Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, tényleg úgy...

Miért van az, tényleg úgy van-e, hogy a szegény, alacsony végzettségű szülök gyerekei is szegények és alacsony végzettségűek lesznek?

Figyelt kérdés
Statisztika szerint a szegénység, a műveletlenség és az alacsony végzettség újratermeli magát, tehát az ilyen szülőknek a gyerekeik is ilyenek lesznek. Tényleg olyan ritka, mint ahogy a statisztika mutatja, hogy egy ilyen hátterű gyerek a saját eszével és munkájával felnőtt korában gazdag, magas beosztású ember lesz? Mi ennek az oka? Én gondolom, hogy a család befolyása, a nevelés. De az iskola ezzel szemben nem tud semmit tenni? Az ilyen hátterű gyerekeknek eleve el van rendelve a jövőjük? Például van egy gyerek, akinek az anyja egy nylc általánost végzett, munkanélküli háziasszony, az apja meg valami szakmunkás, aki esetleg alkoholista is, akkor abból a gyerekből nem lehet más, mint a szüleiből? Tehát ha lány, akkor nyolcáltalánosos háziasszony, a férje csicskája, ha fiú, akkor meg valami ignytelen, részeges közmunkás válik belőle?

2015. aug. 4. 21:18
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
39%
Az iskola nem az életre nevelni, otthon csak a szar példát látja, a szülei meg hogy bíztatnák, ha maguknak nem volt annyi eszük, hogy némileg többre vigyék?
2015. aug. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
67%
ilyen a családmodell, ezt látja, ezt ismeri, akaratlanul is ebből kerül ki a célja. nehéz kitörni agyilag ebből
2015. aug. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
52%

Hülye kérdés. -.-

Ismertem egy csajt, apja anyja alkoholista volt, utalt otthon lenni, ezért reggel korabban ment be a suliba, könyvtárban tanult, sokat olvasott nem tudott mit tenni, volt esze! Tudta, hogy ebből a tréből egy kiút van, a tanulás;

Kitűnő lett minden évben, szeretett tanulni.

Felvették egy jó iskolába, koliba ment. A saját ira lett, lábra állt. Jó szakmát tanul ki, utána dolgozni megy, megkeresi az egyetem árát és megy tovább.

A STATISZTIKA SOKSZOR SZART SE ÉR!

Anyámnak kb 4 szakmája van, általánosa hármassal van meg.

Én jó tanuló vagyok, 4,1-el felvettek egy jó suliba, van célom. Az apám a valódi egy drogos, eldobott magától egy csicska nem dolgozik. A nevelőapám egy szakmunkás, de kulfoldon dolgozik jó pénzért.

En egyetemre akarok menni, a csaladomban csak a nagyapamnak volt diplomája én kitorok ebből a putri városból, ezt megígértem. Hosszú az almomboz vezető út, de Mindenre képes vagyok érte!

2015. aug. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ez nem feltétlen igaz.

Anyámnak meg apámnak szakmunkás végzettsége van, nyugdíjasok már és nekem meg mérnök diplomám van és az ő bruttó nyugdíjuk együtt annyi, mint az én nettó fizetésem.

Sosem voltak sem ők sem a családunk gazdagok, de valahogy csak kiszorították a főiskola költségeit és tudtam tanulni, így vittem valamire.

Nem volt egyszerű de megérte és mai napig hálás vagyok nekik érte, hogy most itt lehetek és nem csak hogy magam el tudom látni, de félre is tudok tenni nem is keveset és még őket is tudom segíteni rendszeresen.

30/F

2015. aug. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
71%
ha van annyi esze hogy felismerje hogy ez nem jó út akkor valószínűleg nem lesz ilyen. Szerintem senkinek nincs így elrendelve a jövője egy "nagykönyvben", aki felismeri hogy nem jó az az irány amibe halad változtatni fog rajta.. lehet hogy az általad leirt "családmodell" gyereke még nem lesz egy 3 diplomás zseni, de ha a nyolcáltalanos után már elvégez egy középiskolát és valami normálisabb szakmát tanul akkor az már előrelépés.
2015. aug. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
71%
Na akkor most mondok neked egy kivételt, ami reméljük nem erősiti majd a szabályt ;) Apukám két közeli férfi rokonáról van szó. A két férfi anyukája takaritónő a helyi falucska iskolájába, az apukája pedig szakmunkás, festő/mázoló s olykor fel is hörpint a garatra rendesen. A nagyobbik fiú évek óta Brüsszelben dolgozik az Európai Parlementben havi kitudja hány ezer euroért én olyan 5 re tippelek. Két éve vette feleségül a párját, már van babájuk. A másik, kisebbik srác pedig tolmács egy nivós informatikai cégnél Magyarországon ;) Szüleik nagyon büszkék rájuk, úgy tudom rendszeresen adnak haza pénzt nekik.
2015. aug. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
70%
4-es, bruttó nyugdíj?
2015. aug. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
67%
Nem feltétlen igaz, de sajnos Magyarországon elég rossz a mobilitás ilyen szempontból. A rossz és kevés támogatás, a felkészületlen iskolák/tanárok és a mindennél gyengébb szociális háló miatt csak kevesek tudnak fordítani a sorsukon, és a többség, még ha tehetséges is lenne, beleragad a családi sárba...
2015. aug. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
8%

#7 értsd: a nyugdíjak összegét vegyük "bruttósítva"...

Mivel a nettó összeg kb a fizetésemből levont adó és egyéb járulékok összegét se tenné ki...

2015. aug. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
39%
A szülők részéről nincsen számonkérés, hiányzik az ösztönzés és a motiváció. Ezért a gyerek lusta az iskolában, társfüggője lesz majd ő is az alkoholista párjának. Nem tanulnak meg emberi módon kommunikálni, konfliktust megoldani, gyermekeket helyesen nevelni. Nagyon ritkán sikerülhet felemelkedni, Arany János programon keresztül ösztöndíjjal továbbtanulni. De innentől más nem szabad visszanézni, mert a család hamar visszaránthat. Egy párkapcsolat és egy új családba kerülés is megváltoztathatja a körülményeket. de a gyökerektől el kell szakadni sajnos.
2015. aug. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!