Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy a szegénye...

Miért mondják, hogy a szegények boldogabbak?

Figyelt kérdés

Vannak gazdag ismerőseim, és nem tűnnek boldogtalannak.

Az egyik lánnyal múltkor elmentünk vásárolgatni. Ő csak a legnagyobb márkáknál vesz valamit, Chanel, Dior, Guerlain, YSL és a többi, nekem meg hiába tetszett onnan bármi is, szerintem sose tudnék annyi pénzt összeszedni, és csak fájdítom a szívem. Ő kívánságlistát ír karácsonyra, én meg költségvetési tervet, mert az ünnepek után is kell, hogy legyen élet.

Hiába vágyok dolgokra, örülök, ha a legszükségesebbeket meg tudom venni.


Akkor miért boldogabbak a szegények?


2015. nov. 24. 11:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%

Azokra mondják ezt, akik kevéssel beérik, akik úgy gondolják, úgy érzik, mindenük megvan, tehát nem kell nekik sok.

Egyébként sokan mondják, hoyg a boldogság a hétköznapi teendőkben van.

Tehát ha sokat üldögélsz tétlenül vagy csak a szellemi dolgokba merülve, boldogtalanná is válhatsz.


Amikor a király beteg lett, azt mondták neki a legnagyobb bölcsek, hogy a világ legboldogabb emberének ingét hozzák el neki, mert attól meggyógyul. És nem tudták neki elhozni, mert a legboldogabb embernek nem volt inge.:)

2015. nov. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem ez csak egy bibliai tévhit.Talán szimbolikusan értendő.

Mellesleg sokan tengődnek, éheznek az utcán azért, hogy a gazdag barátnőcskéd, meg ahhoz hasonlók márkás holmikban flancoljanak, meg kívánságműsor tartsanak.Azt a pénzt ezek nem becsületes munkával teremtik elő, bármit is hazudjanak.Valakik kegyetlenül megszenvednek ezért! Undorítóak.

2015. nov. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
51%

Erről két dolog jutott eszembe, az egyik a valós élet, a másik meg egy bibliai üzenet. Kezdem a való világgal:

Az, hogy valaki ránézésre boldognak tűnik, az nem jelenti azt, hogy valóban az. Amikor shopingolni mész a barátnőddel, akkor elképzelhető, hogy ragyog az arca a sok kedvenc márkáitól, de ideig óráig teszi boldoggá. eleve frusztrációt vált ki az is, ha ragaszkodik valaki márkához, a drágább minőséghez, és ugyanúgy rosszul érzi magát, ha nem kapja meg amit akar, mint Te. Mert ő akarja, Te meg elveted alapból. Hidd el ő sokkal többet esik pofára az életben, mert azt hiszi, hogy elég mindent csak felírni a kívánság listára.

Neki az a fontos dolog hiányzik az életéből, amit Te végzel Karácsony előtt: A Kalkulálás. De Te legalább nem csalódsz.

Én ha kilépek az utcára jó kedvűnek látnak az ismerősök, pedig boldogtalan vagyok, mert a férjem elment külföldre dolgozni több pénz reményében, holott előtte sem nélkülöztünk. Sosem vágytam márkás göncökre, és most sem boldogít, hogy gyarapszik a bankszámla.

A másik dolog, hogy nem-e ezzel kevered: "Boldogok a lelki szegények". Ez csak felvetés és kérdés, mert sokan félre értik. Nem vagyok keresztény, félre ne érts, de úgy tudom a jelentése az, hogy boldogok akik szomjazzák Isten szavait, szükségük van rá. Tehát nem anyagi dolgokra értendő.

2015. nov. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
ezzel a mondással csak a szegények vígasztalják magukat,mendemonda.mitől lenne boldog ,ha minden nap a betevőjért küzd.a biblia is úgy magyarázza,hogy boldogok a lelki szegények,tehát a bolondok,a hülyék akik nem kell semmiről gondoskodjanak.
2015. nov. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
ki mond ilyet?
2015. nov. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

azért merész kijelentés, hogy a gazdagok nem tisztességes úton keresik a pénzüket...

nyilván van aki nem, de igenis vannak aki ugyanúgy dolgoznak és tisztességesen jutnak hozzá a nagy pénzhez.

szerintem mindenki a maga szerencséjének a kovácsa, akinek nem tetszik, hogy keveset keres, tegyen érte.. vagy tanuljon tovább, vagy merjen befektetni, vállalkozni, tőzsdezni... nem másokat kell pocskondiàzni akiknek ez sikerült.. nagyon undorító dolog élből utálni akinek jobban megy...

egyébként én nem vagyok gazdag, de épp most teszek érte, új végzettséget szerzek, aminel a kezdő fizetés 300E körül van.. bár még abból se fog telni Chanelre,. :D

2015. nov. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
35%
háát édesanyám tanítványai most gazdag családból vannak, érdekes a szegény tanulóinál a család összetartott, a mostani elkényeztetett gazdag gyerekeknél meg a szülő csak akkor mosolyog/figyel a gyerekre ha éppen figyelik őket, amúgy magasról letojja mit csinál.Az egyiküknél nyílt titok, hogy veri az apja és ebben a rétegben ez nem ritka jelenség.
2015. nov. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

Nincs összefüggés pénz és boldogság közt.

Azért mondják, érzékeltessék ezt. De nem jelenti boldogabbak, csak nem számít.

2015. nov. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%

ez üres közhely. most is örömmel élem az életem, de ha kőgazdag lennék, akkor méginkább.

a boldogság más kategória, nem pénz kérdés. na persze a nincstelen, a hajléktalan, a szociálisan lepukkant, a nélkülöző az más.


szóval nem boldogabbak a szegények...ez egy süket maszlag.

2015. nov. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%
én biztos nem szomorkodnák,ha lenne egy zsák dollárom.
2015. nov. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!