Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, tényleg úgy...

Miért van az, tényleg úgy van-e, hogy a szegény, alacsony végzettségű szülök gyerekei is szegények és alacsony végzettségűek lesznek?

Figyelt kérdés
Statisztika szerint a szegénység, a műveletlenség és az alacsony végzettség újratermeli magát, tehát az ilyen szülőknek a gyerekeik is ilyenek lesznek. Tényleg olyan ritka, mint ahogy a statisztika mutatja, hogy egy ilyen hátterű gyerek a saját eszével és munkájával felnőtt korában gazdag, magas beosztású ember lesz? Mi ennek az oka? Én gondolom, hogy a család befolyása, a nevelés. De az iskola ezzel szemben nem tud semmit tenni? Az ilyen hátterű gyerekeknek eleve el van rendelve a jövőjük? Például van egy gyerek, akinek az anyja egy nylc általánost végzett, munkanélküli háziasszony, az apja meg valami szakmunkás, aki esetleg alkoholista is, akkor abból a gyerekből nem lehet más, mint a szüleiből? Tehát ha lány, akkor nyolcáltalánosos háziasszony, a férje csicskája, ha fiú, akkor meg valami ignytelen, részeges közmunkás válik belőle?

2015. aug. 4. 21:18
1 2 3
 11/28 anonim válasza:
28%
Egy részt a mai politikát is lehet a hibás másrészt hozzá állás kérdése. Sajna aki szegény az nem tudja úgy biztosítani a tanulását például így nem tud elmenni egyetemre mert nem tudja fizetni. Vagy nem tudja letenni az érettségiit mert szakmunkás iskolába megy azért hogy minél hamarabb dolgozhasson hogy eltudja tartani magát. Na-meg ha a szülei is olyanok akik nem igazán a normálisak meg szar környéken él akkor úgyis csak azt lássa és akkor ö is ugyanolyan lesz mert belekerül valami rossz társaságba és az egész élete elvan baszva. Igen ritka az olyan aki tud ezen változtatni.
2015. aug. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
56%
"az ő bruttó nyugdíjuk együtt annyi, mint az én nettó fizetésem." Ez nekem is nagyon tetszett. :D
2015. aug. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
46%
Nem lát más példát, nem tudja, hogy sikeres is lehet.
2015. aug. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
26%
Ha a család gazdag, a gyerek sokszor kénytelen otthagyni a sulit, és elmenni fiatalon dolgozni, hogy segíthesse a szüleit. Márpedig, ha hamar otthagyja, akár már érettségi előtt is, akkor nyilván szinte nulla végzettséggel & szakértelem nélkül nem is fog jól kereső munkát találni, tehát ő maga is szegény marad örök életére. Egyébként attól még, hogy valaki szegény és/vagy alacsony végzettségű még nem feltétlenül iszákos és igénytelen - szerintem nem kéne így általánosítani! Egy rakás részeges, drogos, stb. gazdag ember is van - nézd csak meg a hírességeket, hogy élnek, pedig őket felveti a pénz!
2015. aug. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
67%

Az nem igaz, hogy a gyerekből nem lehet más, mint a szüleiből, de az tény, hogy ritka, amikor magasabb végzettséget, jobb életszínvonalat teremt magának. Egy egészen személyes példa: a férjem szüleinek csak általános iskolai végzettsége van, mondjuk mindketten egész életükben dolgoztak, de na, sosem volt még szakmájuk sem, és nem is éltek túl jól soha. Van négy gyerek, közülük egyes egyedül a férjemnek van érettségije, pedig őt is ugyanúgy nevelték, mint a testvéreit, őt sem piszkálták, hogy jól tanuljon általánosban, utána őt is szakmunkásba íratták be, pedig szeretett volna gimnáziumba, vagy szakközépbe menni. Később, munka mellett szerzett érettségit, és most levelezőn jár egyetemre. A három testvérének "csak" szakmunkás végzettsége van, sőt, az egyiknek még az se.

De én pl. dolgoztam hátrányos helyzetű településeken, és volt, hogy végig kellett kérdeznünk nagyon nagyon sok embert, hogy neki milyen végzettsége van, és mit dolgozik, illetve a szüleinek milyen végzettsége volt, és mit dolgozott. Iszonyúan kevesen voltak azok, akiknek magasabb végzettségük volt, mint a szüleiknek.


