Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyaság MINDEN percét élvezed?

Az anyaság MINDEN percét élvezed?

Figyelt kérdés

Sok anyukától ezt hallom, viszont én nem szégyellem bevallani, hogy MINDEN percet nem élvezek. Nagyon szeretem a kisfiam, de amikor kipróbálgatsz mindent és még mindig üvölt, azt nagyon nehezen viselem. Amúgy nagyon jó kisgyerek, lehet, hogy emiatt is furcsa ha sír.

A férjemet is irigylem picikét, mert csak bejelenti, hogy lemegyek a garázsba pakolni és kész. Én meg nem tudok csak úgy lemenni sehova, mindig hosszas egyeztetés, meg szervezés kell hozzá.


Kérek mindenkit, hogy ne írja, hogy akkor minek szültél, meg ilyeneket, mert egyáltalán nem bántam meg, NAGYON szeretem a kisfiam, de olykor (főleg amikor 4 napig zuhog és nem tudunk sehova menni) nagyon bezárva érzem magam.


2010. jún. 1. 14:01
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon is megértelek. Én sem élvezem minden percét. Egyik ok amit mondasz, hogy látszólag indokolatlanul üvölt akármit csinálok, másrészt mikor nem tudod magad kipihenni mikor annyira fáradt vagy hogy üvöltenél legszívesebben, az alvás megvonás a legrosszabb büntetés. Ezen átesik mindenki, fő hogy szakíts magadra is mindig időt.
2010. jún. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
mondanám, hogy az anyaság mindne percét élvezem, de ha SZÓ SZERINT nézzük, akkor nem. ugyanúgy, ahogy a páromat is imádom, de vannak pillanatok, mikor egy kiskanál vízben... :D és egyáltalán: szeretem az életem, de NEM minden percét élvezem.
2010. jún. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Meg még az van velem, hogy amikor el is megyek vhova, mindig rohanok, mert mindig az jár a fejemben, hogy vajon alszik-e rendesen, evett-e rendesen, nem sír-e stb... Ebben az értelemben is megfosztva érzem magam a "szabadságtól", hiába mentem el nélküle, mindig "velem" van.
2010. jún. 1. 14:19
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is így vagyok, mint amit most írtál. Vágyom a szabadságra, de én amint elindulok, fordulok is vissza megnézni mi van vele. További jó babázást! :)
2010. jún. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy élvezem minden percét. Azt pl. kimondottan utálom, amikor éjfélkor végre eljutok addig, hogy elmenjek fürdeni, és a kádból kell kiugranom, mert a kisfiam felébred arra, hogy kipottyant a cumija. Vagy azt, amikor az aznap vett tubus fogkrémet megkaparintja, és fél pillanat alatt belenyomja az egészet a fürdőkádba.
2010. jún. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan ember a világon, aki élvezni tudja, hogy fáradt, kialvatlan, semmire nincs ideje, és ráadásul esélye sincs arra, hogy ez a közeljövőben másképp legyen. Az anyai szeretet pont az, hogy ennek ELLENÉRE imádjuk azt a kis visító kis lurkót, akinek mi adtunk életet. A szeretet nem az, hogy valakinek a jelenlétében mindig csodálatosan érzem magam, hanem pont az, hogy képes vagyok megtenni érte mindent akkor is, ha a közérzetem és a hangulatom a béka segge alatt van. Szóval kedves kérdező, ne aggódj, teljesen természetes, amit érzel! Az anyai szeretet nem azt jelenti, hogy folyamatosan euforikus hangulatban kellene lenned! :)
2010. jún. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

nem vagy egyedül:)

én az éjszakai nem-alvásokat viselem a legnehezebben, főleg ha nincs semmi oka, hogy felkel(bár mostanában ez ritka)

ezen kívül nem élvezem az evés körüli kínlódásokat, és amikor vég nélkül nyűglődik:)

a betegségek is szörnyűek:(((( ráadásul elég sokszor beteg a babám.

én sem hiszem el, amikor valaki azt mondja, hogy őt nem zavarja, ha háromszor is felkel a babája...


mindennek ellenére imádom, és nekem tényleg ő az élet értelme:)

2010. jún. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam... most, hogy "kipanaszkodtuk" magunkat, megyek, mert kezdődik a délutános műszak!!! :))
2010. jún. 1. 14:58
 19/22 anonim ***** válasza:
20%
Dehogy élvezem. Ki az a h.ülye, aki élvezni tudja ezt a BORZALMAT???
2010. jún. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Én is itthon két picivel,kis korkülönbségesek..kimozdulni alig tudunk..bezzeg apuka,gondol egyet és elmegy..már jönnek ki rajtam a depresszios tünetek...egyedül barinőkkel már 2 éve nem voltam,sőt ugy h tök egyedül gyerekek nélkül kb. 2 órát voltam az elmult 1 évben...már alig várom h menjek dolgozni,szeptembertől mennek bölcsibe én meg vissza meloba...sokszor vannak nehéz percek....imádom őket,de igy nagyon sok és nehéz nekem...
2010. jún. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!