Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanulás helyett anyaság?

Tanulás helyett anyaság?

Figyelt kérdés

Párom (28) felvetette az ötletet, hogy vállaljunk kisbabát. 20 éves vagyok, csak egy érettségim van. Tavaly nem vettek fel egyetemre, így elmentem dolgozni. (Árufeltöltőként).

Azt mondta, szüljek egy babát, és amíg itthon leszek 1-2 évig, lesz időm kitalálni mit is szeretnék csinálni. Tanulni vagy dolgozni. A szüleim nem állnak túl jól anyagilag, így nem szeretnék még egy plusz költségforrást. Páromnak erre is volt ötlete, vesz egy lakást, és összeköltözünk. Persze így ő tartana el míg a gyerek mellett nem tudok elmenni tanulni vagy dolgozni.

Szeretem a gyerekeket, de úgy érzem fiatal vagyok ahhoz, hogy anya legyek.


2010. jún. 9. 14:10
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
0%

Nem bunkóság akar lenni,de ha egyszer már nem vettek fel,akkor lehet nem egyetemre kellene menni.

Miért nem szakmát tanulsz,olyant,amit érdekel?

Ha elvégzel egy gyengébb szakot ,leszel 25-26 mire végzel,utánna már sehova nem vesznek fel,mert úgyis gyesre mész,aztán pár év tingli-tanglizás után tényleg szülsz(ha összejön),aztán 35-40 évesen ott fogsz állni kisgyerekes anyukaként 0 gyakorlattal.


Miért nem egy olyan szakmát tanulsz ki,amit úgy érzed ,hogy szeretnél/képes vagy rá(aztán ,hogy szülsz-e vagy sem ezmellett,az tényleg a saját döntésed)egy-két év alatt végzel,dolgozhatsz,akár otthon és ha még mindig tovább akarod képoezni magadat,akkor van értelme.


Még annyi,hogyha 28 éves a párod és stabil a háttere nem biztos,hogy várni fog évekig,hogy apa lehessen.Ilyenkor mindig felbukkan valaki,aki szívesen bevállal tőle egy gyereket,ilyen kondíciók mellett.

2010. jún. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Ha idén sem vesznek fel (tavaly is egyébként csak 15 pont hiányzott), akkor elmegyek egy okj-s szakmára.
2010. jún. 9. 15:09
 23/30 anonim ***** válasza:
25%
Szülj! Sokan osztottak, hogy ezzel 100%-ban kiszolgáltatod magadat a párodnak. Hát erre én azt mondom, hogy ha szereted és megbízol benne, akkor ez egyáltalán nem baj. Mondjuk lehet indokod, hogy ne szülj, pl. ha egyetemre szeretnél menni, de ha az az indokod, hogy nem bízol meg benne, akkor szerintem itt a szakítás ideje, mert akkor nincs értelme a kapcsolatotoknak. Ha viszont bízol benne, akkor ez nem lehet akadály.
2010. jún. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ne az anyagi dolgok döntsék el. Ha nem szeretnéd még a babát mert fiatal vagy, akkor várj még vele. Csak úgy érdemes ha ez már nem kérdés. De gyerek mellett is lehet tanulni.

Most sokan szerintem jó hülyének fognak tartani de én belevágtam. Párommal eldöntöttük, hogy legyen baba. Nekem még érettségim sincs és nem is dolgoztam. 100%ig az ö fizetéséböl élünk (és anyáméból mert együtt élünk vele), eddig semmi gond nem volt. Ezt megbeszéltük az elején, ö is vállalta hogy fizet mindent. És nagyon boldogok vagyunk:)

Szerintem fontold meg:)

22/L

2010. jún. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem nem kell feltétlen dönteni a kettő között. Én például egyszerre vagyok anya és főiskolás. Nem olyan nagy ördöngösség ez, mint gondolják. Amíg kicsi a gyerek (nem megy oviba), addig is alszik minden ebéd után. Ez legalább 1,5-3 óra naponta (legalábbis nálunk). Ennyi idő naponta bőven elég kell legyen arra, hogy tanulj. Ha levelezőre mész, akkor csak kéthetente péntek-szombat lesznek óráid, akkor pedig tud anyukád is vagy akár a párod vigyázni a picire. És az anyagiak sem lehetnek kifogások, hiszen vannak államilag finanszírozott képzések is, én is ilyenre járok. Én például még tankönyvre sem igazán költök. Eddig 2 évet csináltam meg és összesen 1 könyvet vettem meg. Van egy 50 fős társaság és minden félévben megbeszéljük, hogy ki, melyik könyvet veszi meg és scanneli be. A párom meg kinyomtatja a munkahelyén, így egy fillérbe sem kerülnek. Mindent meg lehet oldani, csak akarni kell!

