Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ne vállaljanak gyereket...

Miért ne vállaljanak gyereket a szegények?

Figyelt kérdés

Ha csak a felső középosztályba születnének gyerekek, miért lenne jobb?


Szegény családból is ki lehet törni, csak akarat és igyekezet kell. Meg jó sok türelem.


De az ilyen gyerekek többsége is fel tud magának építeni egy normális életszínvonalat, ha akar.


(4-en éltünk anno 100 ezer Ft-ból, most a gyerekkoromhoz képest sokkal jobb színvonalon élek fiatal (23) felnőttként)


2017. dec. 18. 12:26
1 2 3 4
 21/35 Metionin ***** válasza:
100%
A hangsúly a felelős gyerekvállaláson van (lenne). Mindenki annyi gyereket vállajon és akkor, ha normálisan el tudja tartani. Hiába a nagy szeretet ha abból nem tudsz kaját meg télikabátot venni a gyereknek.
2017. dec. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%

Aki akkora szegénységben él, valszeg nem költ olyan luxusra, mint védekezés.

Meg ugye nem tanulnak, eszük sincs, szóval szaporodnak.

2017. dec. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
31%

14-es! A 170-200 az jó kereset szerinted? Abból meg lehet élni? Szerintem nagyon nem. Mondjuk mi 5-en vagyunk, három kisgyerek, a rezsink plusz hitel 160 ezer és akkor nem ettünk nem ittunk, nem tankoltunk.

Eléggé kellemetlen lenne, ha 170-200 közötti lenne a fizunk..., ami szerinted jó.


Kérdező, a többiek megírták nagyjából. Vállaljon az is, aki szegény, de ne ötöt, tizet stb, hanem egyet, max kettőt és dolgozzon, ne a segélyre és csp-re szüljön.

Valamelyik nap olvastam a fb-on egy 9 gyerekes családról, ahol kb éheztek a gyerekek, anyuka 8 gyerekkel menekült el a férjtől, aki adósságba verte őket, ütötte és terrorizálta a családot, mikor az asszony találkozott egy jóravaló férfival, aki elvette és annak is szült egy gyereket, most együtt nyomorognak. Ezt a nőt nem értem, ha a fejem tetejére is állok. Pisztolyt tartottak tán a fejéhez, hogy lefeküdjön egy állattal és szüljön neki nyolc!!! gyereket? Na, ez elég megdöbbentő. Persze nem tudom magam ebbe az élethelyzetbe képzelni, de nem is akarom.

Sok ilyen eset lehet. Vidéken, peremmegyékben, ahol nincs munka, vagy éhbérért van, hiába dolgozik valaki, akkor is szegény... Oda nem kellene öt-tíz gyerek...

2017. dec. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

- Mert ha egy nő elfelejti bevenni a fogamzásgátlót és terhes lesz, azt itt a GYIK-en elmondják minden gazembernek, aki csapdába ejtette szegény párját; aki a szüleinél lakik és gyereket szül, azt is elmondják minden gazembernek, de aki seregnyi gyereket szül az adófizetők nyakára, azt bezzeg sajnálni kell. Nekem ne vállaljon gyereket senki, én a sajátomat tartom el, ha vállalok egyet.

- Mert ritkán látunk olyan szegényt, akinek 1-2 gyereke van, és a munkahelye elvesztése miatt csúszott le; általában olyat látunk, akinek tíz éve nincs munkája és ezalatt lett hat gyereke.

2017. dec. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
0%

23 - as! Ha nincs hiteled, 200 - ból nem lehet megélni? Hát hol élsz te? :D A legtöbb ember NEM keres ennyit.


Mi sokkal többől élünk, szintén hitel nélkül, de igenis meg lehet élni 200 - ból is. És ez csak egy oldal! A feleség fizetése még nincs benne. Ergo neked 300-400 ezer kevés??? Így nem csodálom, hogy hitelben vergődtök. Tudatosság nulla. Az ilyen emberek semmiből sem tudnak megélni, megint ott vagyunk...


Te is egy idealizált világban élsz, de ez nem létezik. Ismétlem, a 200 itt nem átlagfizetés. Annál magasabb.


14 - es voltam.

2017. dec. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
33%

#17: Majd akkor beszélj feltörésről, ha elérted. Szívből kívánom, de ritkán tapasztalom. Mindenkitől ezt hallom a környezetemben, aztán mennek a pofára esések diplomával a kézben. A többségnek csak szép álmai vannak, tehetsége és szorgalma már kevesebb. Nem mindig mész többre 6 évnyi egyetemmel. Tanuláspárti vagyok, de ezzel észt még nem osztanak, a munkáltató önmagában a papírkáddal esetleg kitörölni tudja... És erre hányan jönnek rá 4-6 elpazarolt év után... Beismerni meg ciki, tehát csak kitart. Aztán sír a 140 nettójával. Mert örülhetsz, ha 3 évtized alatt emelnek 30 ezret.


14 - es voltam.

