Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Rettenetesen aggódom.

Mit tegyek? Rettenetesen aggódom.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves vagyok, van egy 10 éves öcsém. Mindig is nagyon lelkizős volt, olyan kis anyámasszonykatonája, tudjátok. De ma teljesen ledöbbentem tőle. Már egy ideje sportol, és ma elmentem vele, hogy megnézzem az edzést, meg gondoltam, hogy én is kipróbálom magam. Egy kisvárosban lakunk, több korosztály edz egy időben. Amikor odamentünk, ott voltak a többiek, mondták, hogy üljünk le hozzájuk, én meg is tettem, de tesóm külön ült, és amikor mondtam neki, hogy jöjjön oda, csak rázta a fejét, és a többiek arcára az volt írva, hogy "Ez a gyerek nem egészen komplett, miért ül egyedül?". Párokban edzettünk, nekem ez volt az első edzésem, elég ügyetlen voltam, folyamatosan tanítgattak, de tesóm csak velem volt hajlandó játszani, ha mással kellett lennie, akkor is végig nekem dobált puszit, meg integetett.

Edzés végén leültem mellé a szőnyegre, és ahogy ott "fetrengett", észrevettem egy foltot a nadrágján. Rákérdeztem, és bevallotta, hogy bepisilt. Hazafelé kifaggattam, és ez elég gyakori, hetente többször is előfordul nála...

Ráadásul nem képes hosszú ideig koncentrálni semmire, és sokszor olyan, mintha a saját kis világában élne, ha olyan kedve van, énekelve jön hazafelé, nincs is számára külvilág, és még sok hasonló dolog. Kérdeztem tőle, hogy ezt a bepisiléses dolgot mondta-e már anyának, és erre annyit mondott, hogy "Anya szinte nem is ismer engem...". Mindezt úgy, hogy kb. két hónapja ért el oda, hogy külön szobába költözött, addig anyukánkkal aludt.

Amikor hazajöttünk, elmondtam a szüleinknek, hogy mi történt, de szerintük csak azért van, mert kis figyelmetlen, de szerintem biztosan van valami a háttérben! Most is itt bőgök, annyira félek, hogy nincs valami rendben vele...

Mit tegyek? Orvoshoz kellene vinnem? Abszolút tanácstalan vagyok...


2010. jún. 3. 21:29
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
85%
igen, minél előbb vidd orvoshoz...háziorvos, majd neurológia...kissé autisztikus viselkedésű a tesód, bár nyilván ezt így ismeretlenül, pár sor alapján elég felelőtlen kijelentenem, de az biztos, hogy orvosi kezelésre szorul
2010. jún. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
79%
Pszichológus!!!! ( De komolyan)
2010. jún. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is vidd el orvoshoz...
2010. jún. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
84%
egyetértek a fentiekkel minél elöbb orvos.Mindenféleképpen
2010. jún. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem is vidd el dokihoz, fontos lenne. Amúgy gratulálok neked, nagyon jó testvér vagy!:)
2010. jún. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
24%
Akkor viszont bekaphatja mindenki! ITT VAN A BAJ!! A gyereknek semmi baja nincs. Egyszerűen csak nem érdekli a sok hülye ebben a világban és el van a saját világában. Meglátod, majd ki fog nyílni, de hagyj neki időt. Amúgy meg biztos vagyok benne, hogy valamiben nagyon tehetséges amivel sokkal több, mint a többiek. NE AGGÓDJ! SEMMI BAJ NINCS VELE ÉS FŐKÉPPEN NE ZAKLASSAD ORVOSOKKAL MEG ILYENEKKEL!
2010. jún. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
84%
21:42 10 évesen nyilvánosan bepisil, és nincs vele baj????
2010. jún. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:

Szerintem is az lesz... A szüleimnek mondtam, hogy ez nem normális dolog, de ők nagyon arra hajlanak, hogy ez nem vészes dolog, szerintem próbálnak nem tudomást venni a dologról, mert akkor úgy érzik, rendben van... Kicsit össze is vesztem este velük emiatt. Azt mondták, hogy vegyem rá öcsémet, hogy leüljön velük is megbeszélni, de ez nem tudom, mennyire sikerülhet. Ha kell, titokban rángatom el orvoshoz... Csak nem tudom, hogy mivel nem én vagyok a gondviselője, ilyet lehet-e.

Egyébként ne értsétek félre, a szüleink nagyon jó emberek, csak nehezen néznek szembe ezzel a dologgal...

2010. jún. 3. 21:44
 9/53 anonim ***** válasza:
81%

Szia! Elöször is higadj le, több minden lehet a bepisilés mögött nem kell egyből a legrosszabbra gondolni. Jó, hogy így agódsz a testvéred miatt, ezt szép hallani.

A koncentráláshiány lehet a fiatalságából, vitaminhiánytól vagy egyszerűen tényleg csak szórakozott kicsit.

A bepisilés már kicsit kínos ennyi idősen de lehet a tartóizmok kissé gyengék vagy valami lelkitényező miatt. Azt írtad eddig anyukáddal aludt, 10 évesen már picit furcsa s hozzászokott hez. Talán csak a külön szoba lett rá ilyen hatással. Nehéz neki "leválni" az anyukátokról. A bátortalan gyerekeknek kell egy biztos pont akiben megbíznak s egy legjobb ha a család, így te mutasd ki neki mennyire szereted s, hogy nem itéled el ez miatt s számíthat rád. Ha ezt érzi akkor máskor is beavat majd a dolgaiba. Fontos, hogy ne kezeld "rossz" ként a témát mert megértésért fordult hozzád.

Azt írtad nem ment a többi gyerek közé, ilyenkor ha előfordul majd máskor is te maradj melette, mégjobb ha együtt szereztek barátokat ott. A jelenléted segíthet neki önbizalmat adni. Mivel ez az edzés alatt történt bizonyára ideges volt, még nem sikerült neki teljesen beilleszkedni s ezért történhetett a "baleset".

Ha ezek után is huzamosabb ideig fenn áll a bepisilés akkor ismét beszélj anyukáddal, hátha egy orvosi kivizsgálás mást is kideríthet. Sok sikert! :)

2010. jún. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
29%
A sok idióta b..rom csinálja azt, hogy azonnal orvoshoz kell vinni azt, aki egy kicsit más. Na persze! Rohanj vele orvoshoz, írjanak fel neki valami tudatmódosító és legyen egy sorba beállított hétköznapi robot az öcsédből! GRATULÁLOK! Inkább ne legyen! Ne nyomassad el az igazi énjét!! Hagyjad, majd meglátod, hogy többre viszi, mint más.
2010. jún. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!