Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Rettenetesen aggódom.

Mit tegyek? Rettenetesen aggódom.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves vagyok, van egy 10 éves öcsém. Mindig is nagyon lelkizős volt, olyan kis anyámasszonykatonája, tudjátok. De ma teljesen ledöbbentem tőle. Már egy ideje sportol, és ma elmentem vele, hogy megnézzem az edzést, meg gondoltam, hogy én is kipróbálom magam. Egy kisvárosban lakunk, több korosztály edz egy időben. Amikor odamentünk, ott voltak a többiek, mondták, hogy üljünk le hozzájuk, én meg is tettem, de tesóm külön ült, és amikor mondtam neki, hogy jöjjön oda, csak rázta a fejét, és a többiek arcára az volt írva, hogy "Ez a gyerek nem egészen komplett, miért ül egyedül?". Párokban edzettünk, nekem ez volt az első edzésem, elég ügyetlen voltam, folyamatosan tanítgattak, de tesóm csak velem volt hajlandó játszani, ha mással kellett lennie, akkor is végig nekem dobált puszit, meg integetett.

Edzés végén leültem mellé a szőnyegre, és ahogy ott "fetrengett", észrevettem egy foltot a nadrágján. Rákérdeztem, és bevallotta, hogy bepisilt. Hazafelé kifaggattam, és ez elég gyakori, hetente többször is előfordul nála...

Ráadásul nem képes hosszú ideig koncentrálni semmire, és sokszor olyan, mintha a saját kis világában élne, ha olyan kedve van, énekelve jön hazafelé, nincs is számára külvilág, és még sok hasonló dolog. Kérdeztem tőle, hogy ezt a bepisiléses dolgot mondta-e már anyának, és erre annyit mondott, hogy "Anya szinte nem is ismer engem...". Mindezt úgy, hogy kb. két hónapja ért el oda, hogy külön szobába költözött, addig anyukánkkal aludt.

Amikor hazajöttünk, elmondtam a szüleinknek, hogy mi történt, de szerintük csak azért van, mert kis figyelmetlen, de szerintem biztosan van valami a háttérben! Most is itt bőgök, annyira félek, hogy nincs valami rendben vele...

Mit tegyek? Orvoshoz kellene vinnem? Abszolút tanácstalan vagyok...


2010. jún. 3. 21:29
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
41%
Igen, van ilyen, hogy valaki 10 évesen bepisil!!! Na és akkor mi van? Majd kinövi...
2010. jún. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 A kérdező kommentje:

21:42: Igazából én is így állnék a dologhoz mint te, csak én látom is rajta, hogy nem boldog, nagyon nem... És hogy nincs jól a lelke... Érted.

Arra is gondoltam már, hogy a számítógép az oka. Csomó ilyen b*zisággal játszik [bocsánat], mint a Counter Strike, Diablo, stb. A múltkor orvul letöröltem az összeset a gépről, de amikor rájött, hogy mit csináltam, nem zavartatta magát, keresett néhány szimpatikus torrentet a neten és szépen leszedte magának. Arra is gondoltam, hogy totálisan lekódolom a gépet, de azt kicsit túlzásnak érzem...

2010. jún. 3. 21:50
 13/53 anonim ***** válasza:
75%
Nem kell teletömni semmiféle gyógyszerrel,de akkor is el kell vinni dokihoz.Mert ha pszichésen van,akkor is meg kell találni,hogy mi lehet a háttérben a probléma.Szerintem simán elviheted,megmondod hogy anyukád dolgozik,és nem ért rá eljönni.Mondjuk ha valamit találnak,a szülőkkel is beszélni akarnak majd előbb-utóbb.Úgyhogy azért mondd el otthon hogy te elviszed orvoshoz,csak nem fognak ebben megakadályozni..:s
2010. jún. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
75%
itt úgyse kapsz sok értelmes választ, tisztelet a kivételnek...webbeteg.hu----kérdezz meg egy orvost, mi a véleménye
2010. jún. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 A kérdező kommentje:

21:44: Köszönöm, sikerült kicsit lenyugtatnod.

Ha logikusan belegondolok, az elmondása alapján azóta tart ez a bepisilés-dolog, amióta különvált anyától, lehet, hogy kicsit magányos, nem találja a helyét, nem tudom... Azért egy vizsgálatot még mindig jó ötletnek tartok, de ez egy kicsit megnyugtatott... Köszönöm:)

2010. jún. 3. 21:55
 16/53 anonim ***** válasza:
53%
21.44 vagyok. Szóval nagyon óvatosan bánj a vizsgálattal, ha valójában vinni akarod. Mondjuk a helyedben én nem tenném. Inkább "én lennék az orvosa". Sokat segít ez, mert sokszor egy orvos elindít egy negatív lavinát a másikban. Hidd el, tapasztalatból tudom...
2010. jún. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 A kérdező kommentje:

21:44:

Most átmentem hozzá, rákérdeztem őszintén, hogy valami nyomja-e a lelkét, azt mondta nem, és amikor tovább faggattam, annyit mondott, hogy ne zaklassam, mert nem tudja nézni a mesét [esténként mindig dvd-ről néz mesét és arra alszik el], utána pedig nem is volt hajlandó figyelni rám, a mesén nevetett. Talán túlreagálom a dolgot, vagy nem tudom...