2017. dec. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
80%

Nincs azzal gond, ha vállalnak, tőlem aztán csinálnak annyi gyereket, ahányat csak tudnak. Azzal van a gond, hogy utána tőlünk tarhálnak pénzt, mert nekik nem telik még a legelemibb dolgokra sem. Nyáron a kezembe akadt vmi Nők lapja, vagy hasonló értelmiségi magazin, ott volt egy cikk arról, hogy milyen sok családnak okoz gondot az iskolakezdés. Konkrét interjú alanyok voltak, anyuka 6 gyerekkel, apuka/apukák nem tudom hol voltak a történetben, mert róluk egy árva szó nem esett. Anyukáról is ilyen ellentmondásos infók, pl csak alkalmi munkákat kap szerencsétlen, mert ugyebár nincs végzettsége (miért is lenne, véletlenül sem olyan országban él, ahol ingyen lehet tanulni még a felsőoktatásban is, nemhogy általános iskolában), de azért az interjú alatt nincs jelen, mert éppen 12 órázik vhol - mint mindig! A nagymama mesélt a zord életükről, aztán a riporter az egyik kisfiúhoz, Rikárdóhoz fordult (így hívták, hát kérem szépen pont így lesznek a sztereotípiák), aki nagyon örült akkor, mikor megtudta, létezik ilyen, hogy könyvtár és onnan lehet könyveket kölcsönözni, mert Rikárdócska annyira szeret olvasni, de sajnos nekik nem telik rá... hát azt hittem elhányom magam, ilyen szintű manipulációt, mint ami ez a cikk volt... és nem, nem az a gond vele, hogy egy periférián élő családba született gyermek ne adj isten szeret olvasni, hanem azzal, hogy éppen a cikkben szereplők amúgy ilyen kis rendes dolgos emberek, véletlenül sem tehetnek arról, hogy oda jutottak, ahova, az asszony is biztosan szeplőtelenül fogant.

Summa summarum: őszintén hiszem azt, hogy az ilyen szegénységben élők 99%-a tehet arról, hogy oda jutott, ahova és egy csepp sajnálatot nem érzek irántuk sem most, sem máskor. Elhiszem, hogy vannak önhibájukon kívül lecsúszott emberek, rajtuk őszintén szívesen segítenék, csak ők kellőképpen értelmes és büszke emberek ahhoz, hogy ilyen cikkekben hirdessék a nyomorúságaikat.

Ui: egy barátnőm általános iskolában tanítónő egy alföldi kisvárosban. Sok mélyszegénységben élő gyerek a tanítványa. Tőle tudom, hogy sok család elégette télen az ingyen tankönyvet és tanszereket, amiket például a fentebb leírt cikkre reflektáló emberek gyűjtöttek össze. Nem tudom, lehet az iskolatáska mellé tűzifát kellett volna adni és nem verdás tolltartót?

2017. dec. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
51%

25-os! Nem tudsz semmit az életünkről...ugyhogy így ne olts le mást, hogy nulla infód van róla.

Éltünk mi is albérletben két gyerekkel úgy, hogy a nettó bevételünk 250 ezer volt, ebből albérlet plusz rezsi 100 ezer volt, maradt 150 ezer a "megélhetésre" és éltünk valahogy..., de inkább nyomorogtunk... Ugyhogy tudom mit beszélek. Most jobban élünk, új házban és bizony kellett hozzá hitel, de nem tíz milliók. Mesélj már szerinted, hány ember tud építeni hitel nélkül, aki nem kap szülői segítséget? Ahogy írod, nem csodálod, hogy hitelből "vergődünk"...

Ahhoz, hogy a három gyereknek uj ruhákat, kabátot, csizmát és minden évszakban váltás ruhát vegyek bizony édeskevés 200 ezer. Használtat is vettem anno, és már azon is keresnek az anyukák, ugyhogy inkább ujat veszek. Sajnálom, hogy ennyire sekélyes a gondolkodásod. Honnan veszed, hogy mennyire vagyunk tudatosak??? A házhitelen kívül nincs hitelünk semmi. Két öreg autónk van, de addig, míg nem tudunk összegyűjteni egy legalább tíz évesre, hitelre nem veszünk.

Lehet idealizált világban élek, de 200 ezer lehet fizetés, de nem jó. Abból hány év alatt gyűjtesz házra, lakásra, gyerekvállalásra? HM...Ja, csak önerőre és akkor lehet hitelből vergődni??? 200-ból lehet menni, nyaralni, havonta egyszer étterembe, moziba, esetleg fodrászhoz? Gondolkodj már, mire is elég 200 ezer...

Ja, hogy abba bele sem tudsz gondolni milyen egy három gyerekes család költségvetése...

2017. dec. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

#28: Már ne haragudj, de teljesen normális választ kaptál. Te kapod fel a vizet egy névtelen fórumon. Idegileg nincs nálad minden rendben, az látszik...


Mondtál egy hülyeséget, kaptál rá választ. Pont. Az életed nem érdekel. Keress fel egy jó szakembert, ha ennyire nem vagy oké.


Arról nem más tehet, hogy te bevállaltál 3 gyereket és nincs minden rendben. Pont erről írnak itt sokan.


És itt az élő példa, hogy pont az érintett réteg nem veszi magát észre. Sajnos nem csak a mélyszegények vállalják túl magukat...


Ez olyan, mint a relatív gyorshajtás. :)

2017. dec. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Bocs, még annyit: A tudatosságodról te magad mesélsz, ez nem sértegetés.


1: 150 ezerből te NYOMOROGTÁL. Úgy, hogy ebből már lement az albérlet. Ismétlem: NYOMOROGTÁL.


2: Majd bevállaltatok egy harmadikat. (!!!)


3: Két (!) kocsit tartotok fent. Tök mindegy, mennyi idős.


4: Sír a szád.


Én ezekből úgy látom, lehetőségeidhez képest nagy lábon élsz. Olyat dolgokat vállalsz, melyeknek talán nem Te lennél a célközönsége.


Mert akármit is mondasz, Magyarországon nem sok család él fél milliókból. Az lenne az IDEÁLIS. A VALÓSÁG meg más. Természetesen meg lehet élni kevesebből is. Tudatosan.

2017. dec. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!