Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Rettenetesen aggódom.

Mit tegyek? Rettenetesen aggódom.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves vagyok, van egy 10 éves öcsém. Mindig is nagyon lelkizős volt, olyan kis anyámasszonykatonája, tudjátok. De ma teljesen ledöbbentem tőle. Már egy ideje sportol, és ma elmentem vele, hogy megnézzem az edzést, meg gondoltam, hogy én is kipróbálom magam. Egy kisvárosban lakunk, több korosztály edz egy időben. Amikor odamentünk, ott voltak a többiek, mondták, hogy üljünk le hozzájuk, én meg is tettem, de tesóm külön ült, és amikor mondtam neki, hogy jöjjön oda, csak rázta a fejét, és a többiek arcára az volt írva, hogy "Ez a gyerek nem egészen komplett, miért ül egyedül?". Párokban edzettünk, nekem ez volt az első edzésem, elég ügyetlen voltam, folyamatosan tanítgattak, de tesóm csak velem volt hajlandó játszani, ha mással kellett lennie, akkor is végig nekem dobált puszit, meg integetett.

Edzés végén leültem mellé a szőnyegre, és ahogy ott "fetrengett", észrevettem egy foltot a nadrágján. Rákérdeztem, és bevallotta, hogy bepisilt. Hazafelé kifaggattam, és ez elég gyakori, hetente többször is előfordul nála...

Ráadásul nem képes hosszú ideig koncentrálni semmire, és sokszor olyan, mintha a saját kis világában élne, ha olyan kedve van, énekelve jön hazafelé, nincs is számára külvilág, és még sok hasonló dolog. Kérdeztem tőle, hogy ezt a bepisiléses dolgot mondta-e már anyának, és erre annyit mondott, hogy "Anya szinte nem is ismer engem...". Mindezt úgy, hogy kb. két hónapja ért el oda, hogy külön szobába költözött, addig anyukánkkal aludt.

Amikor hazajöttünk, elmondtam a szüleinknek, hogy mi történt, de szerintük csak azért van, mert kis figyelmetlen, de szerintem biztosan van valami a háttérben! Most is itt bőgök, annyira félek, hogy nincs valami rendben vele...

Mit tegyek? Orvoshoz kellene vinnem? Abszolút tanácstalan vagyok...


2010. jún. 3. 21:29
1 2 3 4 5 6
 51/53 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de nem igazán hiszek az ilyesmiben. Istenhívő vagyok, ezért alapból távol állnak tőlem ezek a dolgok, ez pedig nekem nagyon belemagyarázósnak tűnik. Az igaz, hogy tesómnak tényleg hatalmas világoskék szemei vannak [sokszor ijesztő is], és sok dolog jellemző rá, de ez a kristálygyerek-dolog... Ennyi erővel akármelyik kisfiú vagy kislány lehetne az:)
2010. jún. 7. 17:11
 52/53 anonim ***** válasza:

Egyébként ha ilyen koraérett (mert szerintem az), akkor érdemesebb rá jobban odafigyelni, mert szerintem nagyon érzékeny is. Ha nincs is semmi baja (se lelki, se fizikai), akkor is az érzékenysége miatt nagyobb figyelmet igényel, hiszen könnyebb megbántani, megsérteni, könnyebben magára vehet dolgokat.

Egyébként az, hogy megszokott társaságban fel van pörögve, egyébként meg visszahúzódó, valójában egy hétköznapi tulajdonság. Az én barátom is ilyen, idegenek közt félénkebb, de ismerősök körében teljesen bepörög, viccelődik, ő a társaság lelke. Szerintem ez teljesen rendben van :)

2010. jún. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 anonim válasza:

Megmondom öszintén nekem is van egy öcsém, ö is csinált sok hasonló dolgot, de szerintem orvosal ne nyagasd. Elindíthatsz a kicsiben egy lavinát ami nem tesz jót se neki se a családnak, fölleg ha nem szivesen megy. Már pedig a gyerekek nem szivesen járnak dilidokihoz és orvosrol orvosra. Agy neki kis időt, ne sokat, de probáld meg. Beszélgess vele vidd el magadal, probáld ugycsinálni hogy megnyiljon. Barátaidal közöl hogy foglalkozanak ök is vele kicsit. Itt a nyár vidd el strandra játsz vele. Hidd el hogy ezzel teszel neki legtöbbet. És nem csak helyre fog rázódni, hanem sokkal közelebb kerülsz majd hozzá. Tapasztalat:)

És le a kalappal. Remek tesó vagy.

Kitartás. Nem mindig az orvos a megoldás.

2010. júl. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!