Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, már nem birom...

Mit tegyek, már nem birom tovább? : - (

Figyelt kérdés

16 éves vagyok.Gyülölöm az apámat tiszta szivemböl már amiota csak tudom az eszem azota kinem birom állni.

Mindig csak szid , még akkor is ha nem szolgálok rá. meg ilyenek.Az este a mamámnál aludtam és amikor haza jöttem beléptem az ajton, már elkezdett piszkálni, hogy eredjél mán innen meg stb...(nagyon rosszul esik)Még csak 8 óra van de már 3 szor nem hagyott békén.Szerencsére elment most dolgozni.


A jó multkor csináltam magamnak egy biciklit, volt itthon egy montembájk váz, le smirdliztem, vettem fujos festéket,ülést,küllöket,gumikat kilsö belsöt, biciklimarticát,és a szerelöhöz is én vittem el hogy tegye fel a láncot és hogy rakjon a biciklibe kerékbe agyat (csak ez a 2 volt 5-6 ezer ft) stb.. , és ezt mind a saját pénzemböl csináltam.(mert szoktam járni dolgozni)

És ma reggel amikor ment apám dolgozni (van neki is biciklije) ,Megfogta ez enyém és elvitte, mondom neki h hagyd már itthon mert elkell menjek a gyógyszer tárba.ÉS ö azt mondta hogy ez az ö váza volt mert itthon volt(évek óta) és azt mondta h amit én csináltam , meg szereltem rá azt akkor vegyem le és majd ö meg csinálja magának azért meg stb.. ÉS szidott is hogy menjek a .....ba meg ilyenek.

Mit tegyek??? Nagyon utálom gyülölöm!!!!!!!

Alig várom már hogy betöltsem a 18 at, és akkor elmegyek innen és letagadom hogy ö az apám,és az életbe nem szolok hozzá, ha tudom hogy az utcára megyek akkor is elfogok menni.


2010. jún. 2. 08:05
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Régebben amikor kicsi voltam megvoltunk nem volt semmi baj, és neki van valami baja velem, de ha ö nem viselkedne igy velem akkor lehet hogy nem gyülölném ennyire.

Mert én senkit nem utálok,és gyülölök a semmiért

2010. jún. 2. 09:55
 22/31 A kérdező kommentje:

és még ha valami rosszat csináltam(DE NEM!!!!) akkor sem kéne igy viselkednie velem. A saját gyerekével!!

Ha majd nekem lesz gyerekem soha nem tudnák igy viselkedni vele.

2010. jún. 2. 10:02
 23/31 anonim ***** válasza:

szia


nagyon sajnálom,hogy ilyen rossz helyzetben van, nehéz lehet. Próbáld meg valahogy kibírni még azt a 2évet, ne figyelj apádra, engedd el a füled mellett a beszólásait. Koncentrálj másra. Ha már most dolgozol, akkor próbálj meg minden fizetésből kicsit félretenni és akkor 18éves korodban könnyebb lesz elköltöznöd,hisz lesz egy kis indulótőkéd. Esetleg próbálj meg többet dolgozni - gy több pénzed lesz és kevesebbet kell otthon lenned és hallgatni az apudat.


Kitartást és szorítok neked!

2010. jún. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

10.02:

Hogy nem fogsz a saját gyermekeddel így viselkedni?

Dehogynem.Hiszen képes vagy gyűlölni apádat,ahelyett hogy rájönnél,mi a gond veled.Hiszen írtad,ok nélkül senkit sem utálnak...

Jelzem,ha egyszer szólsz,hogy beszéljétek meg mi a gond,az nem elég.A bizalmat nehéz visszaszerezni.Olyan nincs,hogy csak az egyik fél a hibás,mindkét fél tett azért,hogy így alakuljon.A kérdés az,hogy kinek van több esze ahhoz,hogy rendbehozza azt ami elromlott...

2010. jún. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Figyelj! Te NEM vagy hibás!!! Nem igaz minden esetben, hogy a kapcsolat megromlásáról két ember tehet! Egy ember hibája is elég hozzá. Ha valaki így bánik veled, akkor érthető, hogy haragszol rá.

Majd, ha elköltözöl, és nem bánt többet, akkor biztos megbocsájtasz, de most ez még olyan emberfeletti dolog lenne, amit megértek, hogy nem tudsz megtenni. Nehogy magadat hibáztasd! Van így is elég bajod. Ha végképp nem bírod, biztos fordulhatsz önkormányzathoz, vagy valahova, de eléggé kérdéses, hogy egy intézetben jobban éreznéd magad, mert szerintem ott is terrorizálnának.

esetleg egy koliba lehetne elmenni, ha másik városba járnál iskolába. csak azt is ugye fizetni kell. kitartás, és vigyázz magadra!

2010. jún. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Figyelj, 10:26.

Te a stupid amerikai filmeken nőttél föl. ez nem baj. és szerető családban. ez sem baj. csak nem tudod, és nem is érzed át milyen az, ha valakit lelki terrorban tart a saját szülője és úgy oktatsz ki másokat. ez viszont már baj.

Hát hidd el, nem valami kellemes. Egy ideig a gyerek magában keresi a hibát. De ha ott NINCS!!! Ugyan mivel szolgált rá kisgyerek korától, hogy a szülője gyűlölje?

Még azzal is tetéznéd a bajt, hogy ez a szerencsétlen 16 éves önmarcangolásba kezdjen? Nem látod, milyen szar neki?

Térjél már észhez.

2010. jún. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Ki mondta te féleszű,hogy önmarcangolásba kezdjen?

Azért mert téged nem szeretnek otthon,mert valószínű nem vagy képes kompromisszumra,(igen hiába az apám,anyám valaki,ez is kell!),attól még más képes lehet.Pláne, ha nem olyan baromságot tanácsolnak neki,hogy minnél elöbb lépjen le.

A rossz szülő az olyan,hogy nem foglalkozik a gyerekével.

Az aki rosszul foglalkozik vele(piszkálja,beszólogat,veszekszik),az igenis törődne a gyerekkel,csak nem tanulta meg hogyan kellene-éppen a saját szüleitől.A kamaszokat sem kell félteni,szerintük a visszabeszélés,pofavágás olyan dolog,amit a "szerető szülőnek" kutya kötelessége elviselni.Arról nem is beszélve,hogy ugye azt hiszik,hogy ők az igaz tudás bizományosai.Na ezt egy kisebb humorérzékkel rendelkező szülő nehezen viseli és bizony kezdődik a harc.


Persze ha a kérdező kitűnő tanuló,mindig segít otthon,csak tiszteletteljesen beszél a szüleivel,sose tett olyant,amit nem helyeselnek,akkor neked van igazad....

2010. jún. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Figyelj, én nem csak akkor szeretném a gyerekemet, ha kitűnő tanuló lenne, nem beszélne vissza, és otthon állandóan suvickolna.

Nyilván az áldozat a hibás. Gondolom, te lennél az első, aki stockholm-szindrómát kapna, ha túszul ejtenék... :D

2010. jún. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek az eddigi sok választ.
2010. jún. 2. 11:21
 30/31 anonim ***** válasza:

Egyébként én nem tanácsoltam, hogy lépjen le.

Pont azt írtam, hogy szerintem erre nem nagyon van lehetőség, és tartson ki.

2010. jún. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!