Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Rettenetesen aggódom.

Mit tegyek? Rettenetesen aggódom.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves vagyok, van egy 10 éves öcsém. Mindig is nagyon lelkizős volt, olyan kis anyámasszonykatonája, tudjátok. De ma teljesen ledöbbentem tőle. Már egy ideje sportol, és ma elmentem vele, hogy megnézzem az edzést, meg gondoltam, hogy én is kipróbálom magam. Egy kisvárosban lakunk, több korosztály edz egy időben. Amikor odamentünk, ott voltak a többiek, mondták, hogy üljünk le hozzájuk, én meg is tettem, de tesóm külön ült, és amikor mondtam neki, hogy jöjjön oda, csak rázta a fejét, és a többiek arcára az volt írva, hogy "Ez a gyerek nem egészen komplett, miért ül egyedül?". Párokban edzettünk, nekem ez volt az első edzésem, elég ügyetlen voltam, folyamatosan tanítgattak, de tesóm csak velem volt hajlandó játszani, ha mással kellett lennie, akkor is végig nekem dobált puszit, meg integetett.

Edzés végén leültem mellé a szőnyegre, és ahogy ott "fetrengett", észrevettem egy foltot a nadrágján. Rákérdeztem, és bevallotta, hogy bepisilt. Hazafelé kifaggattam, és ez elég gyakori, hetente többször is előfordul nála...

Ráadásul nem képes hosszú ideig koncentrálni semmire, és sokszor olyan, mintha a saját kis világában élne, ha olyan kedve van, énekelve jön hazafelé, nincs is számára külvilág, és még sok hasonló dolog. Kérdeztem tőle, hogy ezt a bepisiléses dolgot mondta-e már anyának, és erre annyit mondott, hogy "Anya szinte nem is ismer engem...". Mindezt úgy, hogy kb. két hónapja ért el oda, hogy külön szobába költözött, addig anyukánkkal aludt.

Amikor hazajöttünk, elmondtam a szüleinknek, hogy mi történt, de szerintük csak azért van, mert kis figyelmetlen, de szerintem biztosan van valami a háttérben! Most is itt bőgök, annyira félek, hogy nincs valami rendben vele...

Mit tegyek? Orvoshoz kellene vinnem? Abszolút tanácstalan vagyok...


2010. jún. 3. 21:29
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
61%
Mióta pisil be? Szobatiszta kisgyerekek akkor lesznek újra bepisilősek, ha pl. kistestvér születik és ezzel ő is azt sugallja a szülőknek, hogy még én is kicsike vagyok, foglalkozzatok velem is. Lehet, hogy ő nehezen szokja meg a különalvást és ezért most bepisil, tudat alatt kicsi akar maradni, aki anyukájával alhat. De ettől még ez nem normális.
2010. jún. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
61%
vagy a szobatisztát kutyákra szokták mondani? Bocsi, ha igen, nagyon kutyás vagyok:)))
2010. jún. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim válasza:
43%

Szia


Szerintem ne aggódj, nincs az öcsédnek semmi komoly baja.

Ezek mind orvosolható, megoldható dolgok.


Javaslom vidd el akár te is gyerekpszichológushoz. Ha szüleid nem akarják elvinni vidd el először te aztán a pszichológus telefonszámát kérd el, hogy szüleid hívják fel. Vagy másodszorra szüleid is menjenek el és akkor a doki elmondja, hogy mi a helyzet. Gondolom ha tőle hallják csak megértik, hogy valóban gond van.


Valami lelki törés érthette az öcsédet akár régebben, akár most frusztrálja valami amit nem tud kezelni.

Nem hiszem, hogy ezt meg tudná veletek beszélni, pszichológusnál is azért lenne jobb, mert ott vannak feladatok is amiből kiderül pár dolog. Tehát nem leültetik és akkor beszéltetik hanem vannak játékos tesztet is stb.


Egyébként foglalkozzatok vele többet, kevesebb számítógép és magány, bezártság. Vidd el fagyizni meg ahová van lehetőség. Próbálj vele beszélgetni néha, hogy ne legyen gátlásos legyen magabiztos.

Esetleg kellene találni neki egy barátot, olyan lelkizősebb, csendesebb fajtát nem azt a "nagymenő" típust aki csak bajba keveri és megalázza.


Szerintem kizárólag lelki probléma van itt, tehát nem gondolom, hogy "nem komplett".

