Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ne vállaljanak gyereket...

Miért ne vállaljanak gyereket a szegények?

Figyelt kérdés

Ha csak a felső középosztályba születnének gyerekek, miért lenne jobb?


Szegény családból is ki lehet törni, csak akarat és igyekezet kell. Meg jó sok türelem.


De az ilyen gyerekek többsége is fel tud magának építeni egy normális életszínvonalat, ha akar.


(4-en éltünk anno 100 ezer Ft-ból, most a gyerekkoromhoz képest sokkal jobb színvonalon élek fiatal (23) felnőttként)


2017. dec. 18. 12:26
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
92%
Érdekes kérdés ez. Szerintem mindenki máshogy éli ezt meg. Nálam más okból, de nélkülözni kellett gyerekként. (Anyámnak volt fizetése, de elitta/eljátszotta). Gyerekként nem volt normális ruhám, soha nem volt egy olyan játékom, amit nekem vettek volna, stb. És ezt érzem felnőttként is, úgy, hogy kompenzálok. Csomó dolgot felnőttként vettem meg magamnak, amire gyerekként vágytam. Mániám a szép ruha, mert régen nem volt. És máig haragszom anyámra. Persze tudom, nálam nem csak a szegénység volt, hanem az alkoholizmus is, de szerintem nagyon sok dolgot nem kaphattam meg, amit amúgy kellett volna. Anyámnak nem kellett volna gyereket vállalnia, mondom ezt felnőttként úgy, hogy mára normális, rendezett életem van.
2017. dec. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
87%

,,Anno''

Az árak azóta változtak.100 ezer Ft-ból elég nehéz fenntartani egy házat,nemhogy még 4 gyereket etetni(+a szülők).

Vállalhatnak gyereket,nincs megszabva,de miért szülne bárki is a semmire ?

Én nem vállalnék gyereket addig,amíg nem bírok neki megfelelő környezetet biztosítani.Szeretném ellátni rendesen,szeretném ha minden szükséges dolgot megkapna.A taníttatását is fizetnie kell valakinek.Gondolj csak az egyetemre,tanfolyamokra,táborokra(jó mondjuk ez ilyen +dolog,de szerintem minden gyerek szereti a táborokat)


Abban egyetértek,hogy a szegénységből is ki lehet törni,de sokkal nehezebb.

2017. dec. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
83%
Egy gyereknek tök normális az, ami őt körülveszi, tehát nem érzi azt, hogy neki kevesebb jutna bármiből is, ha alapvetően szeretetben él a családjával. Ez egy érv amellett, hogy a szegényeknek is joguk van családot alapítani. De mivel nincs valódi esélyegyenlőség, egy szegény családból származó gyerek sokkal kisebb esélyekkel indul, mint egy normális, vagy tehetősebb családból származó. Sajnos. Pont ezért én úgy gondolom, hogy egynél több gyerek vállalása egy bizonyos életszínvonal alatt szerintem kiszúrás a gyerekkel.
2017. dec. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
63%

Szó nincs arról, hogy ne vállaljanak.

Akkor kell megfontolni, hogy vállaljanak-e, és ha igen, hány gyereket, amikor az alapellátását sem tudják biztosítani.

De ha annyi a kérdés, hogy meg tudják-e venni mindegyik porontynak a legújabb ájfónt, vagy netán ruhát is csak a kínaiból tudnának nekik venni, úgy gondolom, nem kell azon agyalni, hogy vállalják-e. Nem kötelező luxusban élni, és nem ettől lesz teljes egy ember gyermekkora.


U.i.: az azért nem ennyire egyszerű és szép, hogy minden nettó akarat kérdése.

2017. dec. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
80%

Én is úgy vagyok vele, mint az első. Kompenzálok. Mivel mindig szegénységben éltem, így most felnőttként sok mindent megengedek magamnak, sok mindent veszek meg.

De ha nagyobb távlatban nézem, az egész életemre rányomja a bélyegét a szegénység. Mivel csak átlagos keresetem van, ezért nincs esélyem saját házra, autóra, egyéb luxusra. Mert nincs a háttérben, aki támogat. Nem volt, aki 18 évesen segített volna akárcsak egy lakáskasszában. Most pedig az albérlet elvisz mindent, amit félre lehetne tenni ilyen célra.

