Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt időszak mikor nagyon...

Volt időszak mikor nagyon szegények voltatok, éheztetek?

Figyelt kérdés

Hogy emlékszel vissza az egészre? Milyen körülmények között éltetek? Hogyan fordult jobbra a sorsotok? 

A történetedre lennék kíváncsi, amiből mások erőt meríthetnek! Régebben is volt egy ilyen kérdés most felrakom újra!


2015. aug. 25. 04:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Volt ilyen időszakom, és elég magasról zuhantam bele, bő 1 évig tartott, közben egy betegség is belejátszott.

Vállalkozó lettem, egész jól alakul az életem.


A köztes 1 évben volt olyan, hogy szó szerint kajám sem volt, ingyen konyhán ettem.

2015. aug. 25. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
100%
Szüleimnek volt. Nagyon sok munkával, az utolsó fillér megfogásával és nagyon kitartó optimizmussal kijöttek belőle. Én gyerekként csak annyit éreztem, hogy kevesebb van, mint másnak. Utólag mesélték.
2015. aug. 25. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
97%
Nekem most van és minden nap remélem, hogy csak időszak. Egyedül élek, senkitől nem várok segítséget, dolgozom és kemény napokat élek meg közben. Fizetés előtti héten sokszor napokig nem eszem, már olyan jól hozzászokott a szervezetem, hogy csak 3-4 nap koplalás után leszek rosszul. Remekül titkolom, a barátaim, és a barátom nem is sejtik, nem akarom hogy sajnáljanak és adományokkal lássanak el. Elbánt velem az élet, hitelcsapdába keveredtem olyan ember miatt akiről azt hittem szeret. Az én hibám hogy így élek énnekem kell kilábalni egyedül. Tanácsot csak annyit tudok adni, mindenki csak magában bízzon... 26N
2015. aug. 25. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
83%
Majdnem volt, de diàkmumkàval kezdve, önerôbol diplomàt es komoly nyelvtudast szerezve, majd palyam soran neha visszalepve hogy aztan feljebb jussak. Mostanta minimàlbèr sokszorosa a keresetem
2015. aug. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Egy év volt ilyen. Megszűnt a munkahelyem és csak éhbéres melót találtam. Soha nem volt elég a pénz. Befizettem a csekkeket és alig maradt kajára. Hetekig margarinos kenyeret ettem, volt, hogy fizetés előtt már egy-két napig semmit. Ez 2005-ben volt.

Kértem kölcsön a sógoromtól 100 ezer forintot és kimentem Angliába. Két év alatt összeszedtem magam. Hazajöttem, munka is lett, pasi is jött, azóta minden rendben van. Élünk, dolgozunk, van egy kis tartalék pénzünk, nincsenek kenyérgondjaink.

2015. aug. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Volt, apukám alkoholista, mindenünket elitta, agresszív is volt. Volt, hogy nem tudtam iskolába menni, mert egy db cipőm volt és az is tönkrement.

Úgy lett jobb, hogy elváltak. Így nyugodtabb lett otthon a környezet. Mondjuk pénzünk akkor sem lett, mert anyu egyedül nevelt minket. Apu sose fizetett gyerektartást.

Saját önálló életem úgy lett jobb, hogy mindig mondogatták, hogy tanuljak, mert más esélyem nincs. Megfogadtam, mindig jó tanuló voltam, jó munkám lett, jól keresek.

2015. aug. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Anyám úgy döntött, hogy szül egy féltesót. Mostohám meg úgy, hogy neki senki se parancsolgathat és felmondott a munkahelyén, hogy ő talál jobb munkát (8 általánossal... aha). Addig is max kenyér vagy zsemle volt otthon, legtöbbször vajjal, de az se mindig.

Eljutottunk oda, hogy napokig nem volt mit enni, de ők nem alázkodnak meg az ingyen kajáért. Én meg egy barátnőmmel mentem gyümölcsöt enni nyilvános helyeken lévő fákról :D

Kölcsön kértek egy rokontól, majd még többet, majd még egy hitel, majd kell egy kocsi, még egy kell, mert az lassú stb. Mostohám évente-kétévente összebalhézik és kiborul, hogy ő neki nem parancsolgatnak és nem hajlandó dolgozni menni, így kirúgatja magát. Anyám sorba megy a rokonokon, hogy vegyenek neki fel hitelt, majd ő visszafizeti (idősebb tesómmal felvetetett diákhitelt, nem hajlandó fizetni, nagyanyámék is miatta vannak adósságban).

Most én vagyok soron :) Élősködőként is ki lehet jutni...

2015. aug. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
85%

Volt időszak,amikor az volt a döntés, hogy ebéd vagy vacsora...

Fusiztam

Iskolásokat korrepetáltam

Job állást kerestem

Amit lehetett nem vettem, hanem lomtalanításon, ócskapiacon szereztem be


Hála a devizahitel örömeinek, a helyzetem hasonló. Most külföldi munkát keresek

2015. aug. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Apám vállalkozó volt, nagyon magasból zuhantunk nagyon mélybe. Egyik hónapban még kidobáltuk a téliszalámit, a másikban már kenyérre se nagyon jutott. Sosem tudtak spórolni, nem volt félre tett pénzük. Anyám takarítónői fizetése nem volt túl sokra elég, aztán ő is munkanélküli lett. Ráment a továbbtanulásom is. Eljöttem otthonról 16 évesen, elkezdtem dolgozni. Kétszer is padlóra küldött egy kapcsolat, szó szerint csupasz seggel jöttem el, utoljára két és fél éve. Eddig mindig sikerült talpra állni, most is menni fog. Van munkám, némi spórolt pénzem, és ami a legfontosabb, még mindig megvan a hitem, hogy innen csak felfelé vezet az utam.
2015. aug. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Tonkrement kapcsolat utan kimentem kulfoldre szerencset probalni. 100eu volt vagyonom hetekig eheztem tiz kilo ment le mire munkat talaltam

azota tovabbtanultam nyelvet megtanultam szepen elek

2015. aug. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!