2010. jún. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
61%
ne aggódj, gyerkőcre is mondják :))
2010. jún. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
74%

Nekem is az autizmus ugrott be elsőként. De nem a komolyabbik fajta. Anyukám óvónő és ő is foglalkozik ilyen autista gyerekekkel.


Én ezt találtam így hírtelen: "Asperger-szindrómára (autizmus egy ága) jellemző a normális ütemű nyelvi fejlődés, valamint az átlagos vagy annál magasabb intelligenciaszint. Mindezek miatt felismerése is nehezebb, egyes becslések szerint az esetek 30-50%-át nem diagnosztizálták.


Amúgy a világ leggyorsabb fejszámolója ( a Kaliforniai Egyetem matematikaprofesszora) is ilyen autista. Testi fogyatékossága nincs, látszólag semmi baja.


De persze nem vagyok pszihológus, szerintem vidd el egyhez, majd ő megmondja. Az az igazság, hogy az autizmusnak olyan ága is van, hogy az abban szenvedők nem is képesek érzelmeik kimutatására. Gondolom az öcséd az nem lehet, mivel ennek éppen az ellenkezőjéről van szó. Tehát ne vedd szentírásnak.


De ez a "saját kis világ" és az, hogy "nem képes sokáig koncentrálni" nagyon autisztikus, bár sokminden más is lehet. Tudnál még erről írni valamit, hátha segíthetek, illetve megkérdezem édesanyámat, ő neki már van tapasztalata ezen a téren.

2010. jún. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
100%
Azért az autizmus egy rohadt súlyos diagnózis laikusok szájából. Az autizmus nem ilyen, legalábbis a többsége nem ilyen. Általában már a kommunikációjuk is zavart, mozgásuk koordinálatlan, külső ingerekre nem, nem megfelelően vagy nem egyértelműen reagálnak. Az öccse simán zárkózott és bepisilt. Ennyi történt. Vannak visszahúzódóbb, bizalmatlan emberek, ettől még nem autisták. Én nem állítom, hogy autista, szerintem a lány egyszerűen túlreagálta, a gyerek nem 20 éves, csak 10, aki egy kicsit le van maradva kapcsolatépítés téren, de bánja a fene, majd behozza.
2010. jún. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
Egyébként igen, az autisták pont, hogy gyakran nagyon sokáig tudnak koncentrálni egy-egy tárgyra, dologra, kerülik a szemkontaktust, és a súlyosabb esetekben képtelenek emberi közösségekben elvegyülni. Szerintem nem autista, inkább tényleg egy kicsit bizonytalan, de a bepisilés miatt mindenképp szakemberhez kell fordulni. Az is lehet, hogy testi probléma áll a dolog hátterében.
2010. jún. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
61%
Tévedsz kedves előző hozzászóló. Az autisták többsége nem si tudja, hogy autista. Az a súlyosabbik autizmus amiről Te beszélsz, már gyermekkorban diagnosztizálható, mert fogyatékosággal jár. De a legtöbb ága nem jár semmilyen fogyatékossággal. Éppen olyan normálisak, mint bárki más. Vannak olyanok, akik 30-35 éves korukban fordulnak orvoshoz, mert egész életükben valami furcsa volt, csak nem tudták, hogy mi. Nagyon sok zseni autista amúgy, csak nincs semmi baja.
2010. jún. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
71%
Tudom milyen típusai vannak az autizmusnak, ha valóban autista lenne és látszana, akkor nem így látszana. Egy 10 éves gyereken még nem mutatkoznának meg a jelei, főleg nem ilyen egyértelműen, hogy laikusok tömkelege rávágja, hogy autista. Ebben a korban ha valakin autizmus tüneteit észlelik az bizony már baromi régóta tökéletesen látható volt. Ha tényleg ilyen autista lenne, amilyennek ti mondjátok, legalább a szüleinek, de mást nem a tanárainak észre kellett volna vennie. Egy bepisiléstől 10 évesen és egy szégyellős félős viselkedéstől senki sem lesz autista.
2010. jún. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul azt írja a többiek ledöbbentek a viselkedésén. Ha már régóta ezt csinálná a fene sem lepődött volna meg és megszokott látvány lett volna. Valószínűleg a testvére közelsége válthatta ezt ki, mármint a bepisilést nem, hanem ezt a szégyenlősséget, én sem szívesen zenéltem anno a húgom előtt (sokáig szaxofonoztam), de ettől még nem vagyok autista, még csak zárkózott sem.
2010. jún. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!