Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha eddig szegények voltunk és...

Ha eddig szegények voltunk és ezután nem akkor mi lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés
Apa kapott egy jobb fizető állást és most kicsivel többet keres. Azt mondta ha helyre jövünk fogok kapni zsebpénzt lehet olyan havi 20000ft-ot. Hogyan költsem el okosan ha mindent megkapok amire szükségem van. Ez alatt azt értem ruha cipő étel laknom van hol és van már mindenem amit szeretnék. Mégis égeti a zsebemet a pénz. :) Mibe fektessem ezt a pénzt?

2015. nov. 2. 23:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha mindened megvan, akkor aligha voltatok szegények. 20 ezer forint befektetéshez kevés. Szépen rakd félre, egyszer még jól fog jönni. Esetleg ha van valami, amiről úgy érzed, hogy nem feltétlenül jár (buli, telefon, mittudomén), akkor azt fizesd abból a pénzből.
2015. nov. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha betöltötted a 14-et, nyiss bankszámlát, Ersténél pl. teljesen ingyenes a diákszámla, van célbetét opció, ahova minden hónapban félretehetsz. A helyedben ezt tenném, ha ennyire apád fizetésétől függ az anyagi helyzetetek.

Bár némileg kamuszagú a kérdés, eleve nem értem, mit keres ebben a kategóriában. Ha eddig "szegények" voltatok, és apád "kicsivel" keres többet, te meg hirtelen ekkora zsebpénzt kapsz (20 ezer nem kevés, én se adok ennyit a gyereknek, pedig távolról sem vagyunk szegények), az nagyon nem áll össze.

2015. nov. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de nem olyan nagy összeg. Gyűjtsd össze, vagy bulizd el, ahogy akarod. Havi 20 rugóból nem sok mindent tudsz venni. Pl. autó kilőve.


Szerintem érezd jól magad. 1-2 év múlva úgyis mást akarsz majd.

2015. nov. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát nem lettem okosabb. De úgy éreztem van tv van számítógép telefon és ház nincs másra szükség. Viszont munkanélküli volt apám 1 hónapig így nem fizettünk be semmit és most tudjuk majd kifizetni 2 hónap és telik mindenre. Pl Könyv!
2015. nov. 3. 02:53
 5/12 anonim ***** válasza:
Keress egy afrikai országot éssegítsd azokat. Vagy támogasd a menekülőket.
2015. nov. 3. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

" Mégis égeti a zsebemet a pénz. :) "


Na errol szokjal le qrva gyorsan, vagy te is szegeny leszel.

2015. nov. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ezt a menekülteket sosem értettem. Hova menekülnek?

Itt nem jó nekik? Van elég hely csak a nyelvünk nehéz.Itt lakom 10km-re a keritéstől és egyetlen egyet nem láttam!

Szerintem nem is léteznek! Valami politikai fogás hogy a médiával átverjék az embereket. 45000 lakosú Baja városa ebből 10000-en járnak piacra a vizek városában rajzolt táblákkal van kijelőlve az ingyenes kempingek a cserkészet tagjaként látom ha valaki jön, ingyenkonyha ahol önkéntes vagyok és csak magyarul beszélő magyar nevű embereket látok. Hol vannak a migránsok? Nem kelett volna belefussak egyetlen egybe? Sőt 2 napig határt építeni is voltam és egy határsértő nem volt. Nem találok a facebookon se senkit aki látott volna. Akkor kinek adjam oda?

2015. nov. 3. 09:30
 8/12 anonim ***** válasza:
Akkor fektesd nyelvtanfolyamba vagy nyelvtanárba, és tegyél le nyelvvizsgát. Arra pont elég. Keress valami olyat, amit a suliban nem tanulsz, és viszonylag kevesen tudnak itthon, európai nyelvek közül pl. a holland, olasz/francia (bár ez nem olyan ritka), esetleg orosz, ázsiaiak közül a japán.
2015. nov. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

hát rakd be a bankba, vagy a fundamenta is jó ötlet, de ha mindened megvan hogy voltatok szegények?

egyébként meg gondolom egyszer akarsz majd külön lakást, házat, arra is jó lehet gyüjteni....

2015. nov. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A fundamenta talán jó ötlet.

Amúgy nekem kis igényeim vannak ezért nehéz a pénzköltés. Van egy 10 éves t-nk működik nem kell jobb mindegy mit nem nézünk. 1 éves a telefonom működik nem kell jobb. van egy jó számítógépem igaz 7 éves de korszerű nem kell jobb. Tele vagyunk luxus cikkekel mi kelhetne még? Talán egy olcsó karóra hogy ne késsek el örökké!

2015. nov. 3. 10:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!