccel. Puszi van, van hogy felkelek a páromtól elbúcsúzni , de minek "indítani"? Mi ő? Óvodás? Este bepakolom neki ha van főtt kajcsi, ennyi. Este van még dolgom elég, kell ez a fél órácska "nyugi".

2010. jún. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
67%

Sziasztok!


Biztos tűzhely mellett robotoló rabszolganőnek lát a külvilág, de én évek óta felkelek egy órával előbb, mint a Párom, és elkészítem a kaját Neki, amit munkába visz, aztán keltem Őt. Ő keményen dolgozik, szerintem megérdemel annyit, hogy egy fél órát még pihenjen. Ha a telefonja ébreszt, kinyomom, kipattanok, és összekészítek Neki mindent, hogy ne legyen rá gondja.

Szingli éveimben (és hétvégente még most is) imádtam átaludni a napot, de szerintem ha valaki önzetlenül szereti a párját, ezt feladni igazán nem nagy áldozat. Nekem is nagyon jól tud esni, hogy hétvégén az Ember készíti a reggeli kávét addigra, mire én kikászálódom az ágyból.

Kedves Kérdező, mióta vagytok házasok? Szerintem inkább örülj, hogy a férjed Veled szeretne reggelizni...


Üdv!

2010. jún. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Kaptak sok jót, és érdekeset, és olyat is, amit ki fogok prbálni!!! Pl holnap az első csörgésre felkelek vele! felhúzom szépen a redőnyöket könyörtelenül, és reggelit csinálok! Amugy 1 éve vagyunk házasok. Azt hiszem azért érint ilyen érzékenyen, mert 15 éve kb (agykontroll tanfolyamon gyakoroltam be) óra nélkül ébredtem, és ki is száltam az ágyból azonnal, ahogy felkeltem. Amióta együtt vagyunk ez felborult, és elég rosszul alszom, kicsit horkol, van hogy egész este fenn vagyok :( ugyhogy jol jönne az alvás... amugy persze én is dolgozok, nincs még babánk.
2010. jún. 15. 13:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!