Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Rettenetesen aggódom.

Mit tegyek? Rettenetesen aggódom.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves vagyok, van egy 10 éves öcsém. Mindig is nagyon lelkizős volt, olyan kis anyámasszonykatonája, tudjátok. De ma teljesen ledöbbentem tőle. Már egy ideje sportol, és ma elmentem vele, hogy megnézzem az edzést, meg gondoltam, hogy én is kipróbálom magam. Egy kisvárosban lakunk, több korosztály edz egy időben. Amikor odamentünk, ott voltak a többiek, mondták, hogy üljünk le hozzájuk, én meg is tettem, de tesóm külön ült, és amikor mondtam neki, hogy jöjjön oda, csak rázta a fejét, és a többiek arcára az volt írva, hogy "Ez a gyerek nem egészen komplett, miért ül egyedül?". Párokban edzettünk, nekem ez volt az első edzésem, elég ügyetlen voltam, folyamatosan tanítgattak, de tesóm csak velem volt hajlandó játszani, ha mással kellett lennie, akkor is végig nekem dobált puszit, meg integetett.

Edzés végén leültem mellé a szőnyegre, és ahogy ott "fetrengett", észrevettem egy foltot a nadrágján. Rákérdeztem, és bevallotta, hogy bepisilt. Hazafelé kifaggattam, és ez elég gyakori, hetente többször is előfordul nála...

Ráadásul nem képes hosszú ideig koncentrálni semmire, és sokszor olyan, mintha a saját kis világában élne, ha olyan kedve van, énekelve jön hazafelé, nincs is számára külvilág, és még sok hasonló dolog. Kérdeztem tőle, hogy ezt a bepisiléses dolgot mondta-e már anyának, és erre annyit mondott, hogy "Anya szinte nem is ismer engem...". Mindezt úgy, hogy kb. két hónapja ért el oda, hogy külön szobába költözött, addig anyukánkkal aludt.

Amikor hazajöttünk, elmondtam a szüleinknek, hogy mi történt, de szerintük csak azért van, mert kis figyelmetlen, de szerintem biztosan van valami a háttérben! Most is itt bőgök, annyira félek, hogy nincs valami rendben vele...

Mit tegyek? Orvoshoz kellene vinnem? Abszolút tanácstalan vagyok...


2010. jún. 3. 21:29
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
59%

Testvéred milyen tanuló? Én már gondolkodtam rajta amúgy, hogy esetleg én autista vagyok. Nekem sincsenek barátaim, és nem is voltak. Gyerekkoromban (10 alatt) sokszor verekedtem a suliban (pedig lány vagyok) rosszak voltak a jegyeim. Már első évesen (akkor még csak piros pontokat, meg fekete pontokat kaptunk) fekete pontot kaptam évvégén magyarból, matekból. 10 évesen 3,6 volt az átlagom, de úgy, hogy ebben benne voltak a készségfejlesztő tárgyak, amik ugyebár ötösök voltak és ezek mind felfelé húzták az átlagom. Értelem szerűen a fő tárgyakból rosszabb voltam még a 3,6-nál is.


Aztán egyszercsak elkezdtem javulni. Ahogy az osztálytársaim rontottak a tanagyak nehezedésével, én javítottam. Középsuliban már kitűnő voltam, és matematikából 95% emelt szintű érettségit tettem, két nyelvvizsgám van, és építészmérnöknek tanulok. A dolog érdekessége, hogy az egyszerűbb számításokat bármikor képes vagyok elrontani, még azt is beírom a gépbe, hogy 12+86 pl. De sinuszt, koszinuszt fejben tudok számolni. Na püff. Az általános iskolai tanáraim nem hiszik el, hogy ilyen jó tanuló vagyok. (De szó szerint nem hiszik el)


Ez nekem olyan nagyon "esőemberes" :D

De még nem vizsgáltattam ki magam, végülis nem bánom.

2010. jún. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
49%

Utolsó! Miért nem törődsz bele, hogy simán okos vagy? :) Én az 1+1-et is elrontom néha, na és? :) Az anatómiát meg oda vissza :):)

Nem kell ennyire beparázni az autizmustól, azért ez egy durvább dolog annál, minthogy okos emberekre ráhúzassuk. :)


Gondolom már barátaid is vannak. Nekem is rossz volt az átlagom általánosban, volt hogy gimiben is. Egyetemen pedig ösztöndíjas vagyok :) Semmit sem jelent :)

2010. jún. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
68%
Én ugyan nem paráztam be nyugi, nem félek én ettől. Mondom nem bánom ha az is vagyok. De azért általánosban 2-es voltam németből 10 évesen, aztán emelt szinten leérettségiztem belőle 5-re. És még plusz egy angol nyelvvizsgát is begyűjtöttem mellé, pedig az általános iskolai némettanárom mai napig köti az ebet a karóhoz, hogy nekem semmi nyelvérzékem nincs.
2010. jún. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
58%

szakember


csak egy tipp, de azt olvastam,hogy ha bevizelési problémák az anyával való kiegyensúlyozotlan viszony következménye is lehet

ha 10 évesen most szeparláódik el anyádtól (együtt alvás) akkor ez is súlyosbíthatja a problémát....

