Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak akkor biztosak magukban...

Csak akkor biztosak magukban az emberek ha hisznek valamiben?

Figyelt kérdés
tehát mindenképp hinned kell? légy keresztény, buddhista, református, pogány stb. mindenképp azt érzik, hogy valahová tartozni kell? ez miért van?
2010. aug. 18. 01:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%

Van itt egy érdekes idézet Bangha Bélától:


"Hogyne: a kutya és a féreg is megvan vallás nélkül! Amíg magasabb igényeid nincsenek és magasabb rendeltetés tudatára nem ébredsz, mint amilyen az ösztönéleted színvonala, addig jobb vallás nélkül élni. Enni, inni, aludni, szórakozni, az ösztöneidet kiélni: azt elvégre csakugyan lehet vallás nélkül is. Még színházba járni, táncolni, sőt tudományt művelni és politizálni is lehet valahogyan vallás nélkül. De a legmélyebb s legégetőbb kérdésekre megfelelni, erkölcsi életet élni, legyőzni magadban a rosszat, a szenvedést, a halált: Isten nélkül nem lehet."

2010. aug. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
60%

Nincs összefüggés hit és magabiztosság között

szerintem

2010. aug. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Magadban kell hinned ahhoz, hogy magabiztos legyél sok önbizalommal.

Az ember társas lény, jobban érzi magát közösségben, ezért is vágyik, hogy része legyen 1nek, amit aztán az intézményesitett vallások egyházai jól ki is használnak.

2010. aug. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem hiszünk semmiben, csak lejjebb csúszúnk a lejtőn. Nem lenne ami motiváljon, nem lenne célunk, amit elérjünk.Gondold el ha feladnánk dolgokat, feladnánk gyógyulásunkat, és mindent ami mozgatja az élet rugóját, akkor nem lenne miért élni.
2010. aug. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én nem hiszek semmiféle istenben, és nem is tartozok sehova. magamban hiszek és abban hogy meg tudom valósítani a céljaim. azt hiszem elég magabiztos vagyok. 19L
2010. aug. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 pelgrim ***** válasza:

Igen, Bangha Béla nagyon helyesen látta, az ember itt a Földön az a lény, akinek meg van adva hogy kiemelkedjen a mindennapi élet ügyes bajos dolgai fülé. Ahhoz hitre van szükség, a hit annak ellenére, hogy gyakran nagyon méltatlanul ki lett használva, marad egy nagyszerű eszköz. Szó szerint igaz az, hogy a hit segítségével akár egy hegyet is odébb lehet tenni. A hit segítségével elindíthatunk és végbevihetünk egy folyamatot bennünk, ami megadja, azt, hogy a következmények világából az okozatok világába lépjünk át, és még nagyon sok nagyszerű dolgot, melyekről eddig álmodni se mertünk, akkor a tények követik tudatunkat, akkor végbemehet az amit a Biblia színeváltozásnak nevez.


Ez egy hit a saját lehetőségeinkben mint Isten egyszülött fia/leánya, tehát nem szükségszerűen abban amit mások, a vallások igyekeznek ránk erőltetni.

2010. aug. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 pelgrim ***** válasza:

Helyesebben:

Igen, Bangha Béla nagyon helyesen látta, az ember itt a Földön az a lény, akinek meg van adva hogy kiemelkedjen a mindennapi élet ügyes bajos dolgai fölé.

2010. aug. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Az jut a legtovább,aki önmagában hisz.
2010. aug. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"tehát mindenképp hinned kell? légy keresztény, buddhista, református, pogány stb. mindenképp azt érzik, hogy valahová tartozni kell? ez miért van?"


Ez nincs így! Én attól vagyok hívő, mert tudom, hogy amit követek az igaz, és nem azért hogy tartozzak valahova!

2010. aug. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

nem magabiztoságra értettem... többet írják az oldalon, hogy hisznek Istenben, mert jó, segít, könyörületes, stb. Én speciel, hogy is mondjam tartozkodok. De nem is ez a megfelelő szór rá, mert nagyon sok mindent elolvasok, minden vallás kultúra érdekel, de sosem akartam egyikbe sem tartozni. Mégis vannak barátaim, jó fej haverjaim. Nem hiszem, hogy a hitt feltétlen egy valláson kéne alapulnia. A hittet magunkból merítjük és arra használjuk ami épp szimpatikus. Lehet később átfognak térni másirányba. És igaza volt az egyik hozzászólónak ezek már intézmények, szolgáltatások. Csak valaki hittegeti magát, hogy Isten akkor is jóságos. Nem firtatom a dolgokat, lehet, hogy az, nem ismerem!!!! A jóság nem Isten ajándéka. Hanem az, amikor a kémiai reakciók lejátszódása okoz. De ez is egy féle gondolat, lehet más "keze" van benne.

Szóval a lényeg: barátnőm azt mondta: "amúgy nemtudom mennyire jó dolog hogy ha valaki az egész életében kizárólag a saját elhatározását követi"

2010. aug. 18. 11:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!