Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ne vállaljanak gyereket...

Miért ne vállaljanak gyereket a szegények?

Figyelt kérdés

Ha csak a felső középosztályba születnének gyerekek, miért lenne jobb?


Szegény családból is ki lehet törni, csak akarat és igyekezet kell. Meg jó sok türelem.


De az ilyen gyerekek többsége is fel tud magának építeni egy normális életszínvonalat, ha akar.


(4-en éltünk anno 100 ezer Ft-ból, most a gyerekkoromhoz képest sokkal jobb színvonalon élek fiatal (23) felnőttként)


2017. dec. 18. 12:26
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

"Ergo neked 300-400 ezer kevés??? Így nem csodálom, hogy hitelben vergődtök."


Ez neked normális válasz? Hogy sértegeted a másikat.

Szerintem nem lehetetlen a fél milliós bevétel egy négy-öt tagú családban sem, még akkor sem, ha nem agysebészek a szülők. Gyárban meg lehet keresni pótlékokkal is 200-at, igaz három műszakban. Ez két fizetéssel 400 ezer plusz csp és adókedvezmények, ez már majdnem fél milla. Ez miért olyan lehetetlen?

Nem válaszoltál. Hány család tud hitel nélkül építkezni??? Amire Te azt írod, hogy hitelben vergődik... Össze lehet spórolni a 200-as nettóból 25-30 millát egy kb 90 nm-es házra? Vagy hogy gondolod? Számold ki, hány évig kellene félretennie a nettó 200-ból!

Nem panaszkodok, te oltottál le, hogy nekem nem elég 300-400 ezer stb...

Amikor leírtam, hogy az albérletben nyomorogtam..., nem panasz volt, csupán, hogy az általad jónak titulált fizuból csak nyomorogni lehet és nem megélni... Ennyi.


Hogy mire vállaltuk a harmadikat az nem rád tartozik, de gondolom azt elképzelni sem tudod, hogy valakinek jelentősen megnő a bevétele, mert pl előléptetik, fizetésemelést kap stb...

Nem, ez a kérdés nem rólam szól, mert már ezt is valahogy belekverted. Nem érzem magam szegénynek, nem segélyre és minimál bérre szültem. Vagy valami ilyesmi, hogy pont az ilyenek sírnak...

Békés, boldog karácsonyt neked!

2017. dec. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Igen, ez egy normális válasz volt. Hiszen Te magad írtad le, milyen nagyravágyó vagy. Mi ezzel a probléma?


Hagyján hogy tájékozatlan vagy, de egy olyan országban, ahol a közszférában dolgozó, sok évet tanult, nagyon fontos munkát végző emberek közül (nem, nem dolgozom ott) sokan éhbérért dolgoznak, a pofátlanság teteje olyan kijelentéseket tenni, hogy lazán elérhető a 400-500 ezer. Nem mindenkinek. És ez tény. Nagyon nagy bajban lennénk, ha mindenki elmenne, akit ez érint. Az ország teljesen összeomlana. No és az sem mindegy, az ország melyik részén laksz. De tudod mit? Kérlek, állj ki ezzel a gondolattal nyilvánosság elé... Valószínűleg egy darabban nem mész haza utána - és meg is érdemled. Majd gondolj erre a kijelentésre, amikor a kövi gyerek után a "közszolgák" a sok sz...t pucolják alólad a szülőszobán netto 120-ért. És nem, legtöbben a hálapénzekkel együtt sem élnek jól - már ha kapnak.


Én még neten sem vetemednék összegek megadására, de nagyon jól élünk. Ennek ellenére SOHA nem venném a bátorságot ilyen tudatlan kijelentésre, mert veled ellentétben LÁTOK és AGYAM IS VAN. A rendszer nem jó és nem, nem mindenki tehet róla, hogy szarul keres. Persze majd ha nem lesz ki ellássa vagy tanítsa a gyerekedet, neked lesz a legnagyobb pofád. Ugyebár. Ha valaki egy HP, akkor nem lehet másként beszélni vele, hiába sértődsz meg...