Szóval, hiába élek jobban... mégsem fogok soha kilábalni a dologból.

2017. dec. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
87%

.. provokálsz?

Szerintem ahol négyen élnek 100-ból, oda felesleges volt a két gyerek. Igen lehet tanulni, ennyi elég? Csak a szorgalom kell? Te sem gondolhatod komolyan.


Nekem végül is mindegy, ki mennyi pénzre, milyen körülményre szül, csak azt nem szeretem mikor sírnak a tv-ben, hogy elúszott a ház, 8 éve bedőlt a hitel, de van 7 gyerek, a legkisebb egy éves sincs... érted.

2017. dec. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
23%

Az emberiség sosem volt és sosem lesz olyan állapotban,hogy mindenki egyenlő feltételekkel induljon,ez csak egy elképzelt tökéletes állapot. Aki nem akar gyereket,az mindig tud erre hivatkozni.


Nyugati életszínvonalhoz képest nyilván levagyunk maradva,de azért világviszonylatban Mo. ott van a civilizáció felső pár százalékában. Máshol nem,hogy vezetékes internet,még villany vagy tiszta ivóvíz sincs. Innen nézve a "megfelelő körülmények",amik hiányoznak egy gyerek felneveléséhez csak örökös kifogások,amiket a végtelenségig lehet hajtogatni,ha valakinek nincs kedve feladni az addigi idézőjeles jólétét. Én ha elérek egy bizonyos kort,de még nem fogok havi fél milliót keresni,nem kérdés,hogy vállalnék-e gyermeket.Inkább olyan életet éljek le,amiben tudtam családot alapítani,mint amiben csak jó fogyasztó voltam.

2017. dec. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
32%

#3

igaza van


szegenyeknek is joguk van csaladot alapitani, valodi eselyegyenloseg nincs, az a gyermek sokkal rosszabb esellyel indul az elet minden teruleten

de ki tud torni, ahogy mondod akarattal es turelemmel


en egy also-kozeposztalybeli csaladbol jovok

egy garzon panellakasban nottem fel, sosem volt sajat szobam, nem volt kocsink, nem volt olyan hogy nyaralas vagy iskolan kivuli tevekenysegek (kulonora, sport stb.) mert nem volt ra keret

akkor nem ereztem ezt hianynak


turelemmel sikerult

2017. dec. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
95%

Itt nem arról van szó, hogy egy csórónak van-e joga szülni vagy nincs. Szülni van joga a milliomos nőnek is, meg a 14 éves putris libának is.

Az a lényeg, hogy aki szr körülmények között él, az minek szül? És miért szült ötöt egy helyett? Mert neki joga van, és neki ugyan ne ugasson senki?

Igen, ezért csinálják, és mert nincs eszük felfogni, hogy hogyan lehetne normális körülmények között felnevelni egy gyereket. Úgy gondolják majd az állam juttat segélyt, lehet kunyerálni fészbukon ruhát, rosszabb esetben pénzt, netán lakást. Ha 5 gyerek van, úgy gyorsabban jön a segítség, akkor mindenkinek őket kell sajnálni.

A gyerekkel lehet a legjobban kierőszakolni, amit amúgy nem kapnának meg. Mert a gyereket mindenki sajnálja, mert nem tehet róla, hogy a szülő hülye volt és nem látta be, hogy képtelen felnevelni tisztességgel egyetlen gyereket is, nem, hogy ötöt.

35N

2017. dec. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
78%

Szegény és szegény között is van különbség.

Azért, mert valaki nem tartozik a felső középosztályba, még nem szegény.

De aki saját magát sem tudja eltartani, a rezsit sem tudja fizetni, és vállal 2-3 gyereket, az számomra felelőtlen.

Egyébként meg, ha annyira jó volt szegény családban, akkor minek akartál sokkal jobb életszínvonalat felnőttként?? :)


Egyébként én is szegényebb családban nőttem fel. De az alap dolog nem hiányoztak, volt normális ruhám, ha kevés is, meg ha kellett is rá spórolni rendesen, volt mit enni, nem segélyekből éltünk, a szüleim normálisan dolgoztak, nem voltak tartozásaink.

2017. dec. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!