Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezek szerint nagyon szegények...

Ezek szerint nagyon szegények voltunk?

Figyelt kérdés

Elég tompák az emlékeim a gyerekkoromból/tinikoromból, pedig nem volt olyan régen, 21 vagyok.

Nem voltak saját ruháim, többnyire lányrokonoktól örököltem, de emlékszem, hordtam anyukám tinikori ruháit is (27 év van köztünk). Egyszerre csak egy nadrágom volt, hordani kellett, még vállalhatatlanul szét nem szakadt (ameddig lehetett, foltoztuk). Koszosan sosem jártam, de nem egyszer tettünk kulcskarikát a csizmám cipzárjára, mert leszakadt a fogója, vagy ázott be, szakadt szét a cipőm.

16 évesen voltam először étteremben, és sosem nyaraltunk sehol. Egy héten 2-3 napig rendszeresen ugyanazt ettük, volt, hogy a harmadik napon még át lett alakítva kicsit, hogy még egy napig jó legyen (fűszerek, zöldség). Amikor elmondtam az iskolában 10 évesen, anyukám leszidott érte, nem értettem, mi a baj ezzel, hisz mindig azt mondta, mi átlagosan élünk. Azt is tilos volt elmesélni, hogy rokonok megunt ruháit hordom, vagy ritkán turisat.

Hogy miért van ilyen képszakadás az emlékeimben, hogy a gyerekkoromra csak foltokban emlékszem, nem tudom. 1,5 éve jöttem el otthonról, és fél éve élek jó körülmények közt, de olyan, mintha mindig is így lett volna.

Ez az egész egyébként onnan jutott eszembe, hogy ma bementem a boltba venni egy flakon sampont. Mostanában drágább kategóriában vásárolok (3000Ft+), de mivel nem volt, amit kerestem, gondoltam, veszek valami olcsót, ideiglenesen jó lesz az is, így vettem egy Gliss Kur-t.

Este jutott eszembe, hogy életemben először 19 évesen használtam GK sampont, előtte évekig vágytam rá, és csodának éltem meg, hogy végre megvehettem (aztán két napig szegényesen ettem az ára miatt)


2015. nov. 8. 00:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%
Azt nem tudom, szegények voltatok-e de én a helyedben elmennék egy jóféle pszichológushoz mert veled valami gikszer van.
2015. nov. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
76%

Nálam is hasonló volt, igaz én nekem a tini korom már tehetősebb volt, de én nekem a gyerekkorom volt az amikor szegényebben éltünk, bár nekünk a családi autót fenn kellett tartani ez vitte el a sok pénzt, de apám ahol csak tudott mindent maga csinált meg, és plusz munkákat végzett hogy benzinre legyen pénz. Az autó a nagymamám miatt kellett hogy állandóan orvoshoz tudjuk vinni meg apámnak is részben munka eszköze volt. De azt is tudom hogy keveset kerestek a szüleim mi is 2-3 napi kajákat ettünk bár most is így megy egyrészt megszoktuk, idő sincs mindennap főzni, és persze valamelyik kaja másnaposan finomabb mint frissen, meg engem ez sosem zavart.

Ruhákat én is örököltem meg turkálóból öltöztem nagyon ritkán kaptam új ruhát rokontól és ennyi. Amikor 12 éves lettem apám vezető beosztásba került hatalmas szerencsével és akkor már jobban kezdtünk élni, meg a nagyobb tesóim is munkába álltak ők is adtak haza pénzt meg amikor kirepültek a fészekből már jóval kevesebb lett a kiadás rezsi terén is onnantól kezdve kezdtünk el jól élni.

Nálunk a nyaralás a távol élő rokonok látogatásáról szólt és akkor 1-2 kis szórakozás belefért és ennyi. Én 18 évesen voltam életembe először nyaralni igaz azért én meg is dolgoztam és akkor a barátnőmmel mentünk el egy faházas helyre nyaralni kettesben 4 napra.

2015. nov. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
56%
OFF: Mi volt, hogy egész nyáron palacsintát ettünk, meg anyánk ritkán főzött, mi gyerekek főztünk, már amennyire tudtunk. Húst elég ritkán ettünk, kb. 1-2 hetente xd
2015. nov. 8. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
50%
Ja, persze palacsintát vízzel, nem tejjel készítve, meg aztán cukorral, kakaóval ettük
2015. nov. 8. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%
Jöhetnek itt mindenfele összehasonlító történetek, de a lenyeg abban van, amit az első hozzászóló irt.
2015. nov. 8. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
74%
Csatlakozom az elsőhöz!
2015. nov. 8. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
33%
Benned ragadt a bűntudat, mert majdnem csövik voltatok és ha valami drágábbat veszel elfog ez a beidegződés...kezeld ki magadból önkontrollal vagy bajok lesznek. És addig semmiképp ne alapíts családot.
2015. nov. 8. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem sincs veled valami rendben...
2015. nov. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
89%
Nem t'om, szerintem nincs olyan nagy baj a kérdezővel, hisz abba szokott bele, hogy szegényesen él, és most ÁLLÍTÓLAG jobban él... De szerintem ez 1-2 hétig nagy ámulás, nem kéne 1,5 múlva is ezen gondolkodni.
2015. nov. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
82%
Van, akinél soha nem múlik el, tesóm barátnője 10 év angliai élet után is fillérezik, egyfontos bolt, a legolcsóbb kell mindenből, akkor is, ha szar.
2015. nov. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!