Hitel nélkül építkezni: És arról még nem hallottál, hogy addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér? A téma is ezért indult. Nem, nem baj a szegénység, csak tudni kell MENNYI AZ ANNYI. Gyerekszámban és bevételben is. És nem arról kell álmodozni, amit csak horribilis hitelekkel érhetsz el és élhetsz évtizedekig létbizonytalanságban. Majd hajléktalannak lenni jobb lesz? Megnézném egy Budapest vagy Isztambul méretű nagyvárosban, hogyan is kiviteleznéd, hogy mindenki családi házakban éljen. Már ha egyáltalán azt tudod, hol vannak a térképen. Természetesen lakást is lehet venni, olcsóbban vagy akár tízszeres áron is, de ezekbe bele ne menjünk már, mert könyveket lehetne róla írni... Nem kell mindenkinek saját ingatlan, DE ha épp ezt a választ akarod, kivitelezhető hitel akár nélkül is. Sokan élnek szülőkkel 30-35 éves korig. Manapság egyre népszerűbb. Akkor nem elverni meg elqrválkodni / elqrvázni kellene a pénzt és máris meglesz az, amit eltörlesztettek volna 10-15 év alatt. Főleg a 200-500 ezres fizetésekből jön ki szép kis összeg. Lakást 30 millió alatt is vehetsz már. ;) Nagyon - nagyon sokan megtehetnék ezt a spórolást - nézz körül, mit csinál egy átlag mai huszonéves -, de ők inkább "élnek", aztán jön a hitel, abból is sokszor a rosszabbik fajta. No comment. És ez csak egy példa volt, tovább nem kívánom fejtegetni, mert lassan le is védethetném.


Előléptetés: Szerintem te esetleg a férjlehúzásban léphettél elő. Gyanítom, valami szerencsétlen barmot húzol le és dolgoztatsz félholtra, itt meg méteres a szád. Úgy szokott lenni.


Összegezve úgy gondolom, az életben hajtani és folyamatosan fejlődni kell, de azért nem árt a határainkat felmérni. Sokan itt buknak bele. Hallottam már mások pénzügyeibe belelátó embertől is, na meg az élet is tanítja. Sokan meglepődnének: Általában az szenvedi ki a 30 milliós ingatlant, tart 2-3 kocsit, aki a legkevésbé tehetné meg. - És még ennél is többen buknak bele. Nagy igazság... Egyszerűen el kell fogadni, hogy nem vagy milliomos és egy csomó dolgot NEM, azaz NEM neked találtak ki. Ha meg X évig a körmödet rágod miatta - lelked rajta, te akartad. Aki azt mondja, hogy köszöni, inkább a szerényebb, de biztosabb élet - egyrészt kalapomat megemelem előtte, másrészt minden joga megvan hozzá.


Aki a havi 300-400 ezret Magyarországon keveselli, azt nem tudom hogy az agyatlanon és nagyravágyón kívül mivel lehetne még jellemezni. Pedig ha te 20 évig nyögöd a hitelt, akkor nagyon egyszerű: NEM A TE SÚLYCSOPORTOD. Tetszik, vagy nem tetszik, ez van. És ezért ér sokakat anyagi csőd. A tudatosságuk egyszerűen a béka p...csája alatt van.


Ja, mi sem hitelezünk. A titok nagyon egyszerű: Minden évben egy pár milliós kiadás. Nem egyszerre minden. A kutyának nem tartozunk és van mindenünk. Vehetnénk egy csomó csili - vili dolgot, de szerencsére nagyon jól egymásra találtunk a férjemmel, mert annál több eszünk van. MINDIG bent hagyjuk a tartalékot, nem addig költekezünk ameddig van és NEM, nem veszünk fel talicskányi hitelt azért, hogy előbb tudjunk dicsekedni valamivel. Ha pedig hitelt vettem volna fel, akkor minél kevesebbet egy kisebb lakásra. Albérletet nem fizetek, mehet is félre az az összeg. Később hozzá lehet csapni a lakás árához, aztán nem kell évtizedekig siránkoznom, hogy dehátaitelmiattnincsazapénzamieléglenne...


