Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Rettenetesen aggódom.

Mit tegyek? Rettenetesen aggódom.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves vagyok, van egy 10 éves öcsém. Mindig is nagyon lelkizős volt, olyan kis anyámasszonykatonája, tudjátok. De ma teljesen ledöbbentem tőle. Már egy ideje sportol, és ma elmentem vele, hogy megnézzem az edzést, meg gondoltam, hogy én is kipróbálom magam. Egy kisvárosban lakunk, több korosztály edz egy időben. Amikor odamentünk, ott voltak a többiek, mondták, hogy üljünk le hozzájuk, én meg is tettem, de tesóm külön ült, és amikor mondtam neki, hogy jöjjön oda, csak rázta a fejét, és a többiek arcára az volt írva, hogy "Ez a gyerek nem egészen komplett, miért ül egyedül?". Párokban edzettünk, nekem ez volt az első edzésem, elég ügyetlen voltam, folyamatosan tanítgattak, de tesóm csak velem volt hajlandó játszani, ha mással kellett lennie, akkor is végig nekem dobált puszit, meg integetett.

Edzés végén leültem mellé a szőnyegre, és ahogy ott "fetrengett", észrevettem egy foltot a nadrágján. Rákérdeztem, és bevallotta, hogy bepisilt. Hazafelé kifaggattam, és ez elég gyakori, hetente többször is előfordul nála...

Ráadásul nem képes hosszú ideig koncentrálni semmire, és sokszor olyan, mintha a saját kis világában élne, ha olyan kedve van, énekelve jön hazafelé, nincs is számára külvilág, és még sok hasonló dolog. Kérdeztem tőle, hogy ezt a bepisiléses dolgot mondta-e már anyának, és erre annyit mondott, hogy "Anya szinte nem is ismer engem...". Mindezt úgy, hogy kb. két hónapja ért el oda, hogy külön szobába költözött, addig anyukánkkal aludt.

Amikor hazajöttünk, elmondtam a szüleinknek, hogy mi történt, de szerintük csak azért van, mert kis figyelmetlen, de szerintem biztosan van valami a háttérben! Most is itt bőgök, annyira félek, hogy nincs valami rendben vele...

Mit tegyek? Orvoshoz kellene vinnem? Abszolút tanácstalan vagyok...


2010. jún. 3. 21:29
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
73%
Nem orvos kellene neki ,hanem a kortársaitól barátság és szeretet. Szerintem az lehet a gond,hogy esetleg kicsit más mint a többiek és ebből adódóan magányos is,hiszen ebben a korban nehezen fogadják el a különcséget. Vigyázz rá nehogy depresszió legyen a vége! Próbáld ösztönözni rá,hogy barátkozzon osztálytársaival ,járjon el több foglalkozásra, szakkörre. Semmiképp se magányosan játszadozzon a számítógépen,mert túlságosan elmélyülhet a saját kis világában.
2010. jún. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
61%
Sajnálom, ami veled történt, de azért ez extrém eset, nem?
2010. jún. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
58%

Utolsó! Nagyon megható a történeted, sajnálom, hogy így kellett lennie.

Nekem nagyanyám pszichiátriai beteg, és rajta pl. néha szinte nem is látszik, mégis komoly a baja. Paranoid pszichézise van, és neki pl. nagyon is kellenek a gyógyszerek, mert különben gyakran hallucinál, és olyankor nagyon fél.

Nem azt mondom, hogy a tesódnak is ilyen baja van, de szerintem túlságosan koraérett a korához képest. Szerintem az nem tett neki jót, hogy ilyen soká anyukáddal aludt. Mert az NEM normális, ha egy ilyen korú gyerek bepisil, csak úgy, nyilvánosan. Éjjel, esetleg, előfordulhat még ilyen idős korban.

Én mindenképp azt mondom, hogy vidd el pszichológushoz, egyáltalán nem biztos, hogy szüksége lesz gyógyszerezésre, de az is lehet, hogy egy súlyos problémát előzöl meg vele.

Egyébként szerintem is érdeklődj a webbeteg.hu-n, vagy írj Vekerdi Tamás rovatába a Nők Lapjába. Neves gyermekpszichológus, sok éves szakmai tapasztalattal a háta mögött. Ebben a helyzetben tényleg értelmetlen laikusokat kérdezgetned, mert mi csak okoskodunk.

2010. jún. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
75%

Gondolkozom rajta, ezzel a tudattal mit csinálnék másként?

