Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az egyszerű, átlagos emberek...

Az egyszerű, átlagos emberek boldogabbak?

Figyelt kérdés

Azok az emberek, akik külsőre is átlagosak/átlagosan szépek, és egyszerűen (nem szegényen!) élnek, boldogabbak?

Akik beérik kevesebbel, nem azért, mert be kell érniük, hanem mert nekik így jó. Pl vehetnének két autót, mert telik rá, de nem vesznek, mert nekik elég az egy.


Boldogabbak az ilyen személyek, párok, családok?


2014. okt. 19. 15:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem pl. két autóm van, és ettől nem lettem boldogtalan!

:)

2014. okt. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok átlagos, amit nem választottam.

De már nem cserélném el az eddigi életutam, életem egy átlagos emberével.

Az átlagos többnyire szerintem azt jelenti, hogy az illető nem mer önmaga lenni, nem mer szembemenni a társadalmi normákkal.

Mi ma az átlag? Rtl klubbot nézni? Mert mondjuk abból nem kérnék...

2014. okt. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem a kicsit gaxdagabb, de még középosztály a legboldogabb. Akinek már annyi pénze van, hogy bérmit megvehet, bárhová elmehet, az már nem tudja mit kezdjen magval, nem érdekli semmi, nem tud élvezni semmit igazán. Ezért menekülnek nagyon sokan közülük az alkoholba vagy a drogokba( nagyon gazdagok, sztárok)

Aki viszony szegény, és gondot okoz neki, hogy miből egyen, ruházkodjon, fizesse az albérletet, az sem igazán boldog.

Szóval szerintem annak a legjobb, aki nem kell nagyon odanézzen, hogy mondjuk a boltban melyik sajtot veszi meg, de egy autó vásárlást vagy utazást jól megfontol.

2014. okt. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
nekem egy 5-ös bmw-n van és boldog vagyok, főleg mikor benne ülök.
2014. okt. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem!
2014. okt. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én voltam már gazdag is,szegény is.Boldog voltam így is,úgy is.
2014. okt. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az átlagos elég tág kategória, de tény h mimnél kevesebbel beéri valaki annál boldogabb.

Pl a legboldogabbak azok akik csak esznek, isznak alszanak.


Aki okos annak csak a feje fáj h mi lesz ekkor akkor.

Aki viszont buta (és ez nem degradálás) azt nem érdekli példának okáért sem a demográfiai válság, se az infláció, se az h milyen kormány van fent...


Mert nem is tud ilyenekről.

Csak legyen mit egyen meg hol aludjon.

Ennyi

2014. okt. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"még középosztály a legboldogabb"


Tényleg épp élszegényedőben van mit gonosz mért nő az elvándorlás ?

És aki igazi mély szegény az ha kapna 10 milliót akkor se utazna sehova hanem elpipálná az egészet.

Nekik egész más az értékrendjük, találkoztam olyannal aki a megyét nem hagyta el még soha ahová szültet.


Nem h az országot.

Na nem mint ha beszélnének bármilyen idegen nyelvet is.

2014. okt. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem ettől függ, inkább attól, hogy mennyire tudja meglátni a jót az életben. Lehet boldog valaki egy kivételesebb, átlagtól eltérő életpályával, vagy egy átlagosnak tűnővel és ugyanúgy lehet boldogtalan, ha mindig és mindennel elégedetlen.

Tehát az autós példából kiindulva lehet egy család úgy boldog, hogy nem vesznek két autót, mert nem érzik szükségét, de úgy is, hogy vesznek, mert mondjuk mindketten nagyobb távolságra dolgoznak vagy szeretnek kocsikázni.

2014. okt. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha valakinek ezek megvannak:-víz akkor a boldogsága csak rajta múlik.

-oxigén

-megfelelő hőmérséklet

-táplálék


Egyébként hogy érted hogy valaki ,,átlagos" ? Anyagi javak?

2014. okt. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!