Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitől olyan biztosak az...

Mitől olyan biztosak az emberek magukban?

Figyelt kérdés
Sokan állítják, hogy bizony ők egy tökéletes kapcsolatban élnek, egyik sem csalja meg a másikat. Mitől olyan biztosak ebben, mikor egy olyan kiélezett, kiéhezett világban élünk, mikor az ember még saját magában sem lehet biztos. Vagy éppen csak hiú ábrándokat kergetnek, és a valós dolgokkal még saját meguk sem képesek szembenézni?
2010. jún. 1. 11:40
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

Több gondolatot fűznék hozzá.

1. Mi az, hogy "tökéletes"? Lehet, hogy ami nekem tökéletes, neked nem az, és fordítva.

A szeretet nem attól függ, hogy valaki mennyire tökéletes és mennyire szent, hanem attól, hogy el tudod-e fogadni a másikat teljes valójában. Ha igen, akkor jó a kapcsolat, ha nem, akkor nem jó a kapcsolat, ilyen egyszerű.

2. Anélkül, hogy ne lennél biztos benne, hogy teljesen megbízhatsz a párodban, véleményem szerint NEM ÉRDEMES benne maradni egy kapcsolatban. Hiszen nem lehet úgy leélni az életet, hogy állandóan rettegsz, hogy megcsalnak. De a bizalom az önbizalomtól is fütt, ha van önbizalmad, és lehiszed, hogy szerethető vagy, könnyebben bízol, és ez már nem vak naivitás lesz, hanem valódi bizalom.

3. Igen, olyanok is vannak, akik hiú ábrándokat kergetnek. De nem mindenki.

2010. jún. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem neked még nem volt ilyen kapcsolatod, azért nem tudod elképzelni. De ha egyszer szerelmes lennél vkibe, aki viszontszeret, akkor nem kellene több magyarázat.
2010. jún. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság, hogy a saját kapcsolataimban mindig 100%-ig biztos vagyok, mert a szerelem vak, de amikor éppen szingli vagyok, mint például most, akkor sok minden megfordul a fejemben... Igazából saját társaságomban olyan dolgokról tudok, hogy a fülem kettéáll tőle, és a partner teljesen megbízik benne. Pedig ott van megcsalás, munkahelyi kavarás(!!! soha nem hittem volna el, ha nem tapasztalom) és még sok minden más.


Van persze olyan kapcsolat is, ahol tényleg klappol minden, de szerintem sok helyen a tudatlanság biztonsága a fő tényező.

2010. jún. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:

Szerintem meg pont, hogy a szerelem nem vak!

Ha szeretsz valakit, olyannak szereted, amilyen, de ahhoz tudni kell, milyen. Ha nem őt látod, hanem egy álomképet, akit beleképzelsz, az nem szerelem.

2010. jún. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
86%
Akkor rossz körökben forgok. Az ismerőseim jelentős többsége (főleg nők) teljesen mást képzel a palija helyébe, mint aki valójában. Lehet, nem is szerelmesek...? Ez már nem az én dolgom. Kapcsolatokról beszélünk. Ha valaki ragaszkodik a másikhoz, igenis hajlamos vaknak lenni. Ekkor elég kiszolgáltatott lesz, ha a gyanakvás indokolt lenne.
2010. jún. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
0%
Az nem elég érv azoknak, akik annyira biztosak magukban, hogy minden második házasság válással végződik, és ezekben az esetekben általában megjelenik a harmadik fél is..??? És ez csak a házasságokra vonatkozik, az elköteleződés nélküli kapcsolatokról már ne is beszéljünk...
2010. jún. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

12:10-es. Félreértés ne essék! Én nem magamra, vagy akár valaki másra szegezem a kérdést, hanem csak úgy általában. Jó ne legyen megcsalás, legyen csak flört, vagy akárhogy is nevezhetjük, ha valaki "tökéletes" (hogy magamat ismételjem) kapcsolatot tud magának, vagy csak gondolja hogy az, talán abban biztos lehet egy bizonyos ideig, de akkor sem tudja, tudhatja mi lesz 1-5-10 év múlva...

Utánnad aki írt: Na erről beszélek.

2010. jún. 1. 12:28
 18/35 anonim ***** válasza:
93%

ez vicces, mert én ha ilyen vagy ehhez hasonló kérdéssel találkozom, mindig arra gondolok, hogy hogy gondolhatja bárki is, hogy mindneki megcsalja a párját. senkit nem akarok megbántani, de ilyenkor mindig arra gondolok, hogy hol élnek ezek az emberek? milyen emberek veszik körül őket, hogy azt gondolják, tuti mindenkit megcsal a párja? nem feltétlenül a kérdezőre gondolok, de pl más oldalon már találkoztam már olyan kérdéssel, hogy létezik-e olyan férfi, aki nem csalja meg a párját? mire én kiakadtam, hogy egyíáltalán hogy fordulhatptt meg a kérdező fejében, hogy nem létezik ilyen férfi???!!

úgyhogy én azt kérdezem: miért ne lenne az ember biztos magában?

inkább bízom a másikban és élek (élünk) boldogan. persze lehetnék minden ok nélkül bizalmatlan is és akkor "tök jó lenne", mert megmérgezném a csodálatos kapcsolatunkat... most annak mi értelme lenne? soha nem adott rá okot, hogy ne bízzak benne. azért ne bízzak benne, mert vannak olyan emberek a földön, akik megcsalják a párjukat?

2010. jún. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
61%
Vannak olyanok akik nem csalják meg ez biztos. De a nők hajlamosak azt képzelni, hogy még csak rá sem néz a pasijuk más csajokra. Na ez nem igaz! Úgy flörtölgetnek, hogy a barátnőjük közben szentül hiszi, hogy az ő párjuk soha... Nemrég voltam egy házibuliban, a 7 férfi közül három ajánlotta fel, hogy várnak a szobában (jelzem, mindnek volt barátnője), kettő pedig szinte versenyzett, hogy ki tud szebbeket mondani nekem. Igen, nekik is volt barátnőjük, és ráadásul ők is ott voltak. Amikor a csajok a közelünkbe értek elhallgattak, és úgy bújt mindkettő a barátnőjéhez mint egy kismacska. A kollégáimról meg ne is beszéljek. Egy állandóan azt ecseteli, hogy mit tenne velem az ágyban, egy másik pedig még smseket is írogat, szívemnek nevez stb. És hát persze, hogy nekik is van barátnőjük. Szerintem ha bele mennék, nem csalnák meg a nőjüket, de ez nem elég?
2010. jún. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
94%

Na ide figyelj :)

Én biztosra mondom, hogy olyan vagyok, aki soha senkit nem csalt meg, és nem is fog.

Ha én ilyen vagyok, biztos, hogy más is van ilyen.

Na csá.

2010. jún. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!