:)))

2017. dec. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
Tudod mi jutott még eszembe rólad? Férjem munkatársa... Mesélte, hogy csak jönnek az SMS-ek: "20 ezer itt, 40 ezer ott..." A kedves feleségtől. :) Hát, így könnyen el tudom képzelni a TE költségvetésedet is, ami "3 gyerekes család" címszó alatt fut. :D - Elfelejtettem reagálni erre a gondolatodra.
2017. dec. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim válasza:

Tapasztalataim szerint nem lehet kitörni belőle.Mi is szegények vagyunk gyerek koromban a cipő kilyukadt, és úgy jártam iskolába (még így 29 éves fejjel is arról álmodom néha, hogy hideg tél van és mezítláb járok), még a tanárok is éreztették velem, hogy egy szegény kölyök vagy, 8 évesen megkaptam, aki nem dolgozik ne is egyék az egyik kedved tanár nénitől. Emellett apám alkoholista volt, legtöbbször úgy jött haza éjszaka ilyen éjjel 1-2 óra környékén, hogy üvöltözött takarodjunk el a házából, nem igazán szeretett minket. Még, mai napig sem hevertem, ki éjjelente rettegve riadok fel, mert már igaz nem lakunk nála, de a tudatalattidnak nem igazán tudsz parancsolni.

A nagyanyámhoz kerültünk- anya ott próbált menedékre találni- aki így visszagondolva egy szívtelen kegyetlen asszony, ő is elzavart az állomásra, hogy aludjunk ott, 1 napra fogadt be:D.Ezt így nagy koromban kérdeztem meg, miért tette, döbbenet, de letagadja , és ő nem tehet róla, hogy anya rossz férjet választott, ez volt a válasza. Egyszer minornak is hívott, mert apámra hasonlít az arcom. El is mentünk, emlékszem milyen hideg volt a fűben ezen az őszi éjszakán, még akkor nem is értettem mi történt. Igazán nem értem, a dolgokat így visszagondolva sem, a tanárok miért viselkedtek így velünk, de hidd el igen is nézik az iskolában is, ha szegény vagy még egyes tanárok is lekezelnek eZ végett hiába vagy szorgalmas és csendes, illetve anyukád is dolgozik.

Hittem abban, ha tanulok szorgalmasan, elvégzek egy akkor jónak tűnő közgáz iskolát, és szerzek mellé angolt németet, akkor lesz jó munkám tudok segíteni a családomon, de nem így lett-a gimnáziumban megbukott gazdag kislány dolgozhat az önkormányzatnál-bevallom én magam is jelentkeztem,(emlékszem éjjel is tanultam,hogy jó jegyeim legyenek) hogy felvesznek mint a csoport társaimnak a főiskoláról más településeken szintén Szabolcs megyében, de nem így lett, pedig ismerik a tragédiánkat.

Hozzá teszem azóta, akkor voltam 21 éves, bátyám elhunyt egy erőemelő versenyen, a verseny közben rosszul lett, de nem volt ott mentős csak, akit úgy felkértek, hogy szabad idejében nézzen szét ő nézte meg. A verseny után, az orvosi rendelőben kopogtatott, hogy rosszul van, már nem tudták megmenteni egy vérrög ment a szívére, és 29 évesen elhagyott minket. Itt jön a számomra megdöbbentő dolog, mindenki mossa kezét, hogy nem ő volt hibás a szervező, asszonytól kezdve a mentősön át pedig kellett volna orvosnak is ott lennie, de még megbánást sem tanúsított a szervező asszony, vagy bocsánatkérést. A másik dolog a tesóm, barátnője, foglalót tettek a házba 2 milliót, a bátyámnak 3 munkahelye is volt, törvényileg, visszajárt volna a fele, de a kedves barátnőnek az apja a bíróságon dolgozott, és benyelték a 2 milliót. Ez Nyíregyházán volt, Debrecenbe is volt az ügy, és kiderült, hogy ők is korrupciót állapítottak meg, de nem lett belőle semmi mert, bár mi a legfelsőbb bíróságra akartuk vinni az ügyet nem lehetett, mert a tanult ügyvédünk sem tudta, hogy ott csak 1000.001 Ft-ól lehet perelni, hiába történt hatalmas korrupció, semmi nem lett belőle. Itt mindenki megúsz mindent, mert a törvény nem vonatkozik az ilyenekre sem, csak rám. Az édes alkoholista apukám kinevette a tesómat, részegen, amikor a kocsmában meghallotta a halálhírét, mindig is bántotta, mert az apukája más volt, de igaz minket is bántott pedig vér szerinti gyerekei voltunk.