Az iskolának meg valóban az lenne az egyik célja, hogy ezeket a hátrányokat csökkentse, de hát sok esetben inkább csak tovább növeli a lemaradást. Nem csak a családról van szó, de persze arról is. Viszont képzeld csak el, hogy egy olyan gyerek, aki otthon még ceruzát sem kapott soha a kezébe, akinek otthon még fogkeféje sincs, bekerül első osztályba. A pedagógus meg már eleve úgy fog hozzáállni, hogy hülye, igénytelen, suttyó, és az is lesz belőle. Vagy hogy állnak hozzá ahhoz a gyerekhez, aki nyakig koszosan, sárosan megy iskolába? Még akkor is, ha amúgy olyan helyen lakik, ahol nincs betonozott út, és két km-t gyalogol az iskoláig, akkor is, ha esett előtte napokig az eső. Mert ilyen is van. Meg eleve, mennyire tud figyelni a suliban az a gyerek, aki így kezdte a napot, két km gyaloglással, nem túl jó útviszonyok közepette, természetesen ezt a távot üres hassal tette meg, és ha alsós, akkor majd első szünetben kap tízórait, de ha felsős, akkor még azt sem, csak majd ebédet. Na meg persze, az otthoni körülmények. Melyik az a gyerek, aki lelkiismerettel, magától leül otthon gyakorolni azt, ami a suliban nem ment neki? Főleg ha elsős. Hát nem sok. De ha a szülőt nem érdekli? Vagy nem is tudja, hogyan segítsen neki? Így már első osztályban prímán le lehet maradni, olyannyira, hogy az életben be nem hozza szerencsétlen. Így nem csoda, ha neki sem jut több, mint a szüleinek.

2015. aug. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
35%
Anyukámnak épp hogy csak megvan az érettségije , és gyárban dolgozik de a nővérem és a többi bátyámnak is több diplomájuk van és nagyon értelmes emberek és tanulnak, pont azért hogy ne kövessék el azt a hibát mint anyukám. én is épp ezért egy elég jó gimibe járok és egyetemre mindenképp megyek.
2015. aug. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
82%

Még most sokban igazuk van az előbbieknek. De néhány év múlva ez nem lesz igaz! Visszatérnek a Horthy-éra idejében levő állapotok! Csak az tud tanulni, akinek a szülei tudják fizetni a taníttatását! Sok családban már ma is komoly gondot okoz az iskolakezdés, az érettségi. Egyetemről nem is mernek álmodni. Ehhez még sok gyerekesnek sem kell lenni.

Egyre csökken az államilag támogatott helyek száma, és oda is elsősorban a határontúliakat veszik fel. (Kell a szavazat a Fidesznek) Aki komoly egyetemre pl. orvosira jár, az nem tud diákmunkát sem vállalni. Számára az egyetem csak elérhetetlen álom marad.

Németország jobban áll nálunk, de ott ismeretlen a százezrekbe kerülő szalagavató és ballagás. Sokan ezt is csak hitelből tudják fizetni.

Ez pedig ahhoz vezet majd, hogy akinek nem tehetősek a szülei, nem tud tanulni, és igaza lesz a kérdezőnek.

2015. aug. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
73%

CSak a vastagbetűt olvastam a kérdésben.

Nagymamám szomszédai: összedőlni készülő ház, kút, az öregek közül már csak a nő él , kb 85 éves, 0 iskola (kis faluban), van 4 gyereke. 2 vele él, de mindig dolgoztak valamit, nem isznak, nem cigiznek. A másik 2 közül a férfi kő gazdag, mérnök-közgazdász, a nőt nem tudom, de ő sem ott él már, hanem vmelyik nagyobb városban és ők is pénzesnek tűnnek.

Szóval lehet egy szegény , alacsony végzettségűnek is VALAKI a gyerekéből.

2015. aug. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem önbizalom kell ahhoz,ahogy nekimegy a dolgoknak. És pl ha nem voltak olyan jó ruhái, mint másoknak, akkor lehet, hogy kisebb lesz az önbizalma, nem lesz olyan, határozott, megnyerő a fellépése adott esetben, esetleg pont így jönnek ki az érdeklődési körök, hogy ami őt érdekli, azzal nem lehet jól keresni.
2015. aug. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
86%
*Ja meg hát lehet, hogy hamarabb is kell munkába állnia, mivel szegények, így nem tud tanulni.
2015. aug. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!