Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mitől olyan biztosak az emberek magukban?

Figyelt kérdés
Sokan állítják, hogy bizony ők egy tökéletes kapcsolatban élnek, egyik sem csalja meg a másikat. Mitől olyan biztosak ebben, mikor egy olyan kiélezett, kiéhezett világban élünk, mikor az ember még saját magában sem lehet biztos. Vagy éppen csak hiú ábrándokat kergetnek, és a valós dolgokkal még saját meguk sem képesek szembenézni
2010. szept. 2. 11:39
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Az én világom pont attól tökéletes, hogy az ilyesmi kapcsolatokat kizárom belőle, csak a baj van velük, folyton idegeskedni egy másik miatt, kinek kell az? Nem értem az embereket, de ha ők így boldogok, akkor nekem mindegy. (csak hát sokan nem azok, de azért is erőltetik..)

Saját magamban teljesen biztos vagyok, szerintem önmagában minden embernek biztosnak kellene lennie.

2010. szept. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Az ember elsősorban önmagában kell hogy bízzon. Én tudom, hogy nem akarom megcsalni a párom, s a párom sem akar megcsalni engem. Kialakítottunk egy párbeszédet, ami segít kilábalni ha baj van. Nem egyszerű, több éves építkezés eredménye. A párkapcsolatom nem felhőtlen, de jól érzem magam benne.

Elsősorban önmagadban kell, hogy bízz, aztán másban. Én úgy gondolom, hogy ha valaki saját magában kételkedik, akkor az élet sokkal nehezebben halad előre.

2010. szept. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom, konkrétan mire gondolsz, elég általános a kérdésed.

Az egészséges hozzáállás, hogy nem feltételezzük partnerünkről a hűtlenséget. Ugyanis ezt úgy hívják, bizalmatlanság, és minden emberi kapcsolatot kinyír. Ha az első perctől kezdve azon gondolkodsz, hogy megcsal, nem jósolok nagy jövőt a kapcsolatnak.

Tökéletes kapcsolatban nem él senki. Mindenhol vannak viták, hibák, problémák, de ezek akár közelebb is hozhatják egymáshoz az embereket. Nem csak arra jók, hogy szakításhoz vezessenek.

Ha konkrétabb kérdést teszel fel, konkrétabb választ kaphatsz.

2010. szept. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az elso valaszolora nagyon szeretnek hasonlitani. Tudatosan szeretnem kizarni a fuggosegi kapcsolatokat, amik sokszor teszik taccsra az embert. Tudatosan akarom kerulni a szerelmet es effele erzelmeket, mert nem jo az, ha a masik ember hangulata hatarozza meg az en lelkiallapotomat. Elso, ha Te ilyen vagy, gratulalok, szeretnek eljutni oda ahol Te vagy.
2010. szept. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Valóban, a kérdésem csupán csak általánosítás, mivel nincs konkrét esetem, csak néha beugranak ilyen gondolatok az agyamba, amiből persze nem csinálok problémát, saját magam hibájának tekinte. Így talán lehetetne az is a kérdésem, hogy más is szokott-e így járni, aztán elhesegetni, ezeket a rossz gondolatokat.
2010. szept. 2. 12:01
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet egy életet attól való rettegésben leélni, hogy a párom biztos megcsal. Nekem van annyi ÖNbizalmam, hogy szerethető vagyok, bízom magamban, és amíg nem ad okot a kételkedésre, addig a páromban is bízom. Csak így van értelme élni és szeretni.


Ez nem ugyanaz, mint pl. hogy valakit már 10-szer megcsalt a párja, mégis az "hiszi", hogy majd megváltozik.

2010. szept. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen igaz. Kicsit összezavartam a dolgokat, de azért remélem érthető vagyok.
2010. szept. 2. 12:13
 8/10 anonim ***** válasza:

Nézd... egészséges kapcsolatot csak egészséges személyiséggel (önbizalommal) lehet kialakítani.

Rossz gondolataid 2 dolog miatt lehetnek:

1. nincs önbizalmad - dolgozni kell rajta, különben előbb-utóbb minden kapcsolatod zátonyra fut

2. van okod kételkedni - ezt elhessegetni viszont felelőtlenség és hiú reménykedés


A párkapcsolatra akkor értél meg, ha van annyi ön- és társismereted, hogy el tudod dönteni, melyik esetről van szó.

2010. szept. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az egész kulcsa az egymás iránti feltétlen bizalom. Ennyire egyszerű.
2010. szept. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
attól, hogy nem csalódtak annyit
2010. szept. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!