Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ne vállaljanak gyereket...

Miért ne vállaljanak gyereket a szegények?

Figyelt kérdés

Ha csak a felső középosztályba születnének gyerekek, miért lenne jobb?


Szegény családból is ki lehet törni, csak akarat és igyekezet kell. Meg jó sok türelem.


De az ilyen gyerekek többsége is fel tud magának építeni egy normális életszínvonalat, ha akar.


(4-en éltünk anno 100 ezer Ft-ból, most a gyerekkoromhoz képest sokkal jobb színvonalon élek fiatal (23) felnőttként)


2017. dec. 18. 12:26
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
94%

Vállaljon EGYET, vagy KETTŐT, de ne 4-5-öt és aztán nyávogjon, hogy nincs pénz ételre, vagy ruhára.


Mellesleg a gyerkenek is szuper éhesen menni suliba, vagy egész nap egy szelet kenyeret enni, mert nem jut több. Szuper, hogy van egy kabátja, ossza be a -4-5 fokban is, meg egy cipője, vagy kettő max., mert még ott van 3 másik, akikre ugyanúgy nincsen pénz, de ruha mégiscsak kéne.


Plusz a szegények nagyrésze 18 éves kora után mehet a gyárba dolgozni és tarthatja el a testvéreit, egyetemről ne is álmodjon.

Vagy a legidősebbet elküldik, mert mégiscsak ő a legidősebb, a többi meg mehet robotolni, mert őket már nem tudják taníttatni.

2017. dec. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
Felőlem vállaljanak, engem nem érdekel. Csak akkor ne menjenek sírni-ríni a tv-be meg az újságba, hogy jajj jajj milyen szar az élet. Meg őszintén nem értem. Ha valaki egy gyereket sem tud tisztességesen eltartani, az mi a bánatnak csinál még négyet-ötöt? Most így karácsony környékén minden csapból folyik egy szegény szerencsétlen 5-8 gyerekes család, akiket nagyon kell sajnálni, meg küldeni nekik a pénzt. Hát ha meggebedek se értem miért vagy kinek jó ez.
2017. dec. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
46%

Mert másnak megmondani mindig könnyebb, mint a saját életén változtatni.


Szerintem az, aki tesz magáért és tudja hogy az élethez csak szorgalom és kitartás kell, soha nem ejtene ki ilyet a száján. Ezt általában a nagyravágyó, de sikertelen emberek osztják. :)


A szerény körülményekkel nagyon is együtt lehet élni. :) Csak a lustasággal nem. Nem kell a kettőt keverni. Aki állandóan koldul, az az alja réteg, nem a normális szerény réteg.


Amúgy meg tök mindegy, belepofázni úgysem tudnak. :)

2017. dec. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
41%
Egyetem? A szakmunkát keresik, szíveim. :) Egyetemre akkor éri meg menni, ha valami műszaki vagy informatikai dolgot tanulsz mondjuk. A többivel mehetsz robotolni ugyanúgy 120-ért. Bezony. Nem kell az egyetemet túlmisztifikálni. Tanuljon egy jó szakmát. Öcsikém hegesztői tanfolyamot végzett és 170-200 között keres - és ez még nem is a legjobb hely. :) Simán van esélye annak, aki dolgozni akar. Szakmunkával azonnal lesz állása, jobb fiziért. Lasszóval kapkodják őket felénk is.
2017. dec. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
73%
Nem voltunk szegények, most sem vagyok az, de nem szeretem amikor valaki ilyen kijelentést tesz, hogy szegények ne vállaljanak gyereket. Az már teljesen más dolog, amikor egy pár vállal 1-2 gyereket, de azzal is bajlódnak, mert számlákat nem tudják fizetni, ruhákat nem tudnak venni, orvosságra nincs pénz és akkor jön a harmadik, meg a negyedik meg a nem tudom még hanyadik gyerek. Az ilyen tényleg ne vállaljon gyereket.
2017. dec. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
96%
Bárki vállalhat gyereket. De azt tegye felelősen. Ahol 1 gyerek ellátása is gondot okoz, oda nem jó még másodikat, harmadikat, negyediket is vállalni. Lehet szegényen/szerényen is élni, de az éhezésre szülni felelőtlenség. A gyereknek sokminden kell, ruha (hamar ki is növik) megfelelő étel, meleg, kicsinek pelenka, késöbb óvoda és iskola felszerelés. Ha beteg gyógyszer is kell és nem garancia semmi arra, hogy nem pont a hosszú hétvégén lesz beteg, akkor beutazni vele az ügyeletre (ha messzebb van). Ahol a havi számlálat se tudják fizetni ott miből állják ezeket? Vagy villany nélkül, esetleg fűtés nélkül maradnak mert nincs pénz? Felnő a gyerek zsíroskenyéren is, de nem egészséges az egyoldalú táplálkozás. Ki lehet törni, sokan megtették. De mégtöbben ragadtak a szegénységben. Legyen biztos munkahely, biztos lakhatás és annyit kell vállalni amennyit feltudnak nevelni. Szép dolog gyereket vállalni, de az felelősség! A minim biztosításához nem kell gazdagnak lenni. Nem a szegénységgel van baj, a felelőtlenséggel, ahol éhezik a gyerek de még vállalnak rá egyet, meg mégegyet...
2017. dec. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
79%

"Egyetem? A szakmunkát keresik, szíveim. :) Egyetemre akkor éri meg menni, ha valami műszaki vagy informatikai dolgot tanulsz mondjuk."


