Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezek szerint nagyon szegények...

Ezek szerint nagyon szegények voltunk?

Figyelt kérdés

Elég tompák az emlékeim a gyerekkoromból/tinikoromból, pedig nem volt olyan régen, 21 vagyok.

Nem voltak saját ruháim, többnyire lányrokonoktól örököltem, de emlékszem, hordtam anyukám tinikori ruháit is (27 év van köztünk). Egyszerre csak egy nadrágom volt, hordani kellett, még vállalhatatlanul szét nem szakadt (ameddig lehetett, foltoztuk). Koszosan sosem jártam, de nem egyszer tettünk kulcskarikát a csizmám cipzárjára, mert leszakadt a fogója, vagy ázott be, szakadt szét a cipőm.

16 évesen voltam először étteremben, és sosem nyaraltunk sehol. Egy héten 2-3 napig rendszeresen ugyanazt ettük, volt, hogy a harmadik napon még át lett alakítva kicsit, hogy még egy napig jó legyen (fűszerek, zöldség). Amikor elmondtam az iskolában 10 évesen, anyukám leszidott érte, nem értettem, mi a baj ezzel, hisz mindig azt mondta, mi átlagosan élünk. Azt is tilos volt elmesélni, hogy rokonok megunt ruháit hordom, vagy ritkán turisat.

Hogy miért van ilyen képszakadás az emlékeimben, hogy a gyerekkoromra csak foltokban emlékszem, nem tudom. 1,5 éve jöttem el otthonról, és fél éve élek jó körülmények közt, de olyan, mintha mindig is így lett volna.

Ez az egész egyébként onnan jutott eszembe, hogy ma bementem a boltba venni egy flakon sampont. Mostanában drágább kategóriában vásárolok (3000Ft+), de mivel nem volt, amit kerestem, gondoltam, veszek valami olcsót, ideiglenesen jó lesz az is, így vettem egy Gliss Kur-t.

Este jutott eszembe, hogy életemben először 19 évesen használtam GK sampont, előtte évekig vágytam rá, és csodának éltem meg, hogy végre megvehettem (aztán két napig szegényesen ettem az ára miatt)


2015. nov. 8. 00:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
32%
És is tescos dolgokat veszek liszt cukor tusfürdő..van amiből nem de..tudod egyszer fenn egyszer lenn.mmost jol keresek de kerülhetek még padlora..nem is muszàly céges leépités elég ha feltekeredek egy fàra vagy korhàzba kerülök..
2015. nov. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
82%
Ha ez valóban így volt, ahogy leírtad, emlékszel rá, akkor sajnos igen. Bár ez is viszonyítás kérdése, de.. Ha tényleg nem emlékszel semmire, vagy nagyon kevésre, akkor felkéne keresni ey orvost. Az agy megvédi az embert. Elzár bizonyos dolgokat, amiket magad nem tudsz előhívni. Például a születés. Nem azért nem emlékszel rá, mert rég volt-bár ez is igaz- hanem mert az agyad nem enged emlékezni. Az egyik pillanatban bent vagy, utána kint. Egy teljesen más világba és ha erre emlékeznél, az baj lenne. Orvos elő tudja hozni az emléket, de ezt ritkán csinálják, meg kérni se kérik sokan. Viszont ha érdekel a gyerekkorod azt elő lehet szedni.
2015. nov. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
64%

Én is igyekszem olcsót venni, de nem szart..

A tesóm barátnője viszont szart vesz, csak mert ilcsó, aztán csodálkozik, hogy az általam vett drágább jobb.(pl fülhallgató jobban szól).

Ő egy kávét nem iszik meg kávézóban, mert otthon olcsóbb.

Engem is így neveltek, de én azért veszek.

2015. nov. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
51%
csak én akadtam fent azon hogy a gliss kur a szar sampon? :D egyáltalán milyen sampont lehet 3000 forint felett kapni?
2015. nov. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Miért baj 2-3 napig ugyanazt enni? Ha nem fogy el, kidobod?

Nekem is voltak tök menő cipőim unokatesóktól.


Szerintem te most túlkompenzálsz a túlárazott samponoddal.

2015. nov. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Szerintem ne foglalkozz azzal, milyen volt régen.Szerencsére túlélted, most már jobb.Akkor minek agyalsz rajta?Semmi értelme nincs.Mi is eszünk néha harmadnaposat, ha véletlenül többet sikerül főzni a kelleténél, nem dobjuk ki.
2015. nov. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
24%

14-es, nem csak te akadsz fenn azon, hogy szerinte a Gliss Kur sz@r sampon:) Csak annyira nem tartom normálisnak ezt a fajta gondolkodást, hogy már leírni sem akartam mit gondolok. Én sem tudom elképzelni, hogy milyen lehet az a szerinte jó sampon, ami neki megfelel, ami 3000ft+-ba kerül.

Mint ahogy azt sem értem, miért ne lehetne 2-3 napig megenni egy kaját? Tényleg, mit csinálsz ha marad, kidobod? Meg ráérsz mindennap főzni?

6-os voltam

2015. nov. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Én azt sajnos nem tudom megmondani, hogy tényleg szegények voltatok-e, vagy csak a szüleid sz..rrágók voltak és sajnálták kiadni a pénzt. Nem tudom. Mert van ilyen is olyan is.


Az fura, hogy szerinted nem emlékszel sok mindenre, de közben meg írsz egy csomó mindent amire meg igen. Szóval még ez sem biztos, hogy nem emlékszel.


De alapból vannak akik sokkal kevesebb dologra emlékeznek gyerekkorukból, csak úgy, mert pl. rosszabb a memóriájuk, vagy csak egyszerűen nem történt semmi különös amire nagyon emlékezzenek.


Szerintem akkor az volt neked is a normális, most meg rádöbbentél, hogy jéé, most már máshogy élsz és most meg ez a normális. A kettő meg ellentmondásban van és ez okozott egy kis áramköri zavart, de majd elmúlik.


Amúgy a szüleid most hogy élnek?

2015. nov. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Akik fennakadnak a 3000-es samponon:


Amíg a Body Shopnál lehetett kapni nagy kiszerelésű sampont, addig azt vetem 4000-ért. Most kis kiszerelés van csak 2000-ért. De szerintem az a legjobb, mert nekem az jött be. Én szulfát és szilikonmenteset veszek mindig, mert ami nem ilyen, attól vakarózok.


A GK meg szerintem is sz..r, mert zsírcsomó lett tőle a fejem és tele van szeméttel amitől szintén vakaródzok. Ennél már sokkal jobba a DM-es Babylove sampon, ami sokkal olcsóbb is, kb 400 forint. És azt is szoktam venni, ha épp arra járok mikor kell.


Szóval nem kell ezen a pár ezer forinton fennakadni.

2015. nov. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Jo a heden shoulderst akarta irni csak mindent àt kel költeni lehessen nevetni màsok nyomoràn
2015. nov. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!