Próbált anyukám segítséget kérni Nagykállói önkormányzattól az akkori polgármestertől, de tett rá. A második polgármester is tesz ránk, anya közben munkanélkülivé vállt, tőle kért segítséget, de ofc" nincs munka", csak a protkósoknak.

Azt nem írtam, hogy közben épült egy házunk, és úgy tudtunk megszabadulni a szadista apánktól, de a vállalkozó, aki felvállalta a házat , félbe hagyta itt, miközben felvette az állami támogatást 3 gyerek után, a házat együtt fejeztük be, nagyrészt a bátyám dolgozott érte, nagymami sehol nem volt. Most sikerült vennünk egy autót, és lediplomáztam, párom nincs kiégtem, nem tudok bízni a férfiakban, tudom ez az én hülyeségem, de nem tudom legyőzni, mások nagyon szépnek tartanak, de hiába, ha belül tönkrementem.A nagymami , most, hogy egyedül maradt 80 évesen jönne ide erőszakkal lakni, de nem értem, ha gyerekként nem kelletünk, most jó volnánk neki. Anya depressziós az elhunyt bátyám miatt, és a vénasszony még rátesz: kígyó nyelvével beszólogat, neki. hogy bűntudatot generáljon szegény anyában, Isten ments, hogy ide költözzön az a gonosz asszony, szerintem anya öngyilkos lenne, mert mérgezné a lelkét. Nekem kellett elzavarnom, amikor verte a kaput ránk, hogy ide ne jöjjön többet, de hát úgy sem fog békén, hagyni, egész kisvárosban minket gyaláz, de ez már nem izgat, mert aki ismer minket, tudja, hogy normális család vagyunk, csak az fáj, hogy strandra eltud menni a "nagy" beteg asszony, de hogy virágot vigyen az unokájának, ami kb: ugyan akkora táv mint a strand az nem megy neki, pedig az unokája építette fel neki a háza 1/4-ét is.


Erről ennyit én már nem hiszek, abban, hogy van emberi jóság, Teljesen kiábrándultam. Még a saját rokonaid is ilyenek, mit vár az ember egy idegentől, vagy az ilyen állami szervektől, de kezdem azt, érezni, hogy ez a Szabolcs megye nem ok nélkül gazdaságilag és erkölcsileg ennyire visszamaradott. Az emberek, ahogy bánnak egymással, illetve az állami szervek is korruptak, hiába jönne ide támogatás, menne az a pénz mindenhova csak oda nem ahova kellene:*D. A munkahelyeken is olyan butákat vesznek fel, hogy látszik ez valakinek a valakije, de hát ez hosszú távon káros minden szervezetre, mert csökken a hatékonyság, de hát ez Szabolcs megye, mit is várunk, aki normális úgy értem, rendesen dolgozik és emberileg is helyén van, az elmenekült innen. Valamit jelent, hogy az 10 évvel ezelőtti város lakossága 10.000 főről 7.000 re csökkent. Összefoglalva itt legalább is Szabolcs megyében nem tudsz kitörni a szegénységből, csak ha van ismeretséged.

2018. aug. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim válasza:
Bocsánat a nyelvtani hibákért, sietnem kellett.:)
2018. aug. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!