Azért nemcsak ez a kettő van, amivel el lehet helyezkedni a diploma megszerzése után. Az rendben van, hogy kezdőként nem kap annyi pénzt, ha nem ezt a kettőt végzi el valaki, de feljebb lehet törni, ha megvan az elhivatottság és szakértelem. Vagy most emiatt ne felvételizzek csecsemő- és kisgyermeknevelő szakra februárban? Kezdőként 105.000-et (nettó) fogok kapni, valahonnan el kell indulni.


A kérdésre válaszolva: mindenkinek akkor kellene gyereket vállalnia, amikor van félretett pénze, olyan, amit nem él fel azonnal. Itt persze nem milliókra gondolok, (mert az honnan is lenne?), de nem mindegy, hogy valakinek pár 10.000 vagy 100.000 Ft-ja van pluszban.

2017. dec. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
94%

"Anno"...aha. Én anno 100 forintból vettem magamnak kaját a suliban és nem vagyok még 30 éves se. Most ha 100 forintom lenne kajára/nap, akkor kb éhen is halnék.


Lehet vállalni szegénységbe is gyereket, ki is lehet onnan törni, csak önerőből elég nehéz. Egy gyerek marha gyorsan nő, folyamatosan új ruhák kellenek neki. A pelenka sem olcsó és amikor már totyog, akkor nem mindegy hogy egy foskoktél 2000 forintos kínai cipőben teszi vagy egy minőségiben, ami már nem teszi tönkre az első alkalommal a lábát. Az erdőben egy barlangban is fel lehet nevelni egy gyereket, csak nem mindegy hogy. Nyilván nem azt mondom, hogy csak a milliomosok vállaljanak gyereket, de két minimálbéres ember, aki albérletben lakik 2x gondolja meg!

2017. dec. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy azok szoktak 3-4 vagy még több gyereket bevállalni, akiknek egyet eltartani is nehézkes lenne.

Aztán jön az irigyekedés, hogy más autót meg házat vesz a gyerekének a ballagására, hogy süljön ki a szeme, elkényeztetik a gyereket stb..

Közben meg ők is lehet meg tudnák tenni ezt a nagyobb támogatást, ha nem vállaltak volna be erőn felül gyerekeket.

Ha valaki 100 ezret keres, akkor ne szüljön 5 gyereket, mert nem fogja tudni eltartani őket tisztességesen.

Vállaljon be egy gyereket és neki próbáljon megadni mindent.

A másik dolog, hogy sokan egy kis panellyukba szülik a gyerekeket.Aztán egy szobában lesznek kortól és nemtől függetlenül.

Ez sem túl ideális a gyerekek szempontjából, ők szívják meg mindig.

Fel lehet nőni úgy is, hogy 3-an vagytok egy szobában.

De mennyivel nyugodtabb és mennyivel több magánéleted lehet, ha saját szobád van neked és az összes tesódnak is?

Én igazából sajnálom azokat a gyerekeket, akik elég rossz körülmények között élnek.

Ők nem tehetnek semmiről, nem azt érdemelnék.

De sok szülő nem érti ezt meg..

Ismerősöm már gimiben végig dolgozott, mert nem tudta eltartani az anyja őt és a testvéreit.

Egyetem mellett is folyamatosan diákmunkázott, nehéz volt neki úgy a suli.

Az anyja pedig folyamatosan potyogtatta a gyerekeket, annak ellenére, hogy nem tudta őket eltartani. A legnagyobb gyerek(ismerősöm) ha nem dolgozott volna és nem vette volna a hátára az anyagiakat, akkor szerintem el is vették volna a nőtől a gyerekeket..

És most is van egy kicsi, még csecsemő..

Nem értem,hogy ilyen körülmények között ezt miért kell.

2017. dec. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
94%
Nem, aki még saját magának se tud egy elvárható színvonalat teljesíteni, az ne szüljön. Persze lehet mindig mások jóindulatára támaszkodni, de nem igaz, hogy nem veszik észre, hogy szegény gyerekkel csesznek ki. Most nem olyan szegényekről beszélek, akik nem tudják az x technikai csodát megvenni, hanem olyanokról, mint például, akiknek most fejlesztőn adakoznak, "hajléktalan óvoda". Nem is értem, az, hogy. A szívem elszorul, ha rájuk gondolok.
2017. dec. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!