2010. jún. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim válasza:
80%

Velem még 14 évesen is megesett, hogy bepisiltem. Volt, hogy egy héten többször is. De teljesen kinőttem/elmúlt.

Az utóbbi 30 évben egyszer sem történt ilyen. Szóval nem biztos, hogy ez valami gondra utal, a többi részéhez viszont nem tudok hozzászólni.

2010. jún. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
44%

Előfordul, hogy 10-15 évesen ÁLMÁBAN az ember még beübe pisil, de nem fényes nappal, társaságban, közösségben! Ez itt a legnagyobb baj... hogy nappal történt.

Nem lehetséges, hogy valami trauma érte? Edzésen, iskolában, családban?

Vagy esetleg van-e olyan dolog, amitől fél? Nem lát-e dolgokat, hall-e hangokat? Az is meglehet, hogy "szellemeket lát"... esetleg képzeletbeli barát, aki néha már ellenség...?

Sokat olvastam ilyesmiről, mindenképp vidd el egy orvoshoz, nem játék az ilyesmi.

(Kretének, tudatlanok, lehet lepontozni!!!)

2010. jún. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
25%
*be-be
2010. jún. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
65%

Basssszus,itt mindenki orvos?!


Kérdező!

Az okot kellene megtalálni,mielött orvoshoz viszitek.

Mert egy pszichomókus a lelkét,egy urulógus meg a szervét fogja kezelni,nem az okot,amiért van.


Szeret edzésre járni?Hányszor megy naponta wc-re?

Ezeket kell kideríteni.Mert ugye nem mindegy,hogy fél,megalázva érzi magát,vagy csupán fel van fázva...Aztán ha a megszüntettett körülmények után(másik edzés,c-vitamin és társai)még mindig gond van,akkor gyerekorvos,aki majd eldönti hogyan tovább....

2010. jún. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 A kérdező kommentje:

Huh.

Először is köszönöm, hogy ennyien írtatok, és segítettetek is.

Az iskolában vegyesen teljesít, vagyis inkább úgy mondom, hogy tantárgytól függ. Olvasni utál, az írása szinte olvashatatlan, de ha odafigyel, tűrhető szinten van. A helyesírása iszonyat:D, de ez szerintem amiatt is van, hogy nem olvas.

Matekból viszont a legjobb az osztályban, pont tegnap, edzés előtt mesélte, hogy megint csillagos ötöst kapott:D Egyébként nem jól fogalmaztam... Sokszor nagyon visszahúzódó, máskor meg "túlpörög", sokat beszél, ugrál, de ez általában megszokott társaságban fordul elő (ez inkább akkor van, ha megszokott társaságban van... amikor a barátaival van, de például az én gyerekkori barátaim előtt is így viselkedik, őket megszokta). Van néhány állandó barátja (osztály- és volt ovistársai), olyan 5-6 kissrác.

Ma este anyukám kitalálta, hogy kártyázzunk meg torpedózzunk [tudjátok, az a játék kockás papíron:D], és láttam, hogy közben apukám és anyukám is figyelték, hogy minden rendben van-e vele, de ugyanolyan volt, mint általában.

És ma este még volt egy nagyon furcsa megjegyzése. Mostanában kicsit elzárkóztam úgy mindentől, kicsit mélyponton voltam (szakítás, barátok, stb. okok miatt), de ez az állapotom olyan 1-2-3 hétig tartott, és úgy egy hete sikerült visszazökkennem a normális kerékvágásba, és ma tesóm rám nézett, és azt mondta, hogy:

"[Nevem], örülök, hogy visszatértél." És amikor megkérdeztem, hogy ezt hogy érti, csak megvonta a vállát és mosolygott, de könnyes volt a szeme. Az ilyenek aggasztanak leginkább, de nem tudom. Jobban odafigyelek majd rá, és ha úgy érzem, hogy tényleg baj van, elviszem orvoshoz szerintem.

2010. jún. 4. 22:05
 50/53 anonim ***** válasza:

kristály gyermek ---google ;)

ne aggódj, teljesen egészséges :)))

2010. jún. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!