Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanulás helyett anyaság?

Tanulás helyett anyaság?

Figyelt kérdés

Párom (28) felvetette az ötletet, hogy vállaljunk kisbabát. 20 éves vagyok, csak egy érettségim van. Tavaly nem vettek fel egyetemre, így elmentem dolgozni. (Árufeltöltőként).

Azt mondta, szüljek egy babát, és amíg itthon leszek 1-2 évig, lesz időm kitalálni mit is szeretnék csinálni. Tanulni vagy dolgozni. A szüleim nem állnak túl jól anyagilag, így nem szeretnék még egy plusz költségforrást. Páromnak erre is volt ötlete, vesz egy lakást, és összeköltözünk. Persze így ő tartana el míg a gyerek mellett nem tudok elmenni tanulni vagy dolgozni.

Szeretem a gyerekeket, de úgy érzem fiatal vagyok ahhoz, hogy anya legyek.


2010. jún. 9. 14:10
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem kéne most szülnöd és kiszoláltatni magad de hát te tudod. Én biztos nem tenném.
2010. jún. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
37%
Pedig szerintem egész rendes a párod ;)
2010. jún. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
83%

Szia! Szerintem ne szülj még! Fiatal vagy hozzá, + kell egy biztos végzettség, nagyon rá lennél utalva a barátodra, mi lesz ha esetleg pár év múlva egyedül maradsz a gyerekkel?:S

Kell hogy önállóan is el tudd tartani ha úgy hozza a helyzet! Ráadásul még nagyon fiatal vagy bulizhatsz nyugodtan, ha lenne egy gyerek minden megváltozna..

2010. jún. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
76%
Rendes a párod, de én azt mondom, hogy kezdj el egy egyetemet, legfeljebb levelezőn megcsinálod gyerek mellett. Tervezz előre, mert ez adja meg a jövődet!
2010. jún. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
62%
Én 21 vagyok főiskolás ha a párom ilyen ajánlatot tenne hogy költözzünk össze és legyen babánk én egy percig sem gondolkodnék. Nagyon vágyom egy babára a főiskolát estin gyes mellett simán be lehet fejezni. Lakás igaz van de sajnos kiadva albérletbe most a munkahelye sem túl biztos pedig jól keres úgy h nálunk még várat magára egy kicsit. De ha ő tud venni lakást el tud tartani és te is szeretnéd szerintem vállald be persze először összeköltözés utána baba.
2010. jún. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Azt mondták a szüleim, hogy 2,5 év után nem baj ha összeköltözünk. De a gyerek kérdésben nem foglalnak állást. Szeretnének már unokát, de nem mondanak semmit, hogy szerintük mit tegyek.
2010. jún. 9. 14:20
 7/30 anonim ***** válasza:
79%
Hát ha most szülsz akkor 100%-ban kiszolgáltatod magada párodnak. És ha itt olvasgatsz sokszor ebből van probléma. De ha pozitívan nézzük akkor se egyszerű. Mi van ha elvezti az állását? Miből fogotk élni? Egy érettségivel és egy babával nem lesz könnyű elhelyezkedned. A tanulás se egyszerű, a legtöbb suliban fizetni kell pl. könyvek,jegyzetek,stb. Arról nem is beszélve,hoigy egy baba mellett nem egyszerű tanulni. mi van pl.ha beteg? Nem mész el vizsgázni? Nem írtad,hogy mióta vagytok együtt. Ja és ott van a Gyed ha munkaviszonyod van és úgy mész el szülni akkor nem havi huszonvalahány ezret fogsz kapni,hanem a fizetésedből számolják ki és hát nem mindegy....
2010. jún. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
85%
De gyeshez 1 v 2 éves igazolt munkaviszony kell
2010. jún. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
74%

szeretnél egyetemre menni? Ha igen,akkor mi is a kérdésed ? :D

persze,rendes a párja,de ne ő mondja már meg,a csaj hogyan éljen...pláne hogy nincs kész a gyerekre.

Szerintem felelőtlenség lenne most szülnöd,a mai világban egy érettségivel semmire nem mész,alig lehet munkát kapni. Kell vagy egy jó szakma,vagy egy okosan választott főiskola/egyetem.

Arra is gondolnod kell,hogy ha esetleg elhagy a párod pár év mulva,ott maradsz kisgyerekkel egyedül és se szakmád,se diplomád. Akkor mihez kezdesz?? Kivánom hogy ne igy legyen,de ez is benne van a pakliban sajnos. :(

Én a helyedben rágyurnék az érettségire,jövőre felvennének az egyetemre és tanulnék! Addig kell amig fiatal vagy. Gyerek mellett max. levelezőre járhatsz amit meg nem szeretnek a munkáltatók!

Azt megkérdezhetem,hogy milyen szakra szeretnél menni?

29/N

2010. jún. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
A korkülönbség...
2010. jún. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!