2010. jún. 3. 22:04
 18/53 A kérdező kommentje:
Ezzel arra akartam kilyukadni, hogy igazad lehet, talán csak többet kellene foglalkoznom/foglalkoznunk vele.
2010. jún. 3. 22:05
 19/53 anonim ***** válasza:
46%

21,44 vagyok. Na erről van szó. Nem kell csesztetni. Nézd. Tény, hogy más kicsit, de majd évek múlva kinyílik. Nem bizthos, hogy most lesz ez. Szóval én azt mondom neked, hogy hagyjad, csak probálj inkább neki örömöt okozni és akkor nem lesz baj. Ezzel meg ne foglalkozz. Beszélgess vele mindenről, ami ŐT érdekli. Ha a conter strike, akkor arról! Máris a tied lesz és megnyílik.


Gondolj bele, ha mindenki szeretné a tökfőzeléket és te meg nem. S akkor mindenki jönne hozzád, hogy mi a bajod, mert nem eszed. Pedig semmi. Csak más vagy és kész.

Na.

2010. jún. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
82%

Nekem is volt egy fura öcsém. Úgy 10-11 éves koráig olyan volt, mint bárki más, talán kicsit félénkebb, de amúgy helyes okos kisfiú. Aztán mi nem vettük észre a változást, csak a tanár jött ki beszélni a szüleimmel, hogy baj van a tesómmal, nagyon rossz az órákon. Itthon a világ legjobb, legszelídebb kisfiúja volt. 15-16 éves korában fura dührohamai voltak. Volt, hogy kedvesen mondtam neki valamit (épp akkor vettem észre, hogy a kutyánk vemhes és nagy örömmel újságoltam neki), mire elkezdett üvölteni, hogy én egy hülye állat vagyok. Akkoriban már voltak nagyon fura dolgai, pl. 16 éves létére nem mert elaludni sötétben, csak lámpa mellett. Azelőtt is sokáig félt egyedül aludni. Én nem voltam valami kedves és megértő testvér, főleg mikor így nekem ugrott minden ok nélkül, jól megmondtam neki a magamét és k...u...vára nem vettem észre, hogy ez betegség. Később teljesen kizárta az egész családot az életéből. Országos versenyen harmadik volt matekból, aztán meg megbukott belőle. Abbahagyta a sulit, érettségizni is csak később ment el. 1 évig élt a szobájában, és ekkor már nem lehetett rajta segíteni. 10-11 éves kisfiút még kézen foghatsz és elsétálhatsz vele a pszichológushoz, próbáld meg ezt egy 18 évessel, ha ő nem akarja! Semmit nem beszélt már velünk. Pedig szerettük!!! 1 év alatt kivakarta magát a mélységből, felvételizett a katonai fősulira és úgy tűnt, magára talál, mert felvették. Nagyon büszke volt az egészre és mi nem szűkölködtünk az elismerésben. Én próbáltam hozzá közeledni, és nekem sikerült leginkább a családból. Minden párbeszéd vele felért valami óriási csodával. Eközben barátok szüleitől hallottuk, hogy zűrös társaságba keveredett, volt verekedés, ivás, minden...de nem lehetett segíteni. Szerintem valami kábítószerfélét is kipróbált, de lehet hogy csak gyógyszert szedett és arra ivott, mert pénze nem lett volna komolyabbra. Aztán amikor úgy éreztem, kezd kilábalni a 20 év körüli zűrzavarból, egy éjszaka amikor mindenki úgy tudta, a kollégiumba ment tőlünk, kiment nagymamám sírjához, majd a közeli kiserdőbe, bevett egy csomó nyugtatót és éjszaka megfagyott. Öngyilkos akart lenni, írt búcsú levelet is. Később jöttem rá, hogy egyszer már megpróbálta, de akkor én azt hittem, hogy részeg. Akkor sem részeg volt, hanem gyógyszert vett be, de én nem tudtam.

Amúgy szerelmi bánata volt. Megkérte valaki kezét, de a csaj összejött a tesóm egyik katonatársával. Így már nem tudott a fősulira se járni, ami pedig éltette, és ennyi volt. Nagyon helyes fiú volt. Utólag azt mondom, nem figyeltünk rá eléggé és amikor már tudtuk, hogy nagy a baj, már késő volt. Szkeptikus vagyok a pszichológusokkal kapcsolatban, gyűlölöm a nyugtatókat. Ez lett tesóm veszte is, mert anyám szedett és az övéből lopott. De mondjátok meg, mit kellett volna tenni? Talán elég lett volna egy erős szülői háttér. De a nyugtatón élő anyámmal az örökös kiborulásaival gondolhatjátok, milyen volt az egséz. Plusz a nagyon aranyos, de tutyimutyi apám...

Hát, nem egy álomszülők. Nem azok, akikhez oda lehet menekülni baj idején. Anyám a tesóm halála után inni kezdett, gondolhatjátok milyen fiatalságom volt egy öngyilkos öccs és ilyen összeomlott szülők mellett. De én mégis erős lettem, erősebb sok olyan fiatalnál, akit hozzám képest elkényeztetett az élet. Csak azért írom, hogy nem tartom teljes mértékben felelősnek a szüleimet az öcsém betegségéért és haláláért. De azt mondani ennek a csodálatos testvérnek, hogy ne aggódjon, mert semmi baja az öccsének, nagyon nagy felelőtlenség! Ha belegondolok, volt hogy én is sírva fakadtam egy kisfiú miatt, aki az öcsémre emlékeztetett kiskorában, pedig ekkor még élt a tesóm és nem is látszott, hogy mekkora a baj, de valamit csak éreztem, ha egyszer sírva fakadtam, nem???

2010. jún. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!