Mindazonáltal, ha úgy érzed, hogy még nem neked való az anyaság, akkor várjatok a babával egy pár évet.

2010. jún. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mondjuk én még lehet, hogy fiatal vagyok a kérdéshez, de még éb biztos nem mernék bevállalni egy babát.


Előbb szerezz egy diplomát és utánna jöhet a család. Lehet, hogy lepontoznak de sajnos akármilyen rendes is most, mi van ha egyszer majd elváltok, vagy történik vele valami baj, akkor mint egy árúfeltöltő nem tudnád ellátni magatokat.


Ha viszont hajlasz a gyerek téma felé is, kössetek komprumisszumot, hogy előbb vegyenek fel, legyél túl az első két féléven(hogy kitapasztald mennyi időt van) és utánna vágjatok bele. Mint a korábbi válaszoló is írta, sikerülhet a kettőt összeegyeztetni:))


Sok sikert:)


L/18

2010. jún. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Én annyiban vagyok tapasztalt, hogy van gyerekem és jártam egyetemre is. Nagyon strapás mindkettő! Ha már megvan a baba, 5-6 évig annyira leköt, hogy örülsz ha este bedőlhetsz az ágyba, nemhogy még akkor kezdj el tanulni...

Persze vannak, szupernők, akik simán lediplomáznak 2-3 kisgyerek mellett is, de nem vagyunk mind ilyenek.

Szóval tervszinten lehet, hogy működőképesnek tűnik, de ha odakerülsz, akkor százszor is meg fogod gondolni, hogy hogyan tovább. Én először elvégezném a sulit, és utána szülnék. Ja, és 20 évesen még annyi minden áll előtted!


De nem is kell a szöveg: ha Te még fiatalnak érzed magad hozzá, akkor el is döntötted.

2010. jún. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

Akkor szülj majd, ha önerőből is el tudsz tartani egy gyereket. gondolj bele, ha most szülsz és esetleg lelép a párod, akkor mihez kezdesz??

20 éves vagy. ebben a korban tanulni, bulizni, kapcsolatokat építeni világot látni kell és a látókörünket bővíteni.

ne szúrj ki magaddal, a barátodra meg ne hallgass, szerintem ezt ő se gondolta át komolyan.

2010. jún. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 30 éves vagyok. Kettő pici babával. Nagyon örülök hogy anno tanultam és csak most vállaltam gyereket. A semmibe szülni állás nélkül nagy felelőtlenség szerintem. Ha lakás gondotok nem is lesz, de ki leszel szolgáltatva a párodnak. Gyerek mellett tanulni?? Nem egyszerű. Egy pici nagyon de nagyon leköti az embert. Bőven ráérsz még. Arról nem is beszélve hogy az anyaságnak vannak árnyoldalai is amellett hogy gyönyörű dolog, amiről senki nem beszél vagy nem akar. Anyukám 16 évesen szült és nem tanult. Jó módban éltünk aztán elhagyta apukám. Ma nem tud mit kezdeni magával. Megbánta, nagyon nagyon hogy nem azt csinálta amit akkor kellett volna a korában. Bármennyire is szeret minket. Tanulj, láss világot, élj. Ráérsz suli után szülni.

2010. jún. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Én 22 évesen szültem, volt már szakmám, a főiskolát hagytam abba a baba miatt. Bennem egy pillanatra nem merült fel a kérdés hogy tanuljak vagy gyereket szüljek, biztos voltam benne mit akarok. Számít a kor, az anyagi háttér, de a legfontosabb hogy készen állsz e az anyaságra. Erre magadnak kell megadnon a választ, s ha egy reggel arra ébredsz, hogy gyereket szeretnél, tudni fogod hogy eljött az ideje.
2010. jún. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!