Azt hiszem, akkor 10-11 éves korában még tehettem volna valamit. Akkor még összekötött minket a gyerekkor, az ősbizalom, ami egy tinédzserben összeomlik. Akkor nem kellett volna elengednem. De sajnos csak 3 évvel voltam idősebb, és fogalmam se volt róla, hogy baj közeledik. Ha tudtam volna, nem hagyom magamról leválni. Mentem volna vele, ahova csak lehet, bevontam volna közös programokba, megpróbáltam volna kialakítani, hogy mindent elmondhasson nekem. Ugyanakkor tudom, hogy az ilyen túlzott féltés is taszító tud lenni. Lehet, hogy semmit se tehetnék. Akkor se, ha tudom. A szüleim tehettek volna. Nem kellett volna anyámnak az ereit vagdosni, ha az apámmal vitája volt. Vagy apámat volt, hogy kizárta a házból és apa beverte az ablakot, de annyi esze se volt, hogy valami tárggyal csinálja, aztán ott áztatta magát a kádban és vörös volt a víz a vértől. Ráüvöltenék az ilyen emberekre, hogy miért kellett nektek gyerek??? Én nem emlékszem, a tesóm ebből mit látott. De ha én láttam, ő is láthatta. Ilyenek miatt gyűlölte meg anyámat, és ezért vonult úgy magába.

Hát igen, a szülők...De anyám is ideggyenge volt, szóval itt jön be a genetika.

Nem tudom, én sem tartom jó ötletnek a gyógyszeres kezelést. Sok fiatalt pont a gyógyszer ösztönöz öngyilkosságra. Mondom, nem tartom kizártnak, hogy a tesóm szedte egy ideje anyám nyugtatóját, tehát lehet hogy a gyógyszer mellékhatása volt ez. Amiket meséltek később róla, egyértelmű, hogy gyakran volt olyan állapotban, amit kifejezetten nyugtató bír előidézni. Tehát gyógyszerellenes vagyok! Inkább a Szendi Gábor féle oldalon állok. Talán őt kéne megkeresni, mert én egyszer leveleztem vele és ő megmondta, hogy ha ezzel a problémámmal ami épp volt, pszichológushoz megyek, nyugtatót fognak felírni. Na ez az amire nem vagyok hajlandó.

Remélem, a kérdező szülei jobban a helyzet magaslatán állnak, mint az enyéim.

2010. jún. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
64%
Az első pillanatban is, most is autizmusra gondolok. Mindenképpen orvoshoz kell vinni, mert ha netán az, soha nem fogja kinőni és egyéb problémák is társulnak hozzá.
2010. jún. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
83%
szerintem is vidd el orvoshoz, abszolút autizmus gyanús. Ha ez beigazolódik, nem fogják gyógyszerekkel tömni, (amúgy sem)hiszen tud kapcsolatot teremteni (ezele legfőképp Téged tisztel meg, ahogy olvastam, szóval ezt ki kellene használnod, Te is sokat tudnál neki segíteni), szocializált (leszámítva a minimális elszigetelődést, ahogy a kérdésedből kiolvastam). Programokat fognak ajánlani és egy állandó pszichológust, akivel akár fejlődni is tud, aki segít megnyílni neki, elmúlhat a bepisilés. Szerintem nagykorú közeli hozzátartozóként Te is tudod intézni az ügyeit. Nagyon jó testvér vagy, a legjobbakat kívánom!!!
2010. jún. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
72%
előző vagyok, abban tudnál neki segíteni, (mert ezt nem írtam le teljesen egyértelműen), hogy eljárkálsz vele programokra, szakkörre, színjátszásra, közösségbe, és ha látja hosszabb távon, hogy Te hogyan viszonyulsz az idegenekhez, akkor ez által szerezhetsz neki barátokat, mert biztos nem egyből, de idővel ő is megnyílhat. A másik, ha autista, akkor vele hasonló "másabb" gyerekekkel tud együtt lenni (nekik is vannak különféle programok) így nem fogja magát egyedül érezni, így is barátkozhat. Valószínűleg érzi, hogy másképp áll a világhoz mint a "többiek" ezért a zárkózottság, és a bepisilés ennyi idősen teljesen idegi alapú, a sok ember, stb. biztosan felzaklatja ha nem is mutatja.
2010. jún. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
69%

Szia!

Szerintem is van valami pszichológiai gondja, de talán a szüleid tudnak róla, csak neked nem mondják el.

Sajnálom öcsédet, a probléma valószínűleg tényleg jelen van, ettől függetlenül elképzelhető, hogy simán inkontinens vagy egyszerűen nem figyelt oda és így sikerült és emiatt nem mert odaülni hozzájuk, valamint egy kissé zárkózott. Azért 10 év alatt, ha súlyos problémája lenne, a családnak észre kellett volna vennie.

2010. jún. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
ez nem ritka betegseg a neve ADHD
2010. jún. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
59%
Kedves Kérdező látszik hogy nagyon szereted a testvéredet. Én mégis úgy gondolom hogy próbáld meg a szüleidet meggyőzni hogy szerinted nincs minden rendben és jó lenne egy szakember véleményét meghallgatni.Már csak óvatosságból is mert ha tényleg van valami gond később tényleg nehéz szinte lehetetlen orvoshoz vinni.Arról nem írtál mi a helyzet az iskolában ? Hogy megy a tanulás ? Vannak-e barátai?Szerintem ez is nagyon fontos.
2010. jún. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!