Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha együttéléskor az egyik...

Ha együttéléskor az egyik félnek korábban kell ébrednie mint a másiknak elvárhatja e, hogy a partnere is felkeljen?

Figyelt kérdés
A férjem 1 órával korábban ébred, mint én. beállitja a telefonját csörögni, és lenyomja 10 percenként. igy még 30-40 percet pihen, miközben 10 percenként csörög az óra. Én meg próbálok nem megőrülni, mert aludhatnék tovább. Ő viszont azt mondja, miért nem kelek én is fel vele, és akkor reggeliznénk együtt, ilyesmi. Én meg arra kérem hogy ébredjen fel az első csörgésre. De már évek óta hiába kérem... Szerintetek melyikünknek van igaza? Ki az önző?
2010. jún. 15. 12:43
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk sosem várta el a férjem, hogy ébredjek vele, ha nem egyforma a napunk. Csak azt nem értem, ha úgyis lustálkodik még 3/4 órát, akkor mért nem csak akkorra állítja be a telefonját?! Igazán hagyhatna pihenni téged! Nem tudom fordítva ő örülne-e neki?
2010. jún. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
74%
Bocsáss meg hogy ezt írom, de legelőször is az jutott eszembe, hogy beteg a férjed.... 10 percenként kinyomja inkább, és szerintem tudja jól hogy téged nagyon idegesít. Ezzel akar "megnevelni", hátha egyszer beadod a derekad és felkelsz vele. gyerekes és szánalmas. Fognám a telefonját aztán odavágnám a falhoz,hogy csönd! ....na jó ennyire nem, de beszélgess el vele megint, mert ez be-te-ges!!!
2010. jún. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
88%
Egyetértek az előttem szólókkal. 20 éve vagyok házas, és elképzelhetetlen lenne, hogy ne hagyjon aludni, vagy én ne hagyjam aludni.
2010. jún. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
91%

nekem 7 év alatt még nem sikerült leszoktatni erről a férjemet, ő is ugyanezt csinálja

mióta babánk van, azóta én kelek előbb, így nagyjából megoldódott, de szerintem is elég önző dolog

2010. jún. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
88%
nyomb ki a telefonját az első csörgésnél..és mondd meg neki hogy pontosan állítsa be.. amikor csörög és nem kel fel rá akkor meg rugdosd ki az ágyból hogy kelnie kell...ha ő sem tud aludni még akkor valszeg téged is hagyni fog.
2010. jún. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
45%

Páromnak először 4:50 kor csörög az ébresztő a telóján, nekem 6-kor kell kelnem. Ő is ezt csinálja, beállítja 10 percenkénti ébresztésre, és olyan 5:20 körül kel fel. De engem ez még soha nem zavart... Sőt, ha este nem készítettem össze az ebédjét, akkor ilyenkor én is felkelek vele, reggelizünk meg bedobozolom a kajáját.

amúgy ha első csörgésre kell felkelnem és nincs egy kis lauf, akkor nagyon morcos vagyok egész nap. Szóval én a férjednek adnék igazat. A közös reggelinél nincs jobb!


24/L

2010. jún. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
93%

Az együtt reggelizést gondolom úgy érti, hogyha felkelnél vele akkor megcsinálhatnád neki a reggelijét.

Természetesen neked van igazad. Én sosem várnám el a páromtól, hogy velem kelljen. Mindkettőnknek fárasztó munkája van, kell a pihenés.

2010. jún. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az alap helyzet az, hogy én itthon vagyok a kisfiunkkal, csak a férjem jár dolgozni. A gyerkőc 7 körül ébred, szóval nem kellene korán kelnem miatta. Mi úgy egyeztünk meg a férjemmel (ő is nehezen kel a te férjedhez hasonlóan), hogy hétköznap én is felkelek 6-kor. Megcsinálom a kávét, a reggelit és mire ezzel készen vagyok, addigra ő lezuhanyozik. Akkor együtt tudunk kávézni és közben a kicsi is fel szokott ébredni. Együtt megreggelizik a család és úgy megy a férjem dolgozni. Cserébe ő vasárnap hagy sokáig aludni, felkel ő a gyerekkel. Nekünk ez így bevált. Szerintem egyébként mindkettőtöknek igaza van. Illetve el tudom képzelni, hogy a férjed milyen nehezen kel fel, régen én is ilyen voltam. Ugyanakkor téged is megértelek, hogy nem szeretnél korábban kelni. Talán az lehet a megoldás, ha messzebb teszitek az ébresztőt. Olyan messze, hogy mindenképpen ki kelljen kelnie az ágyból, hogy le tudja nyomni. Akkor már tényleg csak önuralom és akarás kérdése az, hogy ne feküdjön vissza az ember. Bár valószínűleg így is fel fogsz ébredni a telefonra.
2010. jún. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
82%

nálunk is az a helyzet, hogy a párom kel én pedig alhatok a gyerekekkel. viszont én nem szeretem úgy elengedni, hogy nem "készítem" a munkába el. Vagyis kelek vele együtt, aztán a gyerekekkel alszom tovább.

nekem anno egy lakótársam volt ilyen, csak az erőszak segített rajta, hogy belássa miért zavar a ceremóniája. egy pár hétig türtem, aztán közöltem ha mégegyszer sleppyre teszi az ébresztőjét kivágom a klotyóba. megtettem. én vehettem egy új mobilt, viszont többet soha nem zavart fel a 10percenkénti ébresztgetéssel. megérte!

2010. jún. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindkettőnk telója csörög 10-15 percenként, a másikat sosem zavarta, hisz ha egyszer csörögne, hajlamosak lennénk elaludni, így tudjuk, hogy lassan kelni kell. Én mindig kelek a párommal, elköszönök tőle, beszélgetünk még. Sosem volt teher, ha pedig van lehetőségem, még pár percre is visszafekszem kicsit.